PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2018 m. Rugsėjo 6 d. 14:16

Šiauliai – tai didmiestis, bet ne didkaimis

Šiauliai

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


51308

Rugpjūčio 31 d. Šiauliuose, jaunimo centro kiemelyje, vyko jaunimo forumas „Šiauliai city, not Šiauliai town“. Jį organizavo Šiaulių jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“ (toliau – ŠJOA AS).


Foto galerija:

5b9108a4b03fe.jpg
5b9108af5190e.jpg
5b9108b19f9b3.jpg
5b9108b379069.jpg
5b9108b9ea48e.jpg
5b9108c39dedd.jpg
5b9108ca4cf49.jpg

Organizacijos pirmininkas Vaidas Rusys apie jaunimo forumą kalbėjo: „Šiais metais pasirinkome siųsti žinutę, kad Šiauliai mums yra didmiestis ir norime, kad Šiauliai tokie ir būtų. Todėl pasirinkome tokias temas, kurios šiandiena yra aktualiausios ir kuriančios progresyvę visuomenę“.

Šiame forume buvo aptariamos tokios temos, kaip emocinis intelektas, visuomenės ir politikos skaidrumas, „influenceriai“ Lietuvoje. Kiekviena tema buvo pristatoma savo srities ekspertų.

Forumas prasidėjo nuo pranešimo apie emocinį intelektą, šia tema kalbėjo neurolingvistinio programavimo specialistas Aidas Buzys, kuris kalbėjo: „Emocinį intelektą galima ugdyti, tačiau tai reikia daryti savarankiškai, nes mokyklose sutelkiamas dėmesys į kitas sritis, kurios reikalauja IQ. Emociškai stiprus žmogus sugeba reikiamu momentu suvaldyti ar suvaidinti emocijas ir taip pat gerai atpažįsta kaip jaučiasi kitas“. Aidas pabrėžė, kad emocinis intelektas yra vis labiau vertinamas darbdavių.

Kita forumo tema buvo skaidrumas ir korupcija mūsų visuomenėje. Šią temą aptarė lekt. dokt. Rita Toleikienė pristatydama tyrimo „Jaunimo nuostatos ir požiūris į korupciją bei antikorupcinis potencialas“ rezultatus. Tyrimu buvo aiškinamasi jaunimo tolerancija korupcijai. Kaip teigė Rita Toleikienė, tyrimo rezultatai tyrėjus nustebino ir buvo atrasta, kad kai kurie korupcijos atvejai yra toleruojami jaunimo: „ Nusirašinėjimas yra viena iš korupcijos formų“.

Apie korupciją ir skaidrumą taip pat kalbėjo Transparancy international Lietuvos skyriaus atstovė Ieva Kimontaitė. Ji pristatė skaidrumo įrankius, kuriais Lietuvos piliečiai gali naudotis. Vienas iš jų yra stirna.info kuriame galima peržiūrėti žiniasklaidos sąsajas, kokioms interesantų grupėms priklauso Lietuvos žiniasklaida. Ieva taip pat džiaugėsi, kad vis daugiau Lietuvos politikų viešai skelbia savo dienotvarkes.

Paskutinėje forumo dalyje buvo diskutuojama ypač jaunimui aktualia tema, tai yra „Influenceriai Lietuvoje“. Diskusiją moderavo visuomenininkė Lina Lukytė, joje dalyvavo jaunosios socialinių tinklų blogerės Vikė Malašauskaitė (Vike_Mal) ir Gabija Butkutė (Gabyteex). Buvo diskutuojama apie dirbtinumą socialiniuose tinkluose ir kaip tai veikia žmones. Pašnekovių požiūris į šią temą skyrėsi. Vikė savo socialinių tinklų profilius naudoja atspindėti realybei, tokiai kokią ji supranta. Tuo tarpu Gabija pripažino, kad viešina tik tai kas yra pozityvu, nes geros emocijos socialiniuose tinkluose sulaukia daugiau dėmesio. Paklaustos kas yra influenceris abi pritarė, kad tai yra draugas socialiniuose tinkluose, kuriuo autidorija pasitiki. Tai išnaudodamas influenceris karts nuo karto savo auditorijai pasiūlo gerą prekę, kuri geriausiu atveju atitinka pačio influencerio požiūrį.

Dėkojame Šiaulių švietimo centrui, jaunimo centrui bei Šiaulių universiteto botanikos sodui už rėmimą.

ŠJOA AS komanda linki visam jaunimui ugdyti savo emocinį intelektą, netoleruoti korupcijos savo aplinkoje ir diskutuoti jiems aktualiomis temomis. Manome, kad aktyvus ir sąmoningas jaunimas yra reikalingas kiekvienam miestui. Kviečiame prisijungti prie mūsų savanorių komandos, susirasti naujų draugų, ugdyti savo įgūdžius bei kurti tokį miestą, kuriame norisi likti. Jeigu norite prisijungti prie mūsų arba domina daugiau informacijos, rašykite siauliai@apskritasisstalas.lt