PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2021 m. Lapkričio 9 d. 10:22

Šiaulietė pasibaisėjusi: tai, ką pamačiau Priėmimo skyriuje, mane šokiravo

Šiauliai

A. Rutkausko nuotr.

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


193494

Į Etaplius.lt redakciją kreipėsi Respublikinės Šiaulių ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje šoką patyrusi moteris – jos sūnus nebuvo tinkamai apžiūrėtas. Šiaulietė pasipiktinusi tokiu neatsakingu darbu: ar tai tikrai yra skubi pirmoji pagalba? Ligoninė dėl šios situacijos atsiprašo ir teigia, kad darbą pastaruoju metu apsunkina koronavirusas.

 

Situacija Šiaulių ligoninėje šokiravo

Su pilnamečiu sūnumi atvykusi į Šiaulių ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių moteris negalėjo patikėti, kad ligoninėje vyksta tokia sumaištis. Ne tik reikėjo ilgai laukti, kol kažkas apžiūrės, bet ir nebuvo tinkamo specialisto.

„Pirmadienį, spalio 18 dieną, mano sūnus pajuto labai didelius pilvo skausmus ir mes išsikvietėme greitąją. Atvažiavę į skubiosios medicinos pagalbos skyrių pralaukėme beveik valandą, kol sūnų apžiūrėjo, nors jis raitėsi iš skausmo. Ligonių buvo tikrai daug, tačiau gydančių gydytojų nebuvo, medicinos personalo trūko. Pamačius tokią situaciją ligoninėje, man buvo šokas“, – nuostabos neslėpė mama.

Šiaulietę tokia situacija ligoninėje ne tik šokiravo, bet ir kaip reikiant papiktino.

„Aš nesuprantu, kas per sistema ten? Pirmadienį taip ir nesulaukėme chirurgo, kuris galėtų apžiūrėti. Budintis gydytojas apžiūrėjo, kuris padaręs kompiuterinę tomografiją davė vaistų. Ryte atėjęs kitas gydytojas padarė echoskopijos tyrimą ir išleido namo“, – pasakojo moteris.

Po dienos vėl atsinaujino nežmoniški skausmai

Kaip teigė šiaulietė, sūnui pilvo skausmai vėl atsinaujino trečiadienį. Šį kartą nuvažiavus į polikliniką pavyko sulaukti geresnės ir operatyvesnės pagalbos.

„Pirmą kartą atvažiavus į ligoninę neapžiūrėjo nei vienas specialistas. Kai sūnų išleido iš ligoninės, pagalvojau, gal jis kažko užvalgė, visko gali būti, tačiau trečiadienį vėl prasidėjo nežmoniški skausmai. Sūnus man paskambino, aš buvau darbe. Nuvažiavome į Dainų pirminės sveikatos priežiūros centrą, nes bet kokiu atveju, jei dirba poliklinika, tai skubiosios pagalbos skyrius nepriims“, – teigė moteris.

Šiaulietė pasidžiaugė, kad poliklinikoje jos sūnus buvo apžiūrėtas daug kokybiškiau ir operatyviau. Buvo atlikti tiek kraujo, tiek šlapimo tyrimai, vaikiną apžiūrėjo chirurgas, prieš tai Šiaulių ligoninėje to nepavyko sulaukti. Pasak moters, chirurgas iš pradžių nustatė apendicitą, nes pilvo raumuo buvo stipriai sutrauktas, matėsi guzas, o vizualiai atrodė labai prastai.

„Poliklinikoje mums iškvietė greitąją medicinos pagalbą dėl galimai trūkusio apendicito. Nuvažiavus į Šiaulių Respublikinės ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių pasakė, kad dabar nėra chirurgo, laukite. Ačiū Dievui, kad vis dėlto nebuvo trūkęs apendicitas. Laukėme ilgai, bet specialisto sulaukėme. Gerai, kad viskas taip sėkmingai baigėsi, tačiau jei būtų trūkęs apendicitas, tai viskas galėjo pasibaigti daug blogiau“, – pasakojo sūnaus mama.

A. Rutkausko nuotr.

Specialistų trūksta, gydytojai pervargę

Anot šiaulietės, gydytojai yra pavargę, o matyta situacija Priėmimo skyriuje ją rimtai išgąsdino.

„Man jau buvo baisu, buvau šalia sūnaus ir mačiau, kas vyksta. Krūvis didelis, gydytojai kviečiami iš skyrių. 3 valandas laukėme kraujo tyrimo, šlapimo tyrimo – pusantros valandos, o poliklinikoje, tai truko tik 20 minučių. Tuomet pradedi galvoti, ar tai yra skubi pirmoji pagalba? Vadinasi, nėra laboratorijoje dirbančių žmonių, nėra personalo. Matai kaip žmonės dirba, skuba, eina tai prie vieno, tai prie kito“, – situacija pasibaisėjo moteris.

Prireikė trijų dienų, kad ligoninė nustatytų diagnozę

Šiaulietė teigė, kad trečiadienį jos sūnus buvo apžiūrėtas tinkamai, tačiau griežtų žodžių vis tiek prireikė.

