Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt
Iš valdančiosios koalicijos pasitraukusios Socialdemokratų partijos frakcija Seime pasirašys su „valstiečių“ frakcija susitarimą dėl bendradarbiavimo. Už tai pirmadienį balsavo 10 Socialdemokratų partijos frakcijos narių, pranešė partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.
„Frakcija balsavimu nutarė, dešimt prieš keturis, jog frakcija vadovaudamasi Seimo statutu sudaro koaliciją su Valstiečių ir žaliųjų frakcija bendrai veiklai. Pasirašė tokią deklaraciją dešimt asmenų, dešimt pasisakė už, keturi prieš, ir frakcija priėmė sprendimą“, – po frakcijos posėdžio žurnalistams patvirtino partijos pirmininkas G.Paluckas.
Už susitarimą su „valstiečiais“ balsavo frakcijos seniūnas Andrius Palionis, Gediminas Kirkilas, Rimantas Sinkevičius, Algirdas Butkevičius, Rimantė Šalaševičiūtė, Irena Šiaulienė, Juozas Bernatonis, Artūras Skardžius, Antanas Vinkus, taip pat Socialdemokratų frakcijai priklausantis „darbietis“ Valentinas Bukauskas.
Prieš buvo Rasa Budbergytė, Raminta Popovienė, Algirdas Sysas, Juozas Olekas, susilaikė Julius Sabatauskas.
„Akivaizdu, kad partijos sprendimo tai neatitinka, nes šeštadienį susirinkusi partijos taryba, kuri turi teisę priimti tokius sprendimus, yra pasisakiusi, kad koalicija tarp Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ir Socialdemokratų partijos yra nutraukta“, – frakcijos sprendimą komentavo G.Paluckas.
Partijos pirmininkas teigė negalintis atsakyti, ar tai reiškia, jog frakcija skyla, taip pat nesiėmė vertinti, kokių pasekmių sulauks prieš partijos valią susitarimui su „valstiečiais“ pritarę socialdemokratai.
„Ar frakcija skils, ar ne, aš negaliu pasakyti, bet kad tai yra priešprieša tarp priimto sprendimo ir partijos tarybos, akivaizdu. Mano pozicija šiuo klausimu jau neaktuali po to, kai pasisakė partija. Ilgą laiką galėjome sakyti, kad tai pirmininkas prieš frakciją ar prieš dar kažką, bet šiuo atveju yra priimtas frakcijos sprendimas, ir tai yra akivaizdi takoskyra“, – kalbėjo G.Paluckas.
„Aš tai tikrai nieko nedarysiu, bet net neabejoju, kad partijos valdymo organuose šis klausimas bus svarstomas, t. y. kaip vertinti šią takoskyrą ir priešpriešą“, – klausiamas, kokių žingsnių imsis frakcijai nepaklusus partijos sprendimui, atsakė LSDP pirmininkas.
Klausiamas, ar pasirašiusieji susitarimą gali likti partijos nariais, G.Paluckas atsakė: „Aš savo nuomonės neskubėsiu išreikšti, nes tai yra partijos klausimas, vadovaujantis statutu reikia įvertinti, ką tai reiškia ir kaip tai vertint. Frakcija priimdama tokį sprendimą tikrai turėjo įvertinti, kaip turės elgtis tie, kurie nori laikytis partijos sprendimo.“
Kaip toliau funkcionuos Socialdemokratų partijos frakcija, daliai pasirašius susitarimą su „valstiečiais“, G.Paluckas sakė neįsivaizduojantis.
„Neįsivaizduoju, kaip tai turėtų veikti ir funkcionuoti, nes partijos sprendimas priimtas, partijos statutas galioja ir partijai, ir frakcijos nariams, todėl susirinkęs prezidiumas tikrai dalyvaus priimant ar formuojat poziciją svarbiausiais šalies klausimais, ir tą poziciją tikrai išreikš. Frakcijos nariai gaus įpareigojimus prezidiumo, kaip reikės elgtis vienu ar kitu klausimu. Todėl ši sumaištis tikrai neįneša jokio aiškumo“, – sakė G.Paluckas.
Socialdemokratų frakcijos Seime seniūnas A.Palionis žurnalistams pirmadienį sakė dokumentą pasirašęs, nes nori išsaugoti frakciją – kadangi dokumentą parėmė jau dešimt frakcijos narių, pasisakančiųjų už partijos tarybos priimtą sprendimą skaičius nebesiektų septynių. Tai yra minimalus parlamentarų skaičius frakcijai sudaryti.
„(Pasirašiau) iš esmės ir išsaugant frakciją. Kadangi dešimt yra pasirašiusiųjų, vienas pasirašys rytoj, su kuriuo teko šnekėti, tai frakcijoje nelieka septynių narių ir realiai Socialdemokratų partija neturėtume frakcijos Seime“, – tvirtino A.Palionis.
Taip pat jis tvirtino, kad frakcija liks vieninga ir didesnės dalies jos pasipriešinimo partijos pozicijai nevadino skilimu.
„Aš tikrai nesakyčiau, kad tai skilimas. Nuomonės išsiskyrė. Manau, kad visa frakcija liks vieninga“, – sakė A.Palionis.
Klausiamas, kaip įsivaizduoja tolesnį darbą, A.Palionis teigė, kad tai „bus elementarus darbas su Valstiečių ir žaliųjų partija dėl bendros Vyriausybės programos“.
Tuo metu prieš susitarimą balsavęs Algirdas Sysas teigė neįsivaizduojantis, „kaip galima vykdyti tarybos sprendimą ir būti koalicijoje“. Jis taip pat patvirtino, kad atsistatydins iš komiteto pirmininko pareigų.
„Reikia palaukti šiek tiek, nes labai sunku: dar tokio atvejo nebuvo Seime. Net turėdamas 21 metų patirtį Seime, aš negaliu, man labai sunku komentuoti, kas bus po to“, – BNS sakė A.Sysas.
Lietuvos socialdemokratų partijos taryba šeštadienį nusprendė trauktis iš valdančiosios koalicijos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Pasak socialdemokratų vadovybės, „valstiečiai“ nepaiso socialdemokratų pasiūlymų koalicijoje, neginamos socialdemokratinės vertybės, už jų nugaros sudaromi susitarimai su opozicija.
Socialdemokratų partija pastaruosius keletą mėnesių vykdė savo skyrių apklausą. 44 iš 60-ies jos skyrių siūlė trauktis iš valdančiosios koalicijos su „valstiečiais“.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.