Aktualu![]() | Gyvenimas![]() | Pramogos![]() | + Projektai![]() | Specialiosios rubrikos![]() |
|
|
Vilnius![]() | Kaunas![]() | Klaipėda![]() | Šiauliai![]() | Panevėžys![]() | Marijampolė![]() | Telšiai![]() | Alytus![]() | Tauragė![]() | Utena![]() |
Futbolas / Pexels, Saulius Skvernelis / ELTA
Ūla KlimaševskaŠaltinis: ELTA
Kaip Eltai yra nurodžiusi Vilniaus savivaldybė, jau šį mėnesį laukiama Europos Komisijos (EK) išvados – bus vertinama Daugiafunkcio komplekso, į kurį įeina nacionalinis stadionas, projekto koncesijos sutartis.
Komisija nuspręs, ar projektui numatyta skirti parama yra teisėta valstybės pagalba.
Anksčiau skelbta, jog, persidalijus rizikas, Nacionalinio stadiono projektas valstybei atpigo nuo 156 iki 155,2 mln. eurų (su PVM).
„Dabar statoma yra nebe Komisijos pinigais – yra nacionalinis biudžetas ir Vilniaus savivaldybės biudžetas. Jeigu Vilniaus savivaldybė yra apsisprendusi ir mano, kad jo (Daugiafunkcio komplekso – ELTA) tikrai reikia, tai turbūt niekas neprieštarauja, nes ten stadiono tikrai yra mažoji dalis, yra krūva kitų objektų, (…) kurie buvo reikalingi ankstesniam projektui, kai dar buvo planuojama finansuoti iš Komisijos“, – žurnalistams Seime trečiadienį kalbėjo S. Skvernelis.
„Reikia vilniečiams pasakyti, kiek tas visas objektas per tuos visus laikotarpius, kol bus koncesija, kainuos. Ne 155 mln., tai ne ta suma, turbūt galite viešoje erdvėje, iš įvairiausių ekspertų… (250 mln. eurų – ELTA) irgi ne ta suma, yra gerokai didesnė suma, jeigu įskaičiuosime ir PVM, ir įsipareigojimus, pagal kuriuos savivaldybė turės pirkti paslaugas (…) iš koncesininko“, – tikino parlamentaras.
Šiuo metu projektą valdo fondo „Baltcap“ bendrovė „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“, tačiau gavus teigiamą EK išvadą tai leistų koncesininkės akcijas perleisti naujajai savininkei – nekilnojamojo turto plėtros bendrovei „Hanner“.
S. Skvernelio teigimu, Vilniaus savivaldybei darant projekto pakeitimus, pasibaigė numatyta finansinė perspektyva ir praleistas terminas EK lėšoms gauti.
„Buvo pinigai skirti, deja, Vilniaus savivaldybė – aš nekalbu apie šitą administraciją, apie ankstesnes – nesugebėjo du kartus šito projekto įgyvendinti ir pinigai, kurie buvo numatyti EK tam Daugiafunkciniam centrui, tiesiog nuplaukė (…) pasibaigus finansinei perspektyvai“, – dėstė politikas.
LFF: pagal dabartinį projektą stadionas „nacionaliniu“ būtų vadinamas tik formaliai
Tuo metu spaudos konferencijoje su Seimo vadovybe dalyvavęs Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Edgaras Stankevičius pabrėžė, kad šiuo metu Daugiafunkciniame komplekse planuojamas 15 ar 18 tūkst. vietų sporto objektas „nacionalinio“ stadiono statusą turėtų tik formaliai.
„Taip, teisiškai gal ir galime taip pavadinti, bet, kas supranta futbolą, kas išmano futbolą, tai tokio lygio stadionas yra (…) ketvirtos kategorijos stadionas“, – žurnalistams kalbėjo jis.
Visgi, LFF vadovo teigimu, šalies sporto bendruomenė vis dar pasigenda tinkamos infrastruktūros – esą naujas futbolo stadionas visais metų laikais skatintų vaikų sportinį aktyvumą, vystytų klubinę šalies futbolo struktūrą, keltų aukštąjį šios sporto šakos meistriškumą.
Seimo pirmininkas taip pat pabrėžė nenorintis, jog, Vilniuje vystant Daugiafunkcį kompleksą, jam priklausantis stadionas taptų kitiems renginiams, o ne futbolo varžyboms skirta vieta.
„Galiu patvirtinti, (…) tuo metu, kai mūsų Vyriausybė sutarė su Kaunu ir skyrė lėšas pagal įsipareigojimus – būčiau žinojęs, kad stadionas taps koncertų arena prioritetu, o ne futbolas, tikrai Vyriausybė būtų nė vieno euro nedavus“, – tikino S. Skvernelis.
„Nesinori, kad vėl atsirastų koks nors objektas, kuris bus multifunkcinis ir ten futbolas bus tada, kada atliks nuo kitų labai „svarbių“ renginių“, – akcentavo buvęs premjeras.
Anot Vilniaus savivaldybės, iš jos pusės priimti visi stadiono projektui vykdyti reikalingi sprendimai, o gavus teigiamą EK išvadą tolesni veiksmai turės būti iš stadiono koncesininko pusės – jis turės pateikti atitinkamus dokumentus, kad susitarimai dėl indeksavimo ir papildomų darbų įgyvendinimo įsigaliotų.
„Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis spalio viduryje žurnalistams sakė, kad projekto vystymo procesai išsitęsė ne dėl EK vilkinimo, bet dėl nesutarimų tarp Lietuvos politikų, ir darbams stovint vietoje apie konkrečius statybų užbaigimo terminus kalbėti nevertėtų.
Pernai rugpjūčio pabaigoje sostinės savivaldybės taryba pritarė tuomet trečią kartą atnaujintam Daugiafunkcio komplekso projektui, koreguotam pagal Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) pastabas.
Visą daugiafunkcį kompleksą sudaro Nacionalinis stadionas su sporto muziejumi viduje, sporto centras su krepšinio, rankinio, gimnastikos, bokso salėmis, trys futbolo treniruočių aikštės, tarptautinės kategorijos lengvosios atletikos stadionas su futbolo aikšte, lengvosios atletikos apšilimo zona su mėtymo sektoriais, kultūros centras su biblioteka ir 300 vietų vaikų darželis.