REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Šiaulių miesto savivaldybės informacija2024 m. Balandžio 14 d. 09:00

Šiaulių kamerinio orkestro „Camerata Solaris“ studijoje viešėjo miesto meras

Šiauliai

Šiaulių miesto koncertinės įstaigos „Saulė“ nuotr.

Vitalis LebedisŠaltinis: Šiaulių miesto savivaldybė


297923

Šiaulių kamerinio orkestro „Camerata Solaris“ repeticijoje, kolektyvo meno vadovo ir dirigento Vilhelmo Čepinskio kvietimu, apsilankė miesto meras Artūras Visockas. Svečias įdėmiai klausėsi orkestro koncertuose jau netrukus skambėsiančių ir planuojamų profesionalioje įrašų studijoje įrašyti kūrinių. Meras taip pat betarpiškai bendravo su orkestrantais, dėkojo jiems už atsakingą darbą bei nuoseklų kultūrinio miesto veido kūrimą.

Tądien orkestras repetavo žymiąją L. van Bethoveno „Penktąją simfoniją C-moll“. Ją „gyvai“ atliekant „Cameratai Solaris“ šiauliečiai ir miesto svečiai galės išgirsti jau šią vasarą koncerte, skirtame Mindaugo karūnavimo dienai, kuris vyks Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje.

Repeticijos metu taip pat skambėjo ištrauka iš „M. K. Čiurlionio Styginių kvarteto C-moll. V. Čepinskio autorinės versijos styginių orkestrui“. Šio kūrinio profesionalų įrašą studijoje orkestras ruošiasi daryti jau ateinantį pirmadienį. Įrašo kompaktinį diską ir natas ištikimiausiems savo klausytojams orkestras tikisi pristatyti dar šių metų pabaigoje.

Šiaulių miesto koncertinės įstaigos „Saulė“ nuotr.

Paprašytas plačiau papasakoti apie autorinei versijai parašyti pasirinktą kūrinį, Vilhelmas Čepinskis skaičiavo, kad jį K. Čiurlionis parašė 1901 metais, studijuodamas Vokietijoje. Tačiau nėra žinoma, kodėl kompozitorius neparašė ketvirtos dalies, nes paprastai kvartetai būna būtent keturių dalių. Kurdamas savo autorinę versiją, V. Čepinskis pridėjo trūkstamą ketvirtą dalį, joje atkartodamas pirmos dalies pabaigą, taip savotiškai užbaigdamas ciklą.

Paklaustas, kodėl pasirinko būtent šio autoriaus ir konkrečiai šį kūrinį, maestro atskleidė, kad pasirinkimą lėmė artėjančios 150-osios M. K. Čiurlionio metinės, kurios Lietuvoje bus minimos jau kitais metais. Ir tai bus pirmoji Lietuvoje šio kūrinio orkestrinė versija.

Susitikimo metu kalbėdamas su orkestrantais, meras Artūras Visockas neabejojo, kad nuo scenos jų skleidžiamas menas keičia žmones, jų pasaulėžiūrą, mąstyseną, įkvepia optimizmo. Jis pasidžiaugė jau netrukus, birželio pradžioje po rekonstrukcijos atsidarysiančia Šiaulių miesto koncertinės įstaigos „Saulė“, kuriai priklauso orkestras „Camerata Solaris“, koncertų sale. Taip, jo žodžiais, mieste tik daugės puikių kultūrinių renginių.

Užsakymo nr. 104467REDAKCIJA REKOMENDUOJA