„Trečiadienį priėmė iš karto, tačiau šį kartą aš jau buvau griežta ir pasakiau: „Arba darote kažką, arba labai smarkiai pyksimės“. Tai buvo poliklinikos chirurgo iškviesta greitoji, todėl paėmė kraują, padarė kardiogramą ir liepė toliau laukti. Apžiūrėti atėjo ir neurologas, ir urologas“, – pasakojo moteris.

Nors šį kartą vaikinas buvo apžiūrėtas tinkamai ir daug greičiau, tačiau ši visa situacija užsitęsė net tris dienas, per kurias galėjo atsitikti įvairių komplikacijų. Moteris stebisi ir baiminasi, ar tikrai šitaip turėtų vykti darbas Priėmimo skyriuje?

„Diagnozė buvo patvirtinta tik 22 valandą vakare ir mus išleido. Nefrologų nebuvo, vėliau kaip supratau nefrologas konsultavo telefonu, nes jie būna tik iš ryto. Nustatytas inksto uždegimas ir išrašyti antibiotikai. Prireikė trijų dienų, kad ligoninė nustatytų diagnozę, kiek reikėjo važinėti. Per tas tris dienas galėjo viskas komplikuotis, galėjo daug ko būti. Tai, ką pamačiau Priėmimo skyriuje, mane šokiravo, pasižiūri ir galvoji, kur mes gyvename?“, – stebisi šiaulietė.

aru08331.JPG

Ligoninė atsiprašo

Šią situaciją Etaplius.lt redakcija paprašė pakomentuoti Šiaulių Respublikinės ligoninės.

„Ligoninės vardu paciento ir artimųjų nuoširdžiai atsiprašome už nemalonią patirtį ir norime paaiškinti keletą momentų, kurie lėmė kilusius nesklandumus. Pacientų srautas Skubiosios medicinos pagalbos skyriuje pastaraisiais mėnesiais yra itin didelis – per parą sulaukiame nuo 140 iki 170 pacientų. Susiduriame su problema, kad visuomenėje trūksta informacijos ir edukavimo apie tai, kokiu principu veikia Skubiosios medicinos pagalbos skyrius“, – sako viešųjų ryšių specialistė Sonata Tenytė.

Pasak ligoninės, pagalbos teikimo skubumą reglamentuoja Lietuvos respublikos sveikatos apsaugos ministro 2004 m. balandžio 8 d. įsakymas „Dėl būtinosios medicinos pagalbos ir būtinosios medicinos pagalbos paslaugų teikimo tvarkos bei masto patvirtinimo“. Pacientams pagalbos eiliškumas priklauso nuo jų būklės, gyvybinių parametrų.

Darbą apsunkina COVID-19 sergamumas

Ligoninė teigia, kad pastaruoju metu darbą apsunkina didelis sergamumas COVID-19 liga, nes dalį medicinos personalo – gydytojų, slaugytojų – reikia nukreipti darbui su COVID-19 sergančiais pacientais, tad kartais užtrunka tyrimų paėmimo procesas ir jų pateikimas Laboratorinės diagnostikos skyriui.

Jų teigimu, šiuo metu trūksta gydytojų chirurgų, dirbančių Skubiosios medicinos pagalbos skyriuje. Kai chirurginę pagalbą teikia Chirurgijos skyriuje budintys chirurgai, susidaro situacijų, kai tenka palaukti.

Situaciją pakomentavo iš savo pusės

Anot ligoninės, pacientas, kurio atvejis aptariamas, į Skubiosios medicinos pagalbos skyrių atvyko spalio 18 d., 22.58 val. Dėl didelio pacientų srauto ir tuo metu skyriuje buvusių sunkesnės būklės pacientų, tyrimai paimti 23.50 val., netrukus po to apžiūrėtas ir gydytojo chirurgo. Praėjus valandai nuo atvykimo, skirtas gydymas, teikta stebėjimo paslauga, atlikta pilvo kompiuterinė tomografija, duomenų apie ūmų apendicitą nebuvo, tyrimai pakartoti, ryte atliktas ultragarsinis tyrimas. Nesant neigiamos dinamikos tyrimuose ir duomenų apie ūmų chirurginį pilvo organų susirgimą, pacientas išleistas į namus.

Greitosios medicinos pagalbos automobiliu pacientas dar kartą atvežtas spalio 20 d. Jį apžiūrėjo Chirurgijos skyriuje budintis chirurgas, vertinti tyrimai ir pilvo KT, pakartotinai atlikta pilvo echoskopija, nesant duomenų apie ūmų chirurginį pilvo organų susirgimą, pacientas grąžintas į Skubiosios medicinos pagalbos skyrių, kur buvo gydomas ir stebimas.

Vaikinas buvo konsultuotas urologo, nesant pakitimų būdingų urologiniam susirgimui, rekomenduota neurologo konsultacija. Konsultuotas neurologo, atlikta stuburo kompiuterinė tomografija, kuri buvo aprašyta radiologo. Po pakartotinės neurologo konsultacijos neurologinės patologijos nenustatyta.

Skubiosios medicinos gydytojo apžiūros metu pastebėti tyrimų pakitimai – neženkliai padidėję uždegiminiai rodikliai aptarti su budinčiu vidaus ligų gydytoju, skirtas antibakterinis gydymas galvojant apie pielonefrito diagnozę. Pacientas išleistas ambulatoriniam gydymui. Būklei negerėjant, rekomenduota nefrologo konsultacija.