PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2021 m. Birželio 24 d. 15:01

Stogų apsuptyje skambės būgnai – vyksta jaunimo muzikos festivalis „Šiauliai gyvai“

Šiauliai

Fot. E. Tamošiūnas ir G. Domarkaitė.

Jolita KirkilaitėŠaltinis: Etaplius.lt


179648

2021 m. birželio 25 d., penktadienį, 19 val. Fotografijos muziejaus stogo terasoje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) vyks ketvirtasis Jaunimo muzikos festivalio „Šiauliai gyvai“ koncertas. Dienos metu kūrybines dirbtuves pradedantiesiems atlikėjams ves perkusijos meistras, BIX būgnininkas Gintas Gascevvičius-Ginc. Vakaro koncerte pasirodys: Darius Dunauskas, Gintas Gascevvičius-Ginc, grupės „Flopikai“, „Neto“, „The Phonic Strings“, „Tykiai“. Renginys nemokamas.


Foto galerija:

099a6080.jpg
099a7164.jpg
099a7218.jpg
099a7355.jpg
099a7404.jpg
099a7450.jpg
099a7501.jpg
099a7523.jpg
196525908-4495752607130893-624418066227685285-n.jpg
198714224-4515867521786068-7362356658426593104-n.jpg

Birželio pradžioje startavęs jaunimo muzikos festivalis „Šiauliai gyvai“ kviečia į ketvirtąjį vakaro koncertą ant Fotografijos muziejaus stogo. Nors koncertas – paskutinis, tuo festivalio veikla šiemet nesibaigia – „Šiauliai gyvai“ komanda filmuos jaunimo grupių autorinių dainų vaizdo klipus, per „Šiaulių dienas“ rugsėjį įvyks jaunųjų atlikėjų susitikimas, kurį moderuos muzikos apžvalgininkas, atlikėjas Domantas Razauskas.

Penktadienį ketvirtąsias kūrybines dirtuves jauniesiems Šiaulių krašto atlikėjams ves kompozitorius, būgnų ir perkusijos meistras Gintas Gascevvičius-Ginc, kuris jauniesiems muzikantams atskleis efektyvius mokymosi groti būgnais metodus, kurie padės įsisavinti bei pagreitinti mokysmosi procesą. Pratimai tiks ne tik mušantiems būgnus, bet ir grojantiems kitais instrumentais. Birželį kūrybines dirbtuves jauniesiems atlikėjams taip pat vedė: „Colours of  Bubbles“ nariai, Saulius Urbonavičius-Samas, Eglė Sirvydytė.

Susipažinkime su Jaunimo muzikos festivalio „Šiauliai gyvai“ ketvirtojo vakaro koncerto dalyviais.

19 val. grupė „Flopikai“

Savo kūryboje ir atliekamoje muzikoje grupė naudoja nemažai sintezatorių, o viename iš jų dedasi floppy diskai, taip iš šio fakto ir smagios idėjos gimė grupės pavadinimas. Kaip sako grupės nariai – jiems jis tiko, nes yra žasimingas ir neįpareigojantis – kaip ir jie.

Šiuo metu „Flopikai“ groja keturiese – Emilija Poškaitė (vokalas, akustinė gitara), Aistė Norkutė (sintezatorius, bosinė gitara), Vykintė Macijauskaitė (elektrine gitara, sintezatorius), Justas Balčiauskas (būgnai). Visi „Flopikai“ kilę iš Šiaulių ir šiuo metu studijuoja skirtinguose miestuose ir netgi šalyse (Emilija mokosi Didžiojoje Britanijoje). Vykintė pasakoja, kad nors dabar nebetenka groti taip aktyviai, kaip norėtųsi, visi grupės nariai susitinka vasaromis ir net turi Kaune įsirengę garažą, kuriame repetuoja pastaruosius du metus.

„Labai smagu sugrįžti į namus ir pasirodyti tokioje nuostabioje Šiaulių vietoje“, – šypsosi Vykintė, atskleisdama, kad ant Fotografijos muziejaus stogo klausytojai išgirs penkias jų autorines dainas.

20 val. Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro jaunimo muzikos grupė „Neto“

Kolektyvo vadovė Nerilė Bernotienė pasakoja, kad grupė savo veiklą skaičiuoja nuo 2007 m. Per šį laiką nariai kito, nes baigę mokyklą jaunieji muzikantai išvažiuoja studijuoti į kitus miestus. Dabartinę grupės sudėtį vadovė šypsodamasi apibūdina kaip pandeminę, kadangi jiems vos pradėjus groti, karantinas nutraukė visus planus. Nepaisant to, grupės nariai – ne naujokai scenoje.

Grupę sudaro: Viktorija Maneikytė (vokalas, klavišiniai), Austė Doftartaitė (vokalas, ukulėlė), Kristupas Rofinbergas (mušamieji), Arnoldas Žebrauskas (bosinė gitara). Įdomus faktas – Viktorija specialiai Šiauliai gyvai projektui sukūrė dainą, kurios premjera įvyks ant Fotografijos muziejaus stogo.

20.30 val. Darius Dunauskas

Šiauliuose Darius gimė ir užaugo, paėmė į rankas pirmąją gitarą, išmoko pirmuosius akordus, sudainavo pirmąsias dainas, surengė pirmuosius solo koncertus knygyne „Sielai“, „Pogo“ bare. Didžiausią įkvėpimą atlikėjui suteikia pasauliniai bliuzo ir roko grandai. Taip Vilniuje gimė jo grupė „The Syres“.

Klausytojai ant Fotografijos muziejaus stogo išgirs specialiai paruoštą Dariaus solo pasirodymą su dainomis iš „The Syres“ repertuaro bei senais bliuzo koveriais.

„Visada smagu grįžti ir dalintis muzikiniais atradimais bei kūryba savo gimtajame mieste Šiauliuose“, – pasakoja Darius.

21 val. grupė „The Phonic Strings“

Draugystė, akustinė muzika ir nuoširdumas – šiais žodžiais galima apibūdinti šiauliečių grupę „The Phonic Strings“. Prieš tris metus susibūręs ketvertukas neįsivaizduoja savo gyvenimo be muzikos ir tai nenuostabu, nes beveik visi grupės nariai yra muzikos pedagogai. Jie įsitikinę – muzikos garsų nebūna per daug – tad laisvalaikį skiria repeticijoms ir kūrybai.

Pavadinimas „The Phonic Strings“ (liet. akustinės stygos) atspindi grupės atliekamą muziką, ir apima įvairius žanrus – nuo dainuojamosios poezijos iki roko stiliaus dainų. Svarbu paminėti, kad grupės nariai – Vytautė Sakalauskaitė (vokalas), Gediminas Fursalovas (gitara), Robertas Tamošiūnas (būgnai), Laimonas Tamošiūnas (bosinė gitara) – atlieka savo kūrybos dainas.

21.30 val grupė „Tykiai“

Jų dainos skamba romantiškai, taikiai, gražiai, tykiai, tad ir pavadinimas kilo iš šių apibūdinimų. Visgi grupės nariai šypsosi, kad jų muzika skamba ir garsiai. „Tykiai“ groja įvairios stilistikos savo kūrybos ir liaudies dainas. Didelį dėmesį grupė skiria aranžuotėms, skambesiui bei lietuviškumui.

Kolektyvas susibūrė dar 2005 m. ir nors per šį laiką nariai keitėsi, pagrindas išliko tas pats, o 2013 m. grupė tarsi gimė iš naujo su dabartiniu pavadinimu „Tykiai“. Keturi iš grupės narių – muzikos pedagogai, kiti – taip pat turintys stiprų ryšį su muzika.

Nariai: Odeta Stučinskienė (vokalas, klavišiniai), Nerilė Bernotienė (klavišiniai), Alvaidas Bernotas (birbynė, lamzdelis, saksofonas), Vilius Skirbauskas (vokalas, gitara), Edvardas Jurgaitis (bosinė gitara), Gedvydas Daugėla (mušamieji). „Tykiai“ susibūrė Kuršėnuose, tačiau savo muzika džiugina ne tik Šiaulių rajono, bet ir įvairių miestų klausytojus.

22 val. Gintas Gascevičius-Ginc

Perkusijos meistras, BIX būgnininkas, vienas iš projekto „Šiauliai gyvai“ idėjos autorių – Gintas Gascevičius, dar plačiai žinomas kaip Ginc, neslepia savo tapatybės ir dažnai pabrėžia, kad yra iš Šiaulių. „Visada čia gyvenau, o ir išvykęs – čia grįžtu. Tiesiog taip yra“, – šypsosi G. Gascevičius.

Ne atsitiktinai ir muzikanto sceninis vardas – Ginc. „Šiauliuose mes nukertame žodžių galūnes, tai išeina natūraliai, tad Ginc – sutrumpinimas, kuris nuima rimtumą (jo ir taip per daug), atriša širdį ir leidžia pasitikti viską su šypsena“, – pasakoja G. Gascevičius, kurį aplinkiniai pažįsta kaip pozityvų, šmaikštaujantį ir visada besišypsantį.

Per ilgametę karjerą G. Gascevičius galėtų suskaičiuoti kelias dešimtis albumų, sukurtų su kitomis grupėmis, visgi jis yra išleidęs ir tris solo albumus. Susirinkusieji ant Fotografijos muziejaus stogo išgirs muziką iš minėtųjų albumų bei naujausio G. Gascevičiaus meninio projekto ir ketvirtojo albumo „Faustas“ ištrauką.

Festivalis vyksta birželio 3, 10, 17, 25 d. 19 val. Programa skelbiama „Šiauliai gyvai“ facebook puslapyje, www.fotomuziejus.lt. Koncertų vedėjai Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktoriai: Severinas Norgaila ir Aidas Matutis. Pertraukų metu mušamaisiais improvizuoja „Būgnų ratas“ ir Šiaulių kultūros centro perkusijos studija.