Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Ritos Kiršinienės asmeninio archyvo nuotr.
Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt
Šiaulietė Rita Kiršinienė iki pradedant šokti užsiiminėjo įprasta veikla, gyvenime save išbandė ir vadybos, ir finansų srityje. Daug metų trukusios studijos, darbas ir šeima dvidešimt metų buvo didžiausi pašnekovės prioritetai. Visai atsitiktinai prieš septynerius metus pradėjus lankyti linijinius šokius, Ritai tai tapo ne tik laisvalaikio pomėgiu, bet ir gyvenimo būdu.
„Šokiai yra mano didžiausias pomėgis, sportas, laisvalaikis, atostogos ir apskritai gyvenimo būdas“ – pasakoja pašnekovė.
Šiandien Rita džiaugiasi iškovotu pasaulio linijinių šokių čempionės titulu ir tikisi pasiekti dar aukštesnį lygį.
received-2274041992894617.jpeg
Šokti troško jau vaikystėje
Ritos pomėgis pasireiškė jau vaikystėje, tačiau tuomet ribojo sveikatos problemos, vėliau šokti stabdė įgyti kompleksai ir išankstinės nuostatos. Prieš septynerius metus pasukusi į finansų sritį, moteris nusprendė papildyti savo dienotvarkę fizine veikla.
„Norėjosi išlaikyti fizinę formą ir atsikratyti per dieną susikaupusios įtampos ir emocijų“, – sako pašnekovė.
Išsikalbėjusi su bendradarbėmis, ji nusprendė vakarais eiti šokti linijinius šokius. Džiugino, kad šiuos šokius gali šokti bet kokio amžiaus žmonės ir nereikalingas porininkas.
„Repeticijos suteikė daugiau žvalumo, lavino atmintį, mažėjo sąnarių skausmai, ten radau daug naujų draugių ir bendraminčių. Supratau, kad pagaliau darau tai, ko norėjau visą gyvenimą“ – džiaugėsi Rita.
Šokiai tapo lyg priklausomybė
Prašokus metus, pašnekovė nusprendė savo jėgas išbandyti linijinių šokių varžybose.
„Pradžia buvo sudėtinga, tačiau buvau pastebėta kaip perspektyvi šokėja. Vadovai skatino siekti daugiau, pradėti mokytis ne tik linijinių šokių social lygiu, bet ir šokio technikos, šokti sudėtingesnius šokius. Aišku, pastangų tuomet jau teko įdėti daugiau, bet sekėsi tobulėti ir tuo įsitikinti dalyvaujant varžybose bei iškovojant prizines vietas“, – pradžią prisimena čempionė.
Rita sako, kad šokiai jai tapo lyg priklausomybė, norėjosi šokti vis daugiau ir daugiau. Šokti skatino iškovoti titulai, Rita dalyvaudavo ne tik visose Lietuvoje rengiamose varžybose, bet ir važiuodavo į tarptautines. Po ketverių metų dėl pasiektų rezultatų pašnekovė perėjo į aukštesnį Intermediate lygį ir pradėjo šokti dar sudėtingesnius šokius, taip repeticijoms skirtas laikas išsitęsė iki penkių kartų per savaitę.
„Lankiau varžyboms skirtas ir individualias repeticijas, repetuodavau ir savarankiškai. Taip pat važiuodavau į užsienio linijinių šokių lektorių Lietuvoje vedamus seminarus ir šokių stovyklas. Tai, be abejo, padėjo tobulėti, bet atėmė visą laisvalaikį“, – apie įdėtą darbą pasakoja šokėja.
5ddd6684.jpg
Prieš pasirodymą – jokio jaudulio
Į pasaulio čempionatą pašnekovė važiavo pasimėgauti renginiu, susitikti ir pabendrauti su konkurentėmis.
„Prieš pat varžybas stengiuosi nesureikšminti būsimų rezultatų, ramiai bendrauti su konkurentėmis ir prasklaidyti kartais pasitaikančią įtampą. Jaučiausi gana stipriai pasiruošusi, tad visiškai nesijaudinau“, – atskleidė R. Kiršinienė.
Rita norėjo žiūrovams ir komisijai parodyti kiek įmanoma gražesnį pasirodymą, perteikti emocijas ir suteikti progą pasimėgauti šokiu.
Pasaulio čempionate nuskambėjo Lietuvos himnas
2019 metais Lietuvą pasaulio linijinių šokių čempionate atstovavo aštuonios įvairaus lygio ir įvairių amžiaus grupių Lietuvos atstovės.
„Čempionato metu rengiama atidarymo eisena, kurios metu kiekvienos šalies atstovai neša savo šalies vėliavą ir gieda himną. Taip pat vyksta naujų šokių pamokos ir prabangi Gala vakarienė, kurios metu skelbiami reitingų nugalėtojai. Taigi, išgyvenus visas įmanomas teigiamas emocijas, gerokai pasijaudinus, palaikant kitas Lietuvos šokėjas, išmokus naujų šokių ir sušokus paruoštus šokius varžybose, lieka sulaukti akimirkos kuomet skelbiami nugalėtojai“ – įspūdžiais dalinasi Rita.
Pašnekovė džiaugiasi, kad tapus Intermediate diamond nugalėtoja ir pasaulio čempione Vokietijoje, įdėtos pastangos buvo pastebėtos ir įvertintos. Jautė ne tik dėkingumą žmonėms, kurie ją mokė, bet ir didžiavosi, kad pasaulio čempionate skamba Lietuvos himnas, o ji šokdama gali garsinti savo šalį.
„Pavyko aplenkti net Vokietijos, Šveicarijos, Pietų Korėjos, Ispanijos ir kitų šalių atstoves. Laimėjimas buvo tarsi vyšnaitė ant torto“, – džiaugsmo neslepia moteris.
lt-atstoves-pasaulio-cempionate-eisena-nesama-veliava-giedamas-himnas.jpg
Ateityje – dar didesni iššūkiai
Pasiekti rezultatai, vadovo Justino Jurkaičio, Kantri ir linijinių šokių asociacijos žodinis paskatinimas ir palaikymas privertė Ritą pakeisti iki tol buvusį planą mažinti linijiniams šokiams skiriamą dėmesį.
Po laimėto čempionato pašnekovė pasiekė advanced lygį, dabar tikisi pasiekti aukštesnį star lygį, kas tampa dar didesniu iššūkiu ir išbandymu.
„Praėjo nedaug laiko po šio netikėto laimėjimo, dar neturiu tikslaus plano ir galutinio rezultato. Tačiau tikrai žinau, kad šoksiu ir toliau, kad šokiai visada bus svarbi mano gyvenimo dalis. Jau spėjau šiemet sudalyvauti labai aukšto lygio lektoriaus ir tarptautinio teisėjo iš Olandijos Roy Verdonk Lietuvoje rengtame linijinių šokių technikos seminare. Taigi, gera pradžia su daug naujos informacijos jau yra. Lieka pasimėgaujant repetuoti naujus šokius ir kurti ateities planus!“ – dalinasi įspūdžiais Rita.
per-penkerius-metus-sukaupti-apdovanojimai.jpg