PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Mokslas2017 m. Lapkričio 30 d. 17:35

Šiauliečiai – tarptautinių robotų varžybų „Robotex 2017“ Taline – dalyviai

Šiauliai

Šiauliečiai - varžybų dalyviai

Jūratė KaščiuškienėŠaltinis: Etaplius.lt


21930

Jau antri metai iš eilės Šiaulių robotikos klubas suvienija jaunuosius robotų kūrėjus ir organizuoja išvyką į didžiausias kasmet Europoje organizuojamas robotų varžybas Taline. Lapkričio 24-26 dienomis robotikos varžybose „Robotex 2017“ Taline kovėsi per 1500 robotų. Šiaulių miestui atstovavo Šiaulių robotikos klubo, „Saulėtekio“ gimnazijos robotikos būrelio „SquareRobo“ komanda, J. Janonio gimnazijos ir Jaunųjų technikų centro atstovai.

robotex1.jpg

Šiauliečiai dalyvavo mini sumo, linijos sekimo ir „Folkrace“ rungtyse. Į finalinį etapą pateko Jaunųjų technikų centro atstovas Paulius Virganavičius (mokytojas Renatas Montvilas), bet dėl roboto gedimo nebegalėjo tęsti kovų ir užėmė 20 vietą.

Linijos sekimo rungtis nustebino netikėtai pakeistomis varžybų taisyklėmis. Prieš rungties pradžią dalyviai sužinojo, kad šiais metais kiekvienas dalyvis turės tik tris bandymus, kad įveiktų varžybų trasą ir pasiektų savo asmeninį geriausią rezultatą (pernai robotai poromis rungtyniavo tarpusavyje ir laimėjęs pereidavo į kitą etapą varžytis toliau). Nuaidėjus teisėjo švilpukui, nusidriekė dalyvių eilė ir prasidėjo kova su laiku. Rumunų komanda laimėjo visas tris prizines vietas ir atsilygino šiauliečiams už praeitų metų nesėkmes (2016 metais šioje rungtyje šiauliečiai iškovojo visas 3 prizines vietas). Ketvirtoji vieta atiteko praeitų metų pirmosios vietos laimėtojo, Šiaulių robotikos klubo steigėjo, Šiaulių universiteto inžinerijos katedros docento, UAB „Salda“ inžinieriaus-programuotojo Nerijaus Ramanausko sukurtam robotui (2016 metais Nerijaus kurtas robotas šioje rungtyje užėmė pirmąją vietą).

Linijos sekimo rungtyje gerai sekėsi ir „Saulėtekio“ gimnazijos robotikos būrelio „SquareRobo“ nariui, IIIb klasės gimnazistui Mantui Valentinui (mokytojas Renatas Montvilas). Jis pagerino savo pernykštį rezultatą (10 vieta) ir užėmė 8 vietą. Be to, mokinių amžiaus grupėje jo kurtas robotas buvo greičiausias.

„Folkrace“ – rungtis, kurioje autonominiai robotai lenktyniauja kaip tikrose automobilių lenktynėse su kliūtimis. Tikslas – per tam tikrą laiką kuo daugiau apvažiuoti ratų. Tačiau yra vienas niuansas: jei robotas važiuoja klaidinga kryptimi, jam minusuojami ratai. Šioje rungtyje šiauliečiai dalyvavo pirmąkart, todėl tik bandė suprasti jos subtilybes. Aukštų rezultatų pasiekti nepavyko, bet dalyviai parsivežė neįkainojamos patirties, o Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija jau sukonstravo „Folkrace“ rungties trasą entuziastingiems robotų kūrėjams.

Šiaulių robotikos klubo prezidentė Jūratė Kaščiuškienė