PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Gegužės 20 d. 09:42

Seimo „valstiečiai“ dėl Vilniaus miesto savivaldybės pirkimų kreipėsi į prokuratūrą ir STT

Vilnius

Alfa.lt nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


131137

Po viešumoje pasirodžiusios informacijos apie skandalingus ir galimai neskaidrius liberalo Remigijaus Šimašiaus vadovaujamos Vilniaus miesto savivaldybės viešuosius pirkimus, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija trečiadienį kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, Specialiųjų tyrimų tarnybą ir Seimo Antikorupcijos komisiją. Specialiųjų tyrimų tarnybos, be kita ko, yra prašoma atlikti visų Vilniaus miesto savivaldybės kovo–gegužės mėnesiais vykdytų viešųjų pirkimų, kurių metu įsigyti COVID-19 suvaldymui skirti dezinfekantai, plaučių ventiliavimo aparatai ar kitos apsaugos priemonės, antikorupcinį vertinimą, nustatant, ar vykdant viešuosius pirkimus nebuvo sąlygų korupcijai pasireikšti.

Pasak Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūno, LVŽS pirmininko Ramūno Karbauskio, kol valdantieji ieško, kaip padėti kovoje su COVID – 19 ekonominėmis-socialinėmis pasekmėmis, kiti naudojasi situacija ir galimai savinasi mokesčių mokėtojų lėšas.

„Žiniasklaidoje įvardintas viešasis pirkimas, kada kelis darbuotojus turinti įmonė gauna šimtaprocentinį avansinį apmokėjimą, įsipareigoja už milžinišką kainą pateikti plaučių ventiliavimo aparatus ir vėliau jų laiku nepateikia užsakovui – savivaldybei, kelia daug klausimų. Tai, kad šio pirkimo aplinkybių Vilniaus miesto savivaldybės atstovai visuomenei nesugebėjo paaiškinti ir neišsklaidė kilusių abejonių jo skaidrumu, kelia pagrįstą susirūpinimą, kad Vilniaus miesto savivaldybėje ir kitais atvejais gali būti piktnaudžiaujama viešųjų pirkimų procedūromis ir, prisidengus COVID-19 krizės suvaldymu, vykdomi galimai neskaidrūs viešieji pirkimai“, – teigia R. Karbauskis.

Kaip pažymi Seimo „valstiečiai“, viešumoje pasirodė informacija, kad nieko bendra su prekyba medicinos įranga neturinti įmonė „Andrikus“ pagal sutartį su Vilniaus miesto savivaldybės administracijos vadovu buvo įsipareigojusi iki balandžio 30 d. iš Kinijos pristatyti dešimt plaučių ventiliavimo aparatų. Sandoris buvo sudarytas, nors Sveikatos apsaugos ministerija buvo nurodžiusi, kad plaučių ventiliavimo aparatai ICU S1100 yra netinkami naudoti. „Be to, tiekėjams iš karto buvo sumokėtas ir 100 proc. užsakymo vertės avansas. Taip pat nurodoma, kad rinkoje siūlomos prekės kaina svyruoja nuo 4 972 iki 6 961 eurų be mokesčių ir pargabenimo išlaidų, o Vilniaus miesto savivaldybė už vieną aparatą sumokėjo reikšmingai didesnę sumą – po 27 830 eurų. Atėjus užsakytų prekių pateikimo terminui, vietoj aparatų minėta įmonė atsiuntė laišką, kad savo įsipareigojimų įvykdyti negalės“,- primenama Seimo „valstiečių“ frakcijos pranešime.
ELTA