Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Dovilė Sokė. Linos Mišeikienės, Šiaulių TMC Menų ir grožio paslaugų skyriaus nuotr.
EtapliusŠaltinis: Pranešimas spaudai
Džiaugiasi, kad rizikavo
Tikslieji mokslai D. Sokei visada sekėsi, tačiau studijuoti matematikos mokslų ji niekada nesvajojo. Visgi, artimųjų lūkesčiai ir daug žadanti perspektyvi ateitis nugalėjo – jauna moteris įgijo matematikos magistro laipsnį ir ėmėsi buhalterės veiklos.
„Gyvenime visada norėjau dirbti sau, planuotis grafiką, vengti įprastų darbo valandų, troškau, kad darbas būtų mėgstamas. Nenorėjau sekmadienį griebtis už galvos dėl to, kad rytoj reikia eiti į darbą. Kadangi buvau baigusi matematiką, iš pradžių dirbau su individualia veikla šioje srityje. Padirbusi metus laiko supratau, kad tai darbas ne tik nuo ryto iki vakaro, bet ir savaitgaliais, vakarais, naktimis. Tai buvo atsakingas, sunkus darbas“, – sako S. Sokė.
Nors buhalterės veikla D. Sokei sekėsi ir klientų netrūko, moteriai ėmė pirštis mintys apie naujus profesinius siekius. Mintis virto kūnu, kai šiaulietė ryžosi mokytis ilgalaikio makiažo subtilybių įvairiuose seminaruose ir kursuose.
Nauji siekiai – grožio srityje. Linos Mišeikienės, Šiaulių TMC Menų ir grožio paslaugų skyriaus nuotr.
„Kiek save atsimenu, nuo mokyklos laikų, man visada patiko grožio sritis. Pati sau darydavau gelinį nagų lakavimą, pavykdavo neblogai daryti makiažus tiek sau, tiek draugėms. Pradėjau ieškoti sferos, kurioje galėčiau save realizuoti. Šiandien aš džiaugiuosi, kad rizikavau ir esu ten, kur esu“, – džiaugiasi karjerą prieš penkerius metus pakeitusi grožio specialistė.
Kai žinai, kad nori kažką gyvenime keisti, turi dėl to daryti tam tikrus žingsnius, įsitikinusi pašnekovė. Tačiau nerti stačia galva į naują profesiją D. Sokė neskubėjo. Kurį laiką moteris bandė derinti buhalterės darbą su nauja veikla grožio srityje. Tačiau sparčiai besiplečiantis klientų ratas ilgainiui leido susikoncentruoti tik į naująjį darbą.
Nėrė į kosmetiko specialybę
Karjeros kryptį pakeitęs žingsnis D. Sokės gyvenime atnešė ir daugiau pokyčių. Po ketverių metų darbo grožio salone šiaulietė grįžo į mokslus. Šį kartą žinių semtis ji pasuko į Šiaulių technologijų mokymo centrą Menų ir grožio paslaugų skyrių, kuriame mokosi iki šiol.
Dovilė Sokė mokosi kosmetiko specialybės. Linos Mišeikienės, Šiaulių TMC Menų ir grožio paslaugų skyriaus nuotr.
„Kosmetiko specialybę pasirinkau, nes šios kvalifikacijos man prireikė darbe. Norėjau praplėsti atliekamas ilgalaikio makiažo paslaugas naujomis – veido ir kūno procedūromis. Šie mokslai man labai naudingi iš profesinės pusės. Neatmetu galimybės, kad po šių mokslų savo teikiamų paslaugų ratą aš dar labiau praplėsiu“, – sako D. Sokė.
Būsima kosmetikė vardija, kad šios profesijos atstovų įgūdžių laukas – labai platus. Jie gali atlikti veido valymus, įvairias aparatines kūno ir veido procedūras, masažus, manikiūrus, depiliacijas, makiažus ir kitas paslaugas.
Paklausta, kodėl profesijai įgyti rinkosi būtent profesinio rengimo centrą, pašnekovė nedaugžodžiauja. Esminiai svertai – nemokamas mokslas, mokytojai savo srities specialistai, lankstus tvarkaraštis, kurį galima derinti su darbu, bei mokslų trukmė – nulėmė jos pasirinkimą.
„Prieš pradėdama mokslus baiminausi. Galvojau, kad visos šioje mokymo įstaigoje bus jaunos. Bet, pasirodo, šiuos mokslus renkasi įvairaus amžiaus moterys – tiek dvidešimtmetės, tiek ir penktą dešimtį perkopusios. Visos mano bendramokslės draugiškos, daugelis turi šeimas, darbus. Ir nors tarp visų yra amžiaus skirtumas, sutariame puikiai. Patys mokytojai – labai kompetentingi. Jie visi yra dirbę šį darbą, todėl viską žino ir praktinės pusės“, – šypsosi grožio specialistė.
Semtis žinių – į Ispaniją
Šiaulių technologijų mokymo centras suteikia galimybę atlikti stažuotes užsienyje. Kaip vieną įsimintiniausių patirčių D. Sokė įvardija kelionę į Ispaniją pagal Erasmus+ mainų programą. Darbas profesionaliame užsienio grožio salone buvo ypač vertinga patirtis, praplėtusi turimų žinių kraitį ir atskleidusi įdomių detalių apie tenykščių žmonių grožio standartus.
Grožio sfera D. Sokę traukė nuo paauglystės. Linos Mišeikienės, Šiaulių TMC Menų ir grožio paslaugų skyriaus nuotr.
„Salone, kuriame atlikau praktiką, buvo atliekamos šios paslaugos: manikiūras, pedikiūras, veido procedūros, masažai ir depiliacijos. Galiu pasakyti, kad svetur į grožio paslaugas moterys žiūri kur kas paprasčiau, nei Lietuvoje. O patys klientai – labiau atsipalaidavę, nėra prisirišę prie konkretaus specialisto. Mano atliekamos paslaugos ispanams labai patiko, išsyk gavau pasiūlymų pasilikti dirbti“, – su šypsena profesinę stažuotę atsimena pašnekovė.
Nutrūktgalviškumo ir entuziazmo nestokojanti grožio specialistė nuolat neria į naujus nuotykius. Ji aktyvi ne tik profesiniame kelyje, bet ir gyvenime.
„Man patinka adrenalinas, todėl esu išbandžiusi ir ekstremalias pramogas, tokias kaip šuolis parašiutu, skrydis parasparniu. Beje, planuoju atlikti šuolį virve – juokiasi pašnekovė. – Jeigu vykstame į tolimesnę kelionę, niekada nepraleidžiu progos nušokti nuo kokio didelio skardžio.“
Daugeliui D. Sokės pasirinkimų gyvenime prireikė drąsos. Tačiau moteris sako, kad visi, kurie nori į savo kasdienybę įnešti naujų vėjų, turi ryžtis pokyčiams.
„Jeigu kalbėtume apie profesiją, reikia turėti galvoje viena – jeigu nepasiseks, bus galima bandyti kitas sritis. Viskas, ką galima prarasti – investicijos ir laikas. Tačiau jeigu tu nepabandysi, liksi ten, kur esi. Galų gale, išbandyti kažką naujo visada yra naudinga. Man pasisekė, nes šalia manęs buvo mano didžiausias palaikytojas – vyras. Jis ypač palaikė mano užmojį keisti profesiją“, – džiaugiasi grožio specialistė.