PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Gruodžio 18 d. 09:22

Šiaulių miesto savivaldybė kreipėsi į prokuratūrą: įtaria, kad renkami per dideli mokesčiai

Šiauliai

Asociatyvi Freepik.com nuotr.

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


158769

 Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis informavo, kad kreipėsi į Šiaulių apygardos prokuratūrą, prašydamas įvertinti, ar viena daugiabučių namų administravimo bendrovė nepiktnaudžiauja rinkdama mokesčius iš gyventojų. Šiam namų administratoriui Šiaulių miesto savivaldybė jau atsisakė mokėti papildomai už Savivaldybei priklausančius butus.

Per pusantrų metų niekaip nepavyko išspręsti ginčo su daugiabučius namus administruojančia bendrove „Mano būstas Šiauliai“. Pasak Antano Bartulio, ginčo objektu tapo daugiabučių namų techninės priežiūros mokesčio skaičiavimas. Savivaldybė susidūrė su situacija tiesiogiai, kai toks mokestis buvo paskaičiuotas Savivaldybės socialinio būsto fondui priklausantiems butams. Antanas Bartulis teigia, kad minėta daugiabučių administravimo bendrovė savaip interpretuoja teisės aktus, kurie nustato didžiausius techninės priežiūros tarifus. Mokestis gyventojams be jokių išlygų turi būti skaičiuojamas vadovaujantis aplinkos ministro įsakymu ir to įsakymo pagrindu parengtu Šiaulių miesto tarybos sprendimu. Anot Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus, „Mano būstas Šiauliai“ šiais teisės aktais remiasi, kai skaičiuoja mokestį už savo teikiamas paslaugas, tačiau jų nebenori laikytis, kai techninės priežiūros paslaugas teikia ne patys, o jų samdytos bendrovės.

Savivaldybės socialinio būsto fondui priklauso 353 butai, kurie yra 158 daugiabučiuose namuose. UAB „Mano būstas Šiauliai“ už techninę priežiūrą 2019 metais reikalauja Šiaulių miesto savivaldybės sumokėti maždaug 10 000 Eur. Tačiau Šiaulių miesto savivaldybė neturi jokio teisinio pagrindo sąskaitas apmokėti, nes sąskaitose teikiami tarifai viršija maksimalius.

„Mes tikėjomės, kad daugiabučių namų administratorius kreipsis į teismą dėl šios sumos ir mes turėsime galimybę civilizuotu teisiniu keliu įrodyti savo tiesą, tačiau jie kažkodėl nesikreipė. Taigi, nematydami kito būdo, dabar kreipiamės į prokuratūrą dėl viešojo intereso gynimo. Čia jau kalbame ne tik apie tą 10 tūkstančių eurų, kuriuos turėtume be teisinio pagrindo sumokėti iš miesto biudžeto. Daug svarbiau, kad tuose 158 daugiabučiuose yra 6233 butai. Labai tikėtina, kad miesto gyventojai, kurių daugiabučius administruoja UAB „Mano būstas Šiauliai“ už pastato techninę priežiūrą permokėjo tikrai nemenką sumą – 175–180 tūkstančių eurų. Jaučiame pareigą apginti ne tik viešuosius Savivaldybės pinigus, bet ir šiauliečių interesus. Nenoriu nieko kaltinti, tačiau turime galų gale išsiaiškinti, kaip turi būti teisingai traktuojami šie teisės aktai. Jei klystame – sumokėsime UAB „Mano būstas Šiauliai“ nurodytą sumą, tačiau jei pasirodys, kad mūsų pretenzijos teisingos, permokėtas lėšas galėtų atgauti ir 6233 butų savininkai“, – komentavo A. Bartulis.

Savivaldybės administracijos direktorius pabrėžė, kad kiti daugiabučių namų administratoriai teisės aktus supranta taip, kaip ir Šiaulių miesto savivaldybė, jų sąskaitose techninės priežiūros maksimalūs tarifai nėra viršijami.