PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2017 m. Lapkričio 27 d. 14:23

Šiauliečio profesinės sėkmės istorija sužavėjo Europą

Šiauliai

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


221025

Kas yra profesinė sėkmė? Geras atlygis, savirealizacijos galimybė ar darbo vaisių įvertinimas visuomenėje? Dažnai svajonėms įgyvendinti reikalingos palankios aplinkybės, sėkmė, didelis noras ir, žinoma, pastangos. Sėkmingai susiklosčius aplinkybėms, susitiko trys jauni žmonės, savo darbais sužavėję visą Europą!


Foto galerija:

5a1c00fc8793f.jpg
5a1c0100a1981.jpg
5a1c010205ef9.jpg
5a1c010362a23.jpg
5a1c010b99a93.jpg
5a1c010aab615.jpg
5a1c010c5dfec.jpg
5a1c010d2e0c7.jpg
5a1c010f0857a.jpg
5a1c0110d7a35.jpg

Svajūnas Pranaitis svajojo kirpti plaukus. Šią svajonę įgyvendino baigęs mokslus Šiaulių profesinio rengimo centre. Asmeninės Svajūno savybės bei įgytas profesinio mokslo diplomas buvo būtent tai, ko reikėjo tam, kad vaikinas iš provincijos įgytų galimybę dirbti mėgiamą darbą prestižiniame sostinės salone.

Edita ir Irena – Šiaulių profesinio rengimo centro fotografo specialybės mokinės, tarptautiniam konkursui pateikusios fotopasakojimą apie Svajūną Pranaitį „Kirpėjo svajonė” ir pelniusios pirmą vietą. Taigi, Svajūno svajonė išsipildė, maža to, jo gyvenimo istorija neliko nepastebėta Europos profesinio mokymo plėtros centro (CEDEFOP) organizuoto fotografijos konkurso #CedefopPhotoAward komisijos. Konkursui buvo pateiktos penkios nuotraukos ir aprašymas angų kalba:

„Mokantis fotografijos meno Šiaulių profesinio rengimo centre, tenka ne tik stebėti, bet ir fiksuoti daugelį mokyklos gyvenimo akimirkų. Kartą, Šiauliuose vykusios dizaino savaitės metu, susipažinome su Svajūnu. Čia jis atstovavo mokyklą – keitė jaunuolio įvaizdį (apkirpo plaukus, barzdą, sušukavo). Tuo metu Svajūnas ir jo gebėjimai paliko gilų įspūdį, nes vos prieš metus jis laikė egzaminus Šiaulių profesinio rengimo centre ir įgijo kirpėjo specialybę, o dabar jau dirba vienoje populiariausių Vilniuje esančių kirpyklų vyrams „Red Light Barbers“. Nuotraukos pasakoja pačios už save: Svajūnas - stilingas, pozityvus ir gabus kirpėjas. Buvo ne tik idomu jį stebėti per fotoobjektyvą, bet ir sužinoti, jog kirpėjo specialybę jis pasirinko labai netikėtai, kai vienas pažįstamas kaime paprašė apkirpti plaukus. Tuomet Svajūnas pabandė ir susižavėjo procesu. Atsitiktinumas nulėmė jo pasirinkimą tapti kirpėju. Vėliau jis tris metus mokėsi kirpėjo amato, o būdamas 20-ies jau dirba ir savo darbu džiugina ne vieno akį. Tikimės, kad po 10 metų jo svajonė atidaryti nuosavą kirpyklą gimtojoje Lietuvoje išsipildys!”.

Lietuvių fotopasakojimas „A BARBER‘S DREAM“ iš beveik 400 Europos dalyvių pripažintas geriausiu.

Lapkričio 24 dieną Briuselyje vykusio Europos profesinių gebėjimų savaitės baigiamojo renginio metu apdovanotos Šiaulių PRC Buitinių paslaugų skyriaus fotografo specialybės mokinės Edita Aleksandravičienė ir Irena Masandavičiūtė Armstead. Kartu į renginį vyko profesijos mokytoja Lina Mišeikienė ir fotopasakojimo herojus – kirpėjo specialybės absolventas Svajūnas Pranaitis. Lietuvos atstovus maloniai priėmė Europos profesinio mokymo plėtros centro komunikacijos departamento vadovas Gerd Oskar Bausewein. Renginio reklaminę medžiagą bei firminį 2018 metų kalendorių papuošė konkurso fotografijos.

Europos profesinių gebejimų savaitė – tai Europos Komisijos iniciatyva, kuria siekiama, kad profesinis rengimas ir mokymas, padedantis įgyti kokybiškų igūdžių ir susirasti darbą, būtų patrauklesnis. Savaitės metu visose Europos dalyvaujančiose šalyse vyko vietiniai, regioniniai ir valstybės masto renginiai. Jos metu valstybėse narėse vyko įvairūs nacionaliniai savaitės atidarymo renginiai, tikslinė „Darbdavio diena“, profesinio mokymo konferencija, į kurią rinkosi suinteresuotos organizacijos, verslo ir švietimo atstovai. Savaitę vainikavo spalvingas baigiamasis renginys, kurio metu Marianne Thyssen, už užimtumą, socialinius reikalus, gebėjimus ir darbo jėgos judumą atsakinga Europos Komisijos narė, pristatė eilę apdovanojimų.

Šios iniciatyvos tikslas – palaikyti ir reklamuoti profesinį mokymą, skatinti besimokančiųjų šioje sistemoje mobilumą, įmonių ir profesinio mokymo paslaugų teikėjų partnerystę, reaguoti į greitai besikeičiančių įgūdžių poreikį, kaip priemonę inovacijoms, konkurencingumui ir kompetencijai skatinti.

Profesinis mokymas Lietuvoje pamažu tampa vis populiaresnis, tačiau vyraujantis požiūris, kad pagrindinė profesinių mokyklų misija - užtikrinti verslo įmonių poreikius, manau neteisingas. Vis didėjantis jaunimo susidomėjimas paslaugų sferos amatais rodo visuomenės susidomėjimą galimybe kurti smulkųjį verslą, todėl ko gero neteisinga būtų profesinėms mokykloms priskirti tik stambaus verslo aptarnavimo funkciją. Suteikdama galimybę jaunam žmogui nemokamai išmėginti save keliose srityse, sukurti darbo vietą sau ir galbūt kolegai, realizuoti įgytas žinias savo mėgiamoje profesijoje, valstybė elgiasi atsakingai, atsižvelgiant į vis didėjančius emigracijos mastus. Realybė tokia, jog siekiančio grožio paslaugų sektoriuje mokytis jaunuolio niekaip neįkalbėsi rinktis suvirintojo specialybės ir atvirkščiai... Europos šalyse profesinį mokymą renkasi maždaug pusė arba net daugiau jaunuolių: Danijoje – 46 proc., Vokietijoje – 48 proc., Olandijoje ir Suomijoje – 70 proc., Belgijoje – 73 proc., Austrijoje – 75 proc., o Lietuvoje tik 30 proc.

Šiuo metu profesinis mokymas labai populiarėja, galimybių mokytis ir stažuotis užsienio šalyse daugėja. Padėkime jaunimui ieškoti savo kelio ir siekti gyvenimo tikslų ir svajonių Lietuvoje.