PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2019 m. Rugsėjo 12 d. 11:46

Šiaulių dailės galerijoje - interaktyvi edukacinė paroda „Žaidimų galerija-2: viešnagė pas laureatus"

Šiauliai

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


98713

Maloniai kviečiame į interaktyvią edukacinę parodą Šiaulių dailės galerjoje. Kęstučio Grigaliūno „ŽAIDIMŲ GALERIJA-2: VIEŠNAGĖ PAS LAUREATUS" galerijoje veiks nuo rugsėjo 18 d. iki spalio 10 d.


Foto galerija:

5d7a0487592fd.jpg
5d7a04881eb86.jpg
5d7a04880642e.jpg
5d7a04887c9ea.jpg
5d7a0488a1103.jpg
5d7a0488dc8c8.jpg
5d7a0489111f4.jpg


Žaidimų galerija tinkama visokio amžiaus lankytojams, apsilankyti ir pasinerti į įtraukiantį žaidybinį veiksmą gali ir vaikai, ir suaugę. Edukacijas galima užsakyti pagal Šiaulių miesto savivaldybės Kultūros krepšelio, taip pat pagal Kultūros paso programas:
1-4 kl. - https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/326
5-12 kl. - https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/1314

Nuo rugsėjo 18 d. Šiaulių dailės galerijoje (Vilniaus g. 245, Šiauliai) pradės veikti Dailininkų sąjungos galerijos (Vilnius) tęstinio edukacinio projekto „Žaidimų galerija“ paroda „Kęstučio Grigaliūno žaidimų galerija: viešnagė pas laureatus“.
„Žaidimų galerijoje“ Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Kęstutis Grigaliūnas pristatys naujausius savo kūrinius. Specialiai šiai parodai sukurti interaktyvūs objektai kurstys galerijos lankytojus įsitraukti į intriguojantį kūrybinį žaidimą, kur kiekvienas, nepaisant amžiaus ir interesų, galės betarpiškai prisiliesti prie eksponatų, t.y. tapti šiuolaikinio meno proceso dalyviu ir kūrėju. Visus darbus galima ne tik liesti, bet ir iš jų susikurti originalias kompozicijas, o kai kuriuos – netgi išsinešti atminčiai.
2019 m. „Žaidimų galerija“ dedikuojama Lietuvos vizualaus meno kūrėjams, už savo iškilią kūrybą apdovanotiems Nacionaline kultūros ir meno premija, tokiems kaip Valentinas Antanavičius, Robertas Antinis, Eugenijus Cukermanas, Stasys Eidrigevičius, Jonas Gasiūnas, Sigitas Geda, Adomas Jacovskis, Gintaras Makarevičius, Mindaugas Navakas, Romualdas Požerskis, Petras Repšys, Šarūnas Sauka, Paulius ir Svajonė Stanikai, Algirdas Steponavičius, Ričardas Povilas Vaitiekūnas, Vladas Vildžiūnas, Mikalojus Povilas Vilutis. Vienas parodos tikslų – supažindinti visuomenę su laureatų asmenybėmis ir tam tikrais jų kūriniais, kurie bus reflektuojami arba perkuriami K. Grigaliūno parodai sukurtuose objektuose.

Pasak dailėtyrininkės Ritos Mikučionytės, konceptualumas ir komunikacija, dokumentavimas ir bendradarbiavimas yra svarbiausi Kęstučio Grigaliūno kūrybos aspektai. Be to, kritinis požiūris ir meninės provokacijos dažnai lemia šio genialaus ir išradingo menininko sumanymus.

Naujoji K. Grigaliūno paroda yra reikšminga ir visuminiame autoriaus kūrybos kontekste. Paskutiniais metais daug kūrybinės energijos K. Grigaliūnas skyrė meniniams tyrimams, skirtiems tragiškiems pokario įvykiams, mūsų tautos trėmimo ir genocido istorijai. Jis surengė ne vieną įsimintiną, archyvinės medžiagos studijomis pagrįstą ekspoziciją, išleido keletą knygų, taip skatindamas apmąstyti ne tik šiuolaikinio meno strategijas, bet ir mūsų asmeninę patirtį, tyrinėjant aukų bylose ir šeimos nuotraukų albumuose rastas senas fotografijas.

„Žaidimų galerijoje“ K. Grigaliūnas vėl aktualizuoja anksčiau eksploatuotus neopopmeno ir Fluxus kūrybos principus, kurdamas objektus, kuriems būdinga subtili ironija ir paradoksalus kasdienių situacijų universalumas.

Projekto rengėjas: Dailininkų sąjungos galerija.
Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, LR Kultūros ministerija, Lietuvos dailininkų sąjunga.
Partneriai: Šiaulių dailės galerija, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus.