Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
pixabay.com nuotr.
Reporteris UgnėŠaltinis: Etaplius.lt
Ketvirtadienį, gruodžio 27 d., vyko jau ketvirtasis Šiaulių miesto savivaldybės tarybos posėdis šį mėnesį. Politikai savo darbotvarkėje buvo numatę 11 klausimų. Trečiasis svarstomas sprendimo projektas, susijęs su trūkstamų gydytojų rezidentų Šiaulių mieste studijų finansavimu, sukėlė Tarybos narių diskusijas.
Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Sveikatos skyriaus pateiktu sprendimo projektu siekiama patvirtinti finansavimo teikimo atvykstantiems dirbti į Šiaulių miesto savivaldybės asmens sveikatos priežiūros įstaigas trūkstamos specialybės gydytojams ir rezidentams tvarkos aprašą.
Tarybai teiktame sprendimo projekte numatyta skirti finansavimą 3 trūkstamos specialybės gydytojams ir 5 rezidentams atvykusiems dirbti į Šiaulių miesto savivaldybės sveikatos priežiūros įstaigas. Sprendimui įgyvendinti kasmet bus reikalingi 65 000 Eur iš Savivaldybės biudžeto.
Socialdemokratų frakcijos narė Jolanta Žakarienė diskusiją pradėjo nusistebėjimu, jog sprendimo projekte numatyta, kad skatinimo priemonėmis pasinaudojęs gydytojas ar rezidentas įsipareigoja įstaigoje dirbti ne trumpiau kaip 10 metų: „Rezidentūros studijos 10 metų tikrai netrunka. Po to šitiek metų žmogų priverstinai laikyti.“
Tarybos narė Danguolė Martinkienė, kalbėdama Sveikatos komiteto narių vardu, pabrėžė, jog dėl šio sprendimo projekto kilo ypatingai daug klausimų, o tvarkos apraše yra taisytinų vietų. Politikė iškėlė idėją, kad šio klausimo svarstymas būtų atidėtas, mat trūksta diskusijų su gydymo įstaigų vadovais.
Šiaulių miesto savivaldybės Sveikatos skyriaus vedėja Viktorija Palčiauskienė, reaguodama į D. Martinkienės pastebėjimą, atsakė, kad šių metų lapkričio 19 d. buvo organizuotas sveikatos priežiūros įstaigų pasitarimas, kuriame dalyvavo visų įstaigų vadovai: „Tvarkos aprašas buvo derinamas ir su sveikatos priežiūros įstaigomis, taip pat ir su ligonine.“
Liberalų frakcijos narys Artūras Kulikauskas pranešėjos teiravosi, ar minėtame susitikime dalyvavo Sveikatos komiteto pirmininkas. Politikas taip pat buvo linkęs išsiaiškinti, kiek metų ilgiausiai trunka rezidentūros studijos Lietuvoje.
„Rezidentūros studijos trunka turbūt pagal specialybę. Rezidento sąvoka yra tvarkos apraše. Mes vadovaujamės Lietuvos Respublikos medicinos praktikos įstatymu ir ten apibrėžtomis sąvokomis. Na, o komiteto pirmininkas nedalyvavo sveikatos įstaigų vadovų pasitarime“, – it žirnius į sieną išpylė sprendimo projekto pranešėja V. Palčiauskienė.
A. Kulikauskas teigė, kad jo žiniomis rezidentūros studijos Lietuvoje trunka 4-6 metus.
Frakcijos „Dirbame miestui“ narys D. Griškevičius Tarybos narius kvietė „neužkibti ant terminų diskusijų“. „Man atrodo, kad mes turime matyti platesnį vaizdą. Sveikatos įstaigos mums duoda signalus aiškius, kad yra tam tikros problemos, o tam tikri miestai jau daro tam tikrus veiksmus. Kad ir kaip ten bebūtų, esame konkurencinėje rinkoje, kaip Rimkus pasakytų, tai reikia nepralaimėti joje ir priimti tam tikrus veiksmus.“
Vis tik neaiškumus kėlęs sprendimo projektas patvirtintas. 12 Tarybos narių balsavo už, 10 – susilaikė.
Priimtas sprendimas Šiaulių miesto savivaldybės administraciją įpareigoja kiekvienų metų savivaldybės biudžete suplanuoti tikslines lėšas finansavimui teikti.
Sprendimo projekte numatytos šios skatinimo priemonės:
* ne daugiau kaip 5 000 eurų kasmetinė išmoka gydytojo poreikiams tenkinti pirmus 3 metus;
* ne daugiau kaip 10 000 eurų rezidento kasmetinė stipendija, skirta rezidentūros studijoms su stipendija apmokėti pagal rezidentūros išlaidų sąmatą.
Skatinimo priemonėmis pasinaudojęs gydytojas įsipareigoja Įstaigoje (-ose) dirbti ne trumpiau kaip 5 metus, o rezidentas – ne trumpiau kaip 10 metų nuo pirmos darbo dienos Įstaigoje (nėštumo ir gimdymo atostogų bei atostogų vaikui prižiūrėti laikotarpis neįskaičiuojamas).
Nėštumo ir gimdymo atostogų bei atostogų vaikui prižiūrėti metu išmoka nemokama.