Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
BNS / Fotobankas nuotr.
Ingrida SteniulienėŠaltinis: BNS
Be to, nuteistieji Valstybinei mokesčių inspekcijai ir „Sodrai“ turės sumokėti apie trečdalį milijono eurų žalos atlyginimo – 333 tūkst. 518 eurų.
Ketvirtadienį paskelbtu Vilniaus apygardos teismo nuosprendžiu vieną iš tuometinių taksi įmonių vadovų Olegas Ilčenka už apgaulingą finansinės apskaitos tvarkymą ir organizavimą nubaustas 14,3 tūkst. eurų bauda.
Ji būtų beveik perpus didesnė, tačiau 2012 metais, vykstant ikiteisminiam tyrimui, vyras buvo suimtas 60 parų, šis laikas įskaitytas į nuosprendžiu paskirtą bausmę, vieną parą prilyginant tam tikram piniginės baudos dydžiui.
Dėl tokio pat nusikaltimo nuteistas ir 14,9 tūkst. eurų bauda nubaustas buvęs „Tanagros taksi“ vadovas Sergejus Kučerovas, jis 2012 metais taip pat buvo suimtas 52 paras, todėl jam taip pat skirta mažesnė bauda.
Iki įsiteisės nuosprendis, abiem nuteistiesiems paliktos galioti kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, užstatas, registravimasis policijoje, teismas taip pat pratęsė laikiną nuosavybės teisės apribojimą O. Ilčenkos ir S. Kučerovo turtui, taip pat taksi įmonių akcijoms.
Teisėjas Audrius Cininas paskelbė, kad O. Ilčenka ir S. Kučerovas išteisinti dėl nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo, nenustačius nusikaltimo, numatyto šiame straipsnyje, požymių.
20 taksi bendrovių kaip juridiniai asmenys pripažintos kaltomis ir nuteistos už apgaulingą finansinės apskaitos tvarkymą ir organizavimą.
Didžiausios baudos skirtos trims taksi bendrovėms – po 18,8 tūkst. eurų turės sumokėti „Translota“, „Vtp1“ ir „Merselita“.
„Baltic taxi“, „Inforatas“, „Taksi plius“, „Sostinės taksi“, SDKE ir „Art1“ nubaustos baudomis po 11,2 tūkst. eurų.
„Baltijos taksi“, „Ekotaksi“, „Vilniaus ekspresas“, „Tanagros taksi“, „Taksi Vilnius“, Taksi Lux“, „Taksi LT“, „Mano taksi“ ir „Greitvila plius“ skirtos po 3,7 tūkst. eurų baudos.
„Tavo taksi“ ir „Taksolitas“ nubaustos baudomis po 1,8 tūkst. eurų.
Tuo metu „Standart taksi“ „Pigus taksi“ dėl šio nusikaltimo buvo išteisintos.
Valstybinės mokesčių inspekcijos ir „Sodros“ ieškiniai tenkinti iš dalies.
„Tanagros taksi“, „Tavo taksi“, „Taksolitas“ , „Taksi Vilnius“, „Taksi Lux“, „Taksi LT“, „Mano taksi“, „Greitvila plius“, „Art1“ ir S. Kučerovas Valstybinei mokesčių inspekcijai turės atlyginti 263 tūkst. 222 tūkst. eurų žalą.
Tuo metu „Sodros“ naudai iš „Tanagros taksi“, „Taksi Vilnius“ ir S. Kučerovo priteista 70 tūkst. 296 tūkst. eurų žalai atlyginti.
„Standart taksi“ ir „Pigus taksi“ Valstybinės mokesčių inspekcijos ir „Sodros“ ieškiniai palikti nenagrinėti.
Dėl kitų ieškinių Valstybinė mokesčių inspekcija ir „Sodra“ galės bylinėtis civiline tvarka.
Ši byla teismą pasiekė 2016 metais, joje kaltinimai buvo pareikšti 22 įmonėms ir 27 fiziniams asmenims. 25 fiziniai asmenys ir kelios įmonės buvo išteisinti, vienas asmuo mirė iki nuosprendžio paskelbimo.
„Pagal Baudžiamojo kodekso 222 straipsnį (Apgaulingas finansinės apskaitos tvarkymas ir (arba) organizavimas – BNS) buvo nuteisti tik du asmenys, kurie kaltinime buvo įvardinti kaip organizatoriai organizuotos grupės – tai O. Ilčenka ir S. Kučerovas. Teismas kitų asmenų veikose nenustatė ne tik organizuotos grupės nario, bet ir bet kokių kitų bendrininkavimo požymių“, – per posėdį sakė teisėjas Audrius Cininas.
Tuo metu procesas pagal Baudžiamojo kodekso 220 straipsnį, numatantį atsakomybę už neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimą visiems kaltinamiesiems yra nutrauktas dėl senaties. Nuosprendžio senatis suėjo 2020 metais.
Vilniaus apygardos teismo nuosprendis nėra galutinis ir gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.
2012 metais Valstybinė mokesčių inspekcija kartu su kriminaline policija atliko kratas įmonių patalpose Žaliųjų ežerų gatvėje.
Po šio teisėsaugos reido dėl įtarimų mokesčių slėpimu buvo sustabdyta kelių dešimčių Vilniaus taksi įmonių veikla – nedirbo 70 proc. sostinės taksi, klientai susidūrė su sunkumais išsikviesti taksi kelionėms.
Pareigūnai patikrino daugiau nei 30 Vilniuje veikiančių taksi įmonių, sulaikyta 10 įmonių vadovų ir akcininkų, buvo atlikta apie 60 kratų.
Tuomet nustatyta, kad du asmenys organizuoja veiklą neapskaitant išlaidų, pelno ir pajamų, gautų iš jų įsteigtų įmonių, užsiimančių taksi veikla,
Tada skelbta, kad vykdyta operacija bei ikiteisminis tyrimas buvo Valstybinės mokesčių inspekcijos 2010 metais pradėto projekto „Keleivių vežimas ir taksi“ tęsinys.
Šio VMI projekto tikslas buvo užtikrinti gaunamų pajamų apskaitą ir mokesčių sumokėjimą keleivių vežimo paslaugas teikiančiose įmonėse.