PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Lapkričio 25 d. 14:26

Seimo komitetas – prieš didesnę išmoką gimus neišnešiotam kūdikiui

Lietuva

Pixabay.com nuotr.

Sniegė BalčiūnaitėŠaltinis: BNS


284558

Stringa „darbiečių“ iniciatyva padidinti vienkartinę išmoką tėvams gimus neišnešiotam kūdikiui. Tam papildomai reikėtų apie 760 tūkst. eurų per metus.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas šią savaitę apsvarstė tokias Išmokų vaikams įstatymo pataisas ir pasiūlė Seimui jas grąžinti tobulinti.

„Darbietė“ Ieva Kačinskaitė-Urbonienė siūlo labiau finansiškai paremti šeimas, susilaukusias neišnešioto naujagimio – ji siūlo skirti dukart didesnę – 1210 eurų išmoką, arba 22 bazines socialines išmokas (BSI).

Dabