PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2023 m. Birželio 6 d. 09:11

Šiaulių jaunimui rūpi miesto ateitis

Šiauliai

EtapliusŠaltinis: Etaplius.LT


269308

Šiaulių miesto savivaldybėje vyko jaunimui skirtas renginys „Kaip mūsų atsakomybė keičia pasaulį?“ Renginį organizavo asociacija „Civis activus“, renginys finansuojamas Šiaulių miesto savivaldybės. „Kaip mūsų atsakomybė keičia pasaulį?“ – tai jaunimo kompetencijas ugdantis renginys, skatinantis domėtis pilietine ir visuomenine veikla, ugdantis ir tobulinantis dalyvių žinias.

Miesto jaunimui, kuris dažniausiai, baigęs mokyklą, renkasi studijas kituose Lietuvos ar užsienio miestuose, yra labai svarbu susipažinti su sprendimų priėmėjais, diskutuoti, teikti savo siūlymus ir taip kurti miestą, kuriame jauno žmogaus balsas yra svarbus, kuriame užsimezga ryšys, dėl kurio norisi grįžti ir įgytas žinias taikyti Šiauliuose. renginio primojoje dalyje dalyviai susipažino su svarbiausiomis valstybės institucijomis, jų funkcijomis, rinkimų sistema ir įstatymų priėmimo procesu. Taip pat, įgyjo žinių apie Lietuvoje veikiančias politines partijas ir jų ideologijas, programas. Kaip jos yra įgyvendinamos savivaldos lygmeniu, dalyviai sužinojo atlikdami praktinę užduotį – vyko savivaldybės tarybos posėdžio simuliacija.

Kaip teigė viena iš renginio organizatorių Aistė Roznytė: „Vienas iš pagrindinių renginio tikslų – sudominti jaunus žmones politika ir parodyti, jog ji nėra nuobodi. Kaip rodo šių metų savivaldybių tarybų ir merų rinkimų rezultatai, didžioji dalis jaunų žmonių numoja ranka į balsavimą, o ir galutiniai rezultatai nedomina. Bandėme parodyti, jog kiekvieno žmogaus balsas svarbus ir turi reikšmę - dalyvauti politiniame gyvenime yra svarbu.“

Kiekvienas iš dalyvių atstovavo burtų keliu ištrauktai partijai, siekė įgyvendinti savo politinę programą. Nors iš pradžių dalyviams nebuvo lengva įsijausti į vaidmenį, ilgainiui pradėjo virti aršios diskusijos dėl svarstomų klausimų sprendimų priėmimo. Žaidimo metu išryškėjo, kad jauniesiems šiauliečiams ypač aktualus kultūrinis gyvenimas: miestui trūksta jaunimo kišenei prieinamų renginių ir aktyvių veiklų – koncertų, sporto varžybų, o dalies būrelių, ypač privačių, kurių siūlomų paslaugų neteikia Šiaulių sporto ar menų mokyklos, kainos yra per didelės. Be to, trūksta sporto infrastruktūros. Dažnai nei kiemuose, nei parkuose neužtenka įrengtų aikštynų. Buvo pasiūlyta idėja pagrindinėse erdvėse nuomoti sporto reikmenis, kurie yra reikalingi įvairioms sportinėms veikloms.

Jaunimui vis aktualesnė aplinkosaugos tema: mieste trūksta žaliųjų erdvių, kuriose būtų galima leisti laisvalaikį ne tik su draugais, bet ir augintiniais. Ne mažiau svarbi švietimo tema. Dalyviai teigia, jog mokyklose trūksta lytinio ugdymo pamokų ir apie tai drąsiai kalbėti galinčių specialistų. Buvo iškeltas socialinių valandų, kurios yra reikalingos ugdant socialinius įgūdžius, kūrybiškumą, skatinat savanorystę, vertinimo sistemos suvienodinimo visame mieste poreikis. Atlikęs tą pačią veiklą vienos gimnazijos moksleivis gali gauti socialines valandas, o kitos – ne, jos nėra aiškiai apibrėžtos, todėl siūloma mieste visoms mokykloms sudaryti bendrą socialinių valandų dienoraštį ir suvienodinti jam taikomas taisykles.

Savivaldybės tarybos posėdžio simuliacijoje ne visų siūlymų įgyvendinimui užteko balsų, tad dalyviai įsitikino, jog kartais vienas balsas gali pakeisti miesto vykdomos politikos kryptis. Pavyzdžiui, balsų Prisikėlimo aikštės rekonstrukcijai pritrūko. Didždvario gimnazijos moksleivis Motiejus Tamašauskas teigė: „Nors ir domiuosi politika, bet šis renginys padėjo suprasti, kaip veikia mūsų valstybė. Labiausiai įsiminė posėdžio simuliacija ir joje netikėtai kilę skandalai. Nors ir moku pateisinti save, pateisinti kitą, kai buvau į korupcijos skandalą įsivėlusio politiko atstovas spaudai, buvo labai sunku, bet ir labai įdomu.“

Renginys buvo užbaigtas motyvacine paskaita ,,Kaip nepasiduoti aplinkinių įtakai ir išlikti savimi?“. Dalyviai kalbėjo apie meilės sau svarbą, atliko keletą praktinių užduočių, mokėsi atpažinti emocijas, jas įvardinti. Buvo akcentuojama, kad būdami socialinių tinklų apsuptyje esame per daug linkę save lyginti su kitais, bijome ir nesiryžtame savęs priimti tokių, kokiais esame. Galiausiai, dalyviai nutarė, jog meilė sau yra besąlygiškai svarbus procesas ir tikrasis kelias į laimę.

Renginys „Kaip mūsų atsakomybė keičia pasaulį?“ padėjo ne tik suprasti kaip veikia Lietuvos politinė sistema, bet ir paskatino ieškoti savo, kaip piliečio, pozicijos joje.

Reklama