PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Lapkričio 23 d. 15:44

Seminare aptarti atliekų tvarkymo ypatumai

Šiauliai

Z. Ripinskio nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


61667

Šiaulių rajono savivaldybėje organizuotas informacinis renginys „Komunalinių atliekų tvarkymas Lietuvoje: reikalavimai, aktualijos, ateitis“. Į renginį, kurio tikslas – pristatyti ir padiskutuoti apie Lietuvos komunalinių atliekų tvarkymo sistemos tikslus ir reikalavimus, sistemos dalyvių vaidmenį ir atsakomybes, visuomenės įsitraukimo ir aktyvaus dalyvavimo sistemoje paskatas, partneryste su gamintojais ir importuotojais grįstą pakuočių atliekų tvarkymą, Europoje ir Lietuvoje veikiančius gerosios praktikos pavyzdžius bei įkvėpti renginio dalyvius orientuotis į aktyvų visuomenės įtraukimą ir pozityvų pokytį sistemoje, atvyko Šiaulių rajono savivaldybės vadovai, tarybos nariai, skyrių vedėjai, specialistai, seniūnai, gyventojai.


Foto galerija:

img-0213-copy-50866.jpg
img-0152-copy-50864.jpg
img-0144-copy-50863.jpg
img-0137-copy-50861.jpg
img-0114-copy-50862.jpg
img-0098-copy-50859.jpg
img-0095-copy-50857.jpg
img-0087-copy-2-50860.jpg
img-0073-copy-50858.jpg
img-0054-copy-50856.jpg
img-0052-copy-50851.jpg
img-0047-copy-50855.jpg
img-0028-copy-50852.jpg
img-0019-copy-50853.jpg

Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Renata Ulvydienė pristatė svečius – Ramintą Radavičienę, Lietuvos pramoninkų konfederacijos, Energetikos, infrastrukturos ir aplinkosaugos departamento ekspertę ir Kęstutį Pocių, VŠĮ „Žaliasis taškas“ vadovą. Susirinkusius pasveikino Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras, palinkėjo sėkmingo seminare darbo.

Raminta Radavičienė plačiai papasakojo apie komunalinių atliekų tvarkymo sistemą, kaip ji veikia Lietuvoje, kokie yra teisiniai reikalavimai, infrastruktūra, įvairių sistemoje dalyvaujančių subjektų vaidmuo ir atsakomybės. Ji apžvelgė šiandienines aktualijas – atliekų surinkimą ir rūšiavimą, biologiškai skaidžių atliekų tvarkymą (įskaitant kapinių atliekų tvarkymą), specifinių atliekų (didelių gabaritų atliekos, elektros ir elektroninės įrangos atliekos, buityje susidarančių pavojingų atliekų, statybos ir griovimo atliekų, padangų, tekstilės) tvarkymą, apmokestinimo už teikiamas atliekų tvarkymo paslaugas reikalavimus.

Raminta Radavičienė turi patirties tiek privačiame, tiek viešąjame sektoriuje. Ji mano, kad tik bendravimas, sistemos dalyvių bendradarbiavimas ir integralus požiūris gali užtikrinti efektyvų ir racionalų atliekų tvarkymą.

Antrasisis lektorius - Kęstutis Pocius, VŠĮ „Žaliasis taškas“ vadovas. „Žaliasis taškas“ yra pirmoji ir didžiausia licencijuota pakuočių atliekų tvarkymo organizacija Lietuvoje, kuri organizuoja pakuočių atliekų tvarkymą, įgyvendina nacionalinius aplinkosaugos gerinimo projektus bei rūpinasi visuomenės švietimu pakuočių atliekų rūšiavimo klausimais. K. Pocius pabrėžė, kad partnerystė ir dialogas itin svarbūs, siekiant kartu surasti sprendimus, užtikrinsiančius ne tik efektyvų, tvarų, bet ir skaidrų atliekų tvarkymą.

Šiaulių rajono savivaldybės tarybos narys Alfredas Jonuška diskusijoje pastebėjo, kad teršėjas už viską sumoka – uždėta rinkliava ir niekur čia nedingsi...

„Ar negalime sutarti, kad teršėjais būsime tada, kada mano atlieka pateks į savartyną...gal sutarkime, kur tas išrūšiuotas atliekas padėsime, ką pagaminsime, kokį produktą gausime, kad atpirktų visus kaštus, t.y. – kada atlieka taps preke?,“ - samprotavo Alfredas Jonuška.

Tam pritarė ir lektorė Raminta Radavičienė ir pridūrė, jog didžiausia problema atliekų surinkime yra fragmentiškumas, nuoseklumo nebuvimas.

Tarybos narei Reginai Rupšienei rūpėjo sužinoti - ar yra kokia strategija surenkant iš juridinių ir fizinių asmenų panaudotą aliejų?

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro vadovė Jolita Šalkauskienė pažymėjo, jog yra padaryta studija dėl maisto atliekų surinkimo ir tai bus daroma. Maisto atliekos bus talpinamos ir renkamos iš žaliųjų atliekų konteinerių, o paskui bus perdirbtos centro mechaninio apdorojimo įrenginiuose kartu su žaliosiomis atliekomis ir būtų gaminamas normalus kompostas, kūrį būtų galima naudoti žemės ūkyje.

Tarybos narys Arūnas Grubliauskis kėlė klausimą – kodėl plastiko perdirbimas yra toks brangus? Kodėl valstybė negali padaryti nulinį PVM tarifą tokiems gaminiams?

Diskusijoje buvo išsakytos problemos, bandyta rasti kelių joms spręsti.

Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktorius Gipoldas Karklelis pažymėjo, jog šis seminaras buvo labai naudingas visiems seminaro dalyviams.

Renginį organizavo Šiaulių rajono savivaldybės Aplinkos apsaugos skyrius kartu su VšĮ Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centru (www.ecat.lt).