Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
BNS/Fotobankas nuotr.
Gailė Jaruševičiūtė-MockuvienėŠaltinis: ELTA
„Aš tikrai niekur neplanuoju trauktis. Jeigu frakcija nuspręstų mane pašalinti, tikrai gerbsiu jų sprendimą, padėkosiu už dvejus metus, kuriuos aš turėjau galimybę dirbti šioje frakcijoje, bet aš pats nematau pagrindo ir frakcijai nei partijai nematau pagrindo manęs iš niekur pašalinti“, – Eltai teigė A. Bagdonas.
„Pirma, aš partijos įstatų nepažeidžiau, antra, aš laikausi liberalų rinkiminės programos, trečia, aš dėl vertybinių, liberalių dalykų Seime visada balsuoju taip, kaip balsuoja mūsų dauguma. Tai aš nelabai suprantu apskritai mestų kaltinimų ir bandymo mane kažkaip sumenkinti viešoje erdvėje“, – pridūrė jis.
Visgi politikas neslepia, kad po Seimo rinkimų, kai buvo vos pradėjęs darbą Seime, svarstęs apie galimybę pasitraukti iš Liberalų sąjūdžio frakcijos.
„Kaip ir minėjau, partijos viduje, partijos valdyboje mes turėjome dalykiškus, draugiškus santykius ir staiga, kuomet mes susirinkome išvakarėse aptarti, kaip mes, kaip frakcija, toliau dirbsime, tai aš pasijaučiau kaip sovietų kariuomenėje, kuomet yra vadai ir vadukai, kurie sako, kad bus taip ir taip. Ir man pasirodė tai nepriimtina“, – sakė A. Bagdonas.
„Ir kolegų žeminimai: Kęstučio Glavecko žeminimas, Armino Lydekos žeminimas, kuris išreiškė norą dirbti Užsienio reikalų komitete, o frakcijos seniūnas jam nurodė, kad jis dirbs Kultūros komitete. Nepaisant to, kad mes turėjome kvotas ir ten, ir ten. Tai man tokie žeminimai nebuvo priimtini, tai man ir kilo abejonių, ar tikrai aš tokioje aplinkoje galėsiu dirbti nepaisant to, kad entuziazmo turėjau labai daug“, – pažymėjo jis.
A. Bagdonas taip pat akcentuoja, kad Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno Eugenijaus Gentvilo teiginiai, esą kadencijos Seime pradžioje jis pateikęs ultimatumą frakcijos kolegoms paskirti jį į Ekonomikos komitetą arba išeisiąs iš frakcijos narių gretų – visiškas melas.
„Ką frakcijos seniūnas sako apie reikalavimą vienokio ar kitokio komiteto nariu būti, tai čia visiškas melas. Mes visi išreiškėme raštu, kokiame komitete norėtume dirbti. Taip, aš įvardinau Ekonomikos komitetą, kadangi pats esu iš verslo, tačiau, kuomet vyko frakcijos posėdis Seime buvo aiškiai pasakyta, kad nepaisant to, kad visi yra naujai išrinkti Seimo nariai, tie, kurie dirbo tuose komitetuose, tie ir dirbs, o nauji turės tenkintis tuo, kas liko“, – akcentavo A. Bagdonas.
„Tai aš paklausiau, ar tikrai negalima šiuo klausimu platesnė diskusija, tai buvo aiškiai pasakyta, kad jokių diskusijų nebus. Tai man pasirodė truputį nepriimtina. Ir aš tai išsakiau ir frakcijos metu“, – pridūrė jis.
Visgi politikas pabrėžia, kad, nepaisant tam tikrų tuo metu kilusių abejonių dėl darbo frakcijoje, jis nusprendė likti su Liberalų sąjūdžio bendražygiais ir siekti pokyčių.
„Jeigu tu nori, kad tie pokyčiai būtų frakcijoje, kad būtų daugiau demokratijos, kad būtų daugiau diskusijų, tai tu turi pats tai ir daryti. Ir aš tikrai apsisprendžiau ir nuo pat pirmos dienos buvau Liberalų sąjūdžio frakcijoje, Liberalų sąjūdžio frakcijoje tikiuosi ir būsiu“, – teigė A. Bagdonas.
Visgi politikas įsitikinęs, kad Seimo pirmininkė, paraginusi jį pasitraukti iš Etikos ir procedūrų komisijos sudėties, padarė klaidą.
„O klaidas darome visi. Klaidą padariau aš. Manau, kad klaidą padarė ir Seimo pirmininkė, vertindama vieno iš penkių parlamentarų balsavimą. Nepasiūlė visiems penkiems parlamentarams pasitraukti dėl jų balsavimo, kas būtų antikonstituciška, nes Seimo narys negali būti persekiojamas dėl savo balsavimų. Tačiau tai vyksta viešoje erdvėje šiuo metu“, – sakė A. Bagdonas
ELTA primena, kad pirmadienį Seimo pirmininkė pareiškė, jog A. Bagdonas turėtų pasitraukti iš Seimo Etikos ir procedūrų komisijos. Ji taip pat pranešė svarstanti dėl nepasitikėjimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nariu A. Bagdonu, kaip savo pavaduotoju partijoje.
A. Bagdonas kritikos sulaukė dėl savo sprendimo balsuojant Etikos ir procedūrų komisijoje, kai nutarė nepritarti siūlymams, kad Seimo narys Remigijus Žemaitaitis pažeidė etiką savo socialiniuose tinkluose kvestionuodamas visuomenininko Andriaus Tapino surinktų lėšų Ukrainai panaudojimą.
Seimo etikos sargams buvo apskųsti keli Regionų frakcijos nario R. Žemaitaičio įrašai socialiniame tinkle „Facebook“. 2022 metų liepos 11 dienos įraše jis kėlė klausimą, ar „Laisvės TV“ įkūrėjas Andrius Tapinas, rinkęs lėšas Ukrainai skirtam koviniam dronui „Bayraktar“, nepralošė tų pinigų. Liepos 16 dieną šį lėšų rinkimą jis pavadino galima afera.