Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt
Liberalų sąjūdžio vadovė, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako nedalyvavusi pirmadienį sušauktame partijų atstovų susitikime pas prezidentą Gitaną Nausėdą, nes valdančiųjų ir opozicijos konfliktas sprendžiamas Seime.
„Nieko naujo, man rodos, nebuvo pasakyta, bent jau kiek mačiau po susitikimo. Dėl Seimo darbotvarkių sprendžiama Seimo rūmuose“, – pirmadienį žurnalistams Seime sakė V. Čmilytė-Nielsen.
Seimo opozicijai dvi savaites boikotuojant parlamento posėdžius, prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį kompromiso paieškoms sušaukė politinių partijų atstovus į Prezidentūrą. Liberalų sąjūdžio atstovai vieninteliai iš parlamentinių partijų nedalyvavo susitikime pas prezidentą.
Anksčiau buvo pranešta, kad pirmadienį 12 val. pas Seimo pirmininkę renkasi Seime konfliktui spręsti sudaryta valdančiųjų ir opozicijos grupė.
Žurnalistų Seime klausiama, kodėl nevyko į Prezidentūrą, V. Čmilytė-Nielsen atsakė: „Todėl kad šiandien dialogo grupės susitikimas vyksta čia“.
„Aš nemanau, kad tai yra mandagumo ar nemandagumo klausimas, prezidentas kvietė savo formatą, mes dėl Seimo darbotvarkių diskutuojame dialogo grupės formate“, – į klausimą, ar nebūtų buvę mandagu dalyvauti iš šalies vadovo kviestame susitikime, reagavo Seimo pirmininkė.
Po Seime vykusio valdančiųjų ir opozicijos dialogo grupės susitikimo mažumos atstovai sakė grįšiantys į Seimo salę, jei antradienio darbotvarkėje bus įtraukti keturi jų teikiami antiinfliaciniai projektai. Anot jų, tai bus aišku paskelbus darbotvarkę 16 val. po valdančiosios koalicijos seniūnų susitikimo.
Seimo pirmininkė v. Čmilytė-Nielsen kalbėdama žurnalistams patvirtino, kad opozicijos klausimai antradienį bus įtraukti.
„Tašką gali padėti opozicija, grįžusi į Seimo salę, tikiuosi, kad tai ir padarys“, – į klausimą, ar tai reiškia, kad konfliktas jau išspręstas, atsakė parlamento vadovė.
Liberalų sąjūdžio seniūnas Eugenijus Gentvilas žurnalistams komentuodamas situaciją teigė, jog liberalų nedalyvavimas nėra demaršas prieš Prezidentūrą, o susitikimą Prezidentūroje sušaukusį šalies vadovą sakė pasielgus „ne visai korektiškai Seimo frakcijų atžvilgiu“.
„Mes tikrai nesivadovaujame („valstiečių“ vadovo – BNS) Ramūno Karbauskio logika, kai jis praėjusiose kadencijoje sakė – nekelsiu kojos į Prezidentūrą. Mes taip nesielgiame, bet manome, kad tas procesas tarp frakcijų turi vykti Seime“, – sakė E. Gentvilas.
„Liko trys valandos iki susitarimo. t. y. šiandien 12 val., prezidentas, pavėlavęs 11 dienų, kviečia likus trims valandoms iki susitikimo: ateikite pas mane, aš žinau, jūs tuoj susitarsite, ir aš būsiu tas susitarimo kalvis. Ne, čia mes turime susitarti ir prezidento pozicija, mano manymu, yra ne visai teisinga ir ne visai korektiška Seimo frakcijų atžvilgiu“, – kalbėjo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas.
Pirmadienį Prezidentūra paskelbė, kad prezidentas G. Nausėda 9 val. susitiks su parlamentinių partijų atstovais. Po šio pasitarimo prezidento patarėjas Povilas Mačiulis sakė besitikintis, kad jau antradienį valdančiųjų ir Seimo opozicijos atstovai galės dirbti „vienoje salėje“.
„Šitas susitikimas nuteikia optimistiškai, kad jau rytoj išvysime visus Seimo narius, dalyvaujančius vienoje salėje“, – žurnalistams sakė P. Mačiulis.
Pasak jo, prezidentas prašė tiek opozicijos, tiek valdančiosios daugumos „ieškoti dialogo galimybės, neblokuoti, nemarinuoti vieni kitų iniciatyvų“.
Prezidentūra pranešė, kad susitikime dalyvavo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovai Dainius Kreivys ir Mindaugas Lingė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai Ramūnas Karbauskis ir Aušrinė Norkienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovai Saulius Skvernelis ir Linas Kukuraitis, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovai Gintautas Paluckas ir Orinta Leiputė, Laisvės partijos atstovai Aušrinė Armonaitė ir Vytautas Mitalas, Darbo partijos atstovai Viktoras Fiodorovas ir Vaida Giraitytė-Juškevičienė, Lietuvos regionų partijos atstovas Jonas Pinskus, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovė Rita Tamašunienė.
Opozicija pastarąsias kelias savaites boikotuoja Seimo darbą po ginčo su valdančiaisiais dėl interpeliacijos žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui.
Galimą sugrįžimą į Seimo salę dalis opozicijos politikų pastaruoju metu sieja su derybomis su valdančiaisiais dėl savo pasiūlyto paketo, kaip amortizuoti kainų augimą gyventojams.
BNS