PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Gegužės 28 d. 07:33

Septynios svarbiausios G. Nausėdos citatos iš porinkiminės spaudos konferencijos

Vilnius

BNS nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


85627

Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį dalyvavo naujienų agentūros BNS rengtoje porinkiminėje spaudos konferencijoje.

Pateikiame septynias svarbiausias būsimojo šalies vadovo citatas.

Žinutė valdantiesiems: nori pradėti nuo stabilumo. „Mano prioritetas yra pradėti nuo stabilumo, tęstinumo ir man tai yra vertybės, juolab, kad liko iki kitų Seimo rinkimų po inauguracijos šiek tiek daugiau kaip vieneri metai. (...) Bus daroma viskas, kad būtų viskas sprendžiama pagal įstatymą ir kad Lietuva nebūtų politinėje krizėje“.

Žada atverti Prezidentūrą. „Noriu daugiau atverti Prezidentūrą, padaryti ją forumu kultūrininkų, švietimiečių, kitų visuomenės veiklos ir visuomenės grupių atstovams, pirmiausia pagerbiant juos, pagerbiant jų darbą, pagerbiant jų veiklos svorį. Aš taip pat matau galimybes formuoti vadinamąjį Regionų forumą. (...) Regionai tikisi kitokios politikos, kryptingesnės, aiškiai nukreiptos į tai, kad mūsų regionų plėtra būtų tolygesnė“.

Reguliarūs susitikimai su Baltijos šalių lyderiais. „Aš tikrai matau galimybę reguliariai susitikti su Baltijos šalių prezidentais, kas, beje, buvo gana įprasta praktika gerokai anksčiau. Manau, kad tokių susitikimų metu mes galėtumėme ir koordinuoti savo veiksmus, ir pasitarti klausimais kai kuriais, kuriais nėra konsensuso, nėra sutarimo. Tikrai matau čia daug potencialo bendradarbiauti tampriau“.

Tęs kovą su oligarchija. „Tam tikrų dalykų arba tam tikrų žingsnių šioje srityje yra padaryta, bet, manau, ties tuo negalime sustoti, nes oligarchija yra pavojinga ne tik tuo, kad ji perima tam tikrą žiniasklaidos kontrolę ir ima tam tikra dalimi kontroliuoti visuomenės sąmonę, bet ji stengiasi kištis į politiką ir dažnai tą daro brutaliu ir tikrai nepriimtinu demokratinėje visuomenėje būdu“.

Apgynė Lenkiją. „Jeigu ir yra žmonių, kurie turi tam tikro euroskepticizmo, tai tikrai neatspindi Lenkijos visuomenės nuotaikų. Lenkijos visuomenė kaip tik yra labai proeuropietiška“.

Žada daugiau moterų Vyriausybėje. „Norisi, kad Lietuva būtų arčiau Skandinavijos šalių šiuo požiūriu. Esu dirbęs toje darbovietėje, kurioje moterų vaidmuo yra gerokai didesnis ir mes puikiai matome, kaip gerai jos susitvarko su darbu ir nušluosto nosį mums, vyrams“.

Seimo rinkimai – pavasarį. „Seimo rinkimai rudenį nėra pats geriausias dalykas, nes mes nuolat turime tą pačią bėdą – senoji Vyriausybė, paruošusi biudžeto projektą, iš esmės palieka jį naujai Vyriausybei, kuri fiziškai ir kitaip neturi galimybių iš esmės jo keisti arba tas keitimas būtų labai rizikingas. Tai savotiškai perduoda palikimą dar vieneriems metams tos ekonominės politikos, kurią yra numačiusi dar senoji Vyriausybė. Manau, kad tai nėra teisingas principas ir šia prasme Seimo rinkimai pavasarį būtų tikrai pranašesnė alternatyva“.

BNS