PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2018 m. Lapkričio 13 d. 13:41

Kas bendro tarp Šiaulių, „Porsche“ ir „Hilton“?

Šiauliai

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


60129

Kas bendro tarp Švedijos sostinėje Stokholme esančio automobilių „Porsche“ salono, didžiausio Prancūzijos oro uosto „Charles de Gaulle“ ir Vilniuje statomo „Hilton“ viešbučio? Visus juos vienija tai, kad šių pastatų vėdinimo sistemos yra pagamintos Šiauliuose. Per 28 veiklos metus vėdinimo sistemų gamintojams „Salda“ pavyko pasiekti, kad žymiausios pasaulio bendrovės naudotų būtent Šiauliuose sukurtą ir pagamintą produkciją.

„Saldoje“ dirba virš 400 darbuotojų. Šiauliečių įmonė gamina vėdinimo įrangą nuo gyvenamosioms patalpoms skirtų kanalinių ventiliatorių ir rekuperatorių iki sudėtingų ultramodernios konstrukcijos įrenginių oro uostui, ekspozicijų centrui ar pramonės įmonei. Įdomu ir tai, kad Šiaulių įmonė vienintelė Centrinėje Europoje turi tyrimų laboratoriją, kurioje kiekvienas įrenginys pereina griežtą testavimą – čia bandomas įrenginių veikimas ekstremalioje temperatūroje nuo -35°C iki +40°C, o įrenginių triukšmas matuojamas vadinamojoje tylos kameroje. Šioje laboratorijoje gaminius testuoja ne tik šiauliečiai, bet ir klientai iš Danijos, Lenkijos, Ukrainos ir kitų šalių.

Tai, kad šiauliečių produkcija yra reikalinga, byloja ir įmonės skaičiai. „Užsakymų turime jau visam pirmajam kitų metų ketvirčiui. Didžiųjų mūsų gaminamų vėdinimo įrenginių paklausa yra kone 3 kartus didesnė nei galime pagaminti. Planuojame, kad šių metų apyvarta bus apie 20 proc. didesnė nei 2017 metų“, – dėsto „Saldos“ vykdantysis direktorius Aidas Šetikas.

bu9b1407.jpg

Natūralu, kad turėdama tokias plėtros galimybes „Salda“ nuolat ieško darbuotojų, kurie nori mokytis ir augti kartu įmone. Šiuo metu reikalingi staklių operatoriai, surinkėjai, elektrikai, sandėlio operatoriai. „Žmogui darbas yra svarbus ne tik dėl to, kad užsidirbtų pragyvenimui, bet ir tam, kad realizuotų savo idėjas, kad kurtų prasmingus dalykus. Ir aš kaip šiaulietis džiaugiuosi, kad mūsų rajono žmonėms nebūtina keliauti į anglijas ar norvegijas, kad prisidėtų prie pasaulinio lygio įmonių projektų – pasaulis pats ateina į Šiaulius“, – sako įmonės vadovas.

Ir visgi, nepaisant gerai atrodančių verslo skaičių, A. Šetikas pripažįsta, kad šie metai įmonei buvo didžiulių pokyčių metai. „Transformacija yra skambus žodis, bet būtent jis geriausiai apibūdina šiuos „Saldos“ metus. Mes iš esmės pakeitėme verslo modelį. Jei anksčiau dirbome su 380 klientų, dabar planuojame likti tik su 20, tačiau tiksliai atitinkančių mūsų strategiją. Jei anksčiau gaminome viską, ko klientai prašė, net jei mums tai nešė nuostolius, šiandien gaminame labiau pasverdami kaštus, kuriuos patiriame, ir naudas, kurias gauna klientas. Jei anksčiau sakėme, kad mūsų rinka – bet kuri pasaulio šalis, šiandien žinome, kad mūsų prioritetas – Prancūzija, Didžioji Britanija, Belgija, Lenkija, Suomija, Švedija, Latvija ir Lietuva“, – vardina įmonės vadovas. Ir šie pokyčiai lėmė, kad šiemet „Salda“ atsisveikino su daug darbuotojų, kurių funkcijos tapo nereikalingos naujame verslo modelyje arba kurių moralinis ir vertybinis stuburas nebuvo pakankamai tvirtas atsinaujinančiai įmonei.

bu9b1221.jpg

„Iš darbuotojų tikimės trijų esminių dalykų. Laikomės susitarimų ir procesų, darbą atliekame kokybiškai ir laiku, gebame dirbti savarankiškai ir esame patikimi – norėčiau, kad taip apie „Saldos“ komandą kalbėtume tiek patys, tiek mūsų klientai ir partneriai. Neabejoju, kad tokią vidinę kultūrą ir tokią reputaciją drauge pasieksime“, – sako įmonės vykdantysis direktorius. Ir priduria: „Šiandieniame pasaulyje, kurį gena Ketvirtoji pramonės revoliucija, kur visi konkurentai ieško naujų efektyvumo kelių, sustoti nebus galima. Mes, šiauliečiai, savo uoliu darbu, netipiniais sprendimais, garbės žodžio laikymusi jau esame užsitarnavę gerą vardą pasaulinio lygio įmonių tarpe, bet tai nereiškia, kad galime miegoti ant laurų. Be to, juk visada galime padaryti dar geriau nei vakar, kad Šiaulių vardas visame pasaulyje skambėtų su pagarba“.