Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt
Pandemija atskleidė mūsų tikruosius veidus, parodė santykius šeimoje, išbandė visų kantrybę. Nors jau daugiau nei mėnesį kalbama apie tai, kad ikimokyklinio ugdymo įstaigas turėtų lankyti tik tie vaikai, kurių tėvai neturi galimybės dirbti nuotoliniu būdu, situacija yra visai kitokia. Šventiniu laikotarpiu ištuštėję darželiai tikisi, kad tėvai išliks sąmoningi ir vaikų neves. Griežtesnių priemonių kol kas nesiima ir Šiaulių miesto savivaldybė.
Daugiau skaitykite: Tėvams pandemija nė motais – vaikai masiškai sukišami į darželius
Baigiantis šventiniam laikotarpiui, Šiaulių miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigos ėmė skaičiuoti vaikus. Daugelis tėvų jau gavo laiškus su aiškiomis rekomendacijomis, kuriose dar kartą prašoma į darželius vesti tik tuos vaikus, kurių tėvai šiuo sudėtingu laikotarpiu negali likti namuose.
Situaciją stebės
Šiaulių miesto savivaldybės Žmonių gerovės ir ugdymo departamento direktorės Astos Lesauskienės teigimu, situacija dėl ugdymo įstaigų veiklos organizavimo ganėtinai ilgai buvo neaiški. Tik vakar po pietų savivaldybes pasiekė Vyriausybės nutarimas. „Apsvarstę situaciją, nusprendėme, kad ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas nuo sausio 4 dienos turėtų vykti įprastai, be papildomų draudimų. Prašome tėvelių būti sąmoningiems ir maksimaliai, kiek įmanoma, nevesti vaikų į darželius“, – teigė A. Lesauskienė.
Pasak jos, kol kas darželių lankymas vis dar lieka pačių tėvų samoningumo klausimas. „Kol kas tik rekomenduojame nevesti. Šventiniu laikotarpiu situacija darželiuose buvo gana gera. Lankomumas buvo gerokai sumaėjęs – siekė tik 10 proc. Tikimės, kad kitą savaitę situacija nepasikeis“, – teigė A. Lesauskienė.
Visgi, ji akcentavo, kad jeigu dauguma tėvelių piktnaudžiaus ir Šiaulių miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigas lankys daugiau nei 50 proc. vaikų, savivaldybė imsis griežtesnių priemonių. „Situaciją stebėsime savaitę. Jei tėveliai piktnaudžiaus, tada prašysime pateikti pažymas, kad tikrai nėra galimybės dirbti namuose“, – teigė A. Lesauskienė.
Šventiniu laikotarpiu darželiai ištuštėjo
Šiaulių miesto lopšelio-darželio „Žiogelis“ direktorė Sigita Saviščevienė patikino, kad šventiniu laikotarpiu darželį lankančių vaikų gerokai sumažėjo. Kol kas neaišku, ar tą sumažėjimą lėmė šventės, atostogos, ar tėvų sąmoningumas ir noras apsaugoti savo vaikus. Pasak, direktorės reali situacija pasimatys kitą savaitę. „Gavome laiškus ir savivaldybės, išsiuntėme juos tėveliams su prierašu ir prašymu laikytis rekomendacijų. Tikimės sąmoningumo ir pilietiškumo“, – sakė S. Saviščevienė.
Pasigenda aiškumo
Šiaulių miesto lopšelio-darželio „Pasaka“ direktorės Neringos Baršauskienės teigimu, pasitaiko visokių atvejų, rekomendacijos lankyti tik tiems vaikams, kurių tėvai neturi galimybės dirbti nuotoliniu būdu, tikrai nėra priimamos 100 procentų. Visgi direktorė nelinkusi kategoriškai teigti, kad tėvai piktnaudžiauja galimybe ir veda vaikus net ir patys būdami namuose. Esą, kiekvienas atvejis individualus, todėl teisti tėvų nereikėtų. „Stengiamės kalbėtis su tėvais. Kol kas tie pokalbiai veikia. Dėl COVID-19 pandemijos darželis šiemet patyrė nemažai iššūkių, vienu metu buvo uždarytos net šešios grupės, todėl išmokome dirbti kitaip. Pati situacija labai vargina, neleidžia atsipalaiduoti net savaitgaliais, ar švenčių dienomis. Ateina testų rezultatai, privalome reaguoti, informuoti tėvus, ieškoti sprendimų, kas dirbs, ką pakeisti, kaip organizuoti maitinimą“, – pasakojo darželio direktorė.
Pasak jos, vargina ir pats laukimas, aiškumo trūkumas. „Kol tik rekomenduojama nevesti, visada atsiras norinčių praslysti. Priimti aiškūs reikalavimai, drausmintų ir suteiktų aiškumo. O dabar jokių sankcijų neturime, reikia aiškaus reglamentavimo. Darželiai turi užtikrinti kokybišką ikimokyklinį ugdymą, bet kaip tai padaryti, kai dalis vaikų ugdomi grupėse, o kita dalis lieka namuose? Sumažėjus darželį lankančių vaikų skaičiui, būtų galima perskirstyti darbus, organizuoti nuotolinį mokymą. Reikia aiškių sprendimų tik tada bus sustabdytas procesas, dalijimasis virusu, nes šiuo metu karuselė sukasi nesustodama“, – sakė N. Baršauskienė.