PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Balandžio 19 d. 08:42

Šiaulių gatvėmis vėl žingsniuos per 100 laimingų mamų

Šiauliai

Senivpetro nuotr.

Oksana LaurutytėŠaltinis: Etaplius.LT


298516

Šiemet Šiauliuose jau antrą kartą bus švenčiama Pasaulinė mamų psichikos sveikatos diena. Šventę visoje šalyje organizuoja „Mama mums rūpi“ savanoriai, o Šiauliuose – mamų bendruomenė, savitarpio pagalbos ir emocinės sveikatos iniciatyva „Mamos kvadratu“. Mūsų mieste vėl organizuojamas ėjimo renginys, prie kurio kviečiamos prisijungti visos mamos su mažyliais ar paaugusiais vaikais bei jas palaikantys artimieji.

Nuo mankštos iki žaidimų

„Mamos mums rūpi. Ateikite, pabūkime kartu, pasidalykime patirtimis, palaikykime mamas, prisidėkite prie organizavimo“, – kviečia Elmyra Baljanaitė-Stanevičienė, Šiaulių mamų bendruomenės „Mamos kvadratu“ viena iš įkūrėjų ir renginio organizatorių.

Pasaulinės mamų psichikos sveikatos dienos minėjimo renginys Šiauliuose prasidės gegužės 1 d. 13 val. prie Centrinio miesto parko estrados.

Renginį atidarys ir šeimas pasveikins Šiaulių vicemeras Justinas Švėgžda, grupinių mankštų trenerė Eglė šeimoms ves muzikinę mankštą, ant grindinio kreidelėmis vaikai pieš laimingą mamą, tėvai ir vaikai iš delnų atspaudų gamins ėjimo vėliavą.

Tėvai taip pat susipažins su visuomenės sveikatos biuro „Sveikas saulės miestas“ teikiamomis nemokamomis sveikatinimo paslaugomis, galės pabendrauti su „Edukacinių projektų“ komanda. Vėliau mamos su vežimėliais, vaikais ir artimaisiais žingsniuos iki skulptūros „Motinystė“, esančios Šiaulių pėsčiųjų bulvare prie Kaštonų alėjos.

Įsiamžinusios fotografijose prie skulptūros, mamos patrauks Talkšos ežero link. Eitynės finišuos 15.30–16 val. prie „Geležinės lapės“ skulptūros. Ten vaikų lauks animatoriai „Happy Balloon“, asociacija „Finansiniai akcentai“ su edukacijomis, Šiaulių vyskupijos Šeimos centro atstovai, VšĮ „Žemės Žvaigždutės“ batutas ir kitos pramogos, Raudonojo Kryžiaus savanoriai, VšĮ „Žaidimai visiems“ etnožaidimai vyresniems vaikams, Šiaulių skautų tunto atstovų edukacijos. Dalyviai sulauks rėmėjų dovanų ir prizų.

Žygio dalyviams rekomenduojama pasiimti pledą ar užklotą, tinkamą pasitiesti ant žolės. Organizatoriai įspėja, kad, esant blogam orui, finišo vieta – Šiaulių vyskupijos pastoracinio centro pastate esanti salė.

Kviečia tapti dalyviais, pagalbininkais

Pernai ėjimo renginius „Mama mums rūpi“ savanoriai kartu su mamų ir moterų bendruomenių iniciatyvomis organizavo septyniuose miestuose. Šiauliuose „Mamos kvadratu“ organizuotas ėjimo renginys už Pasaulinę mamų psichikos sveikatos dieną buvo masiškiausias – jame dalyvavo per 70 mamų su vaikais.

Pasak E. Baljanaitės-Stanevičienės, šiemet prie „Mama mums rūpi“ iniciatyvos jungiasi jau daugiau nei 20 miestų: „Mes, „Mamos kvadratu“, kviečiame Šiauliuose prisidėti prie šios iniciatyvos. Savitarpio pagalba, pokalbis ar nuoširdus paprastas žmogiškas palaikymas šeimoms ir tėvams neleidžia jaustis vienišiems motinystės ir tėvystės kelyje. Kviečiame tapti ir renginio partneriais, dalyviais, savanoriais, o pagal galimybę – ir rėmėjais. Juk laiminga mama – laiminga šeima!“

Dalyvauti mamų ėjime jau užsiregistravo per 100 mamų, planuojama, kad renginyje bus jau daugiau kaip 150 dalyvių.

Registracijos anketos ir smulkesnės informacijos ieškokite feisbuko paskyroje „Mamos kvadratu“.

Kodėl ėjimas yra toks svarbus?️

  • Lengva fizinė veikla ir pasivaikščiojimas gryname ore yra puikus būdas atstatyti fizinius resursus ir pagerinti emocinę savijautą.
  • Bendravimas su kitomis mamomis – puikus būdas dalytis patirtimi, palaikyti vienai kitą.
  • Ėjimas kartu su kitomis mamomis leidžia pasijusti bendruomenės dalimi – priimtoms ir suprastoms.
  • Moksliniai tyrimai rodo, kad mamų bendravimas – efektyvi pogimdyminės depresijos prevencija. Ėjimas ir gyvas pokalbis gydo!

Kodėl mamų emocinė gerovė yra svarbi?

Daugelyje valstybių net viena iš penkių moterų patiria su psichologine sveikata susijusių sunkumų nėštumo metu arba pirmaisiais metais po gimdymo.

Daugiau nei 75 proc. moterų pogimdyminė depresija lieka nenustatyta, todėl jos negauna tinkamos pagalbos ir palaikymo.

Nesureagavus ir nesuteikus reikiamos pagalbos, mama, kūdikis, artimieji nukenčia, o kartu nukenčia ir visuomenė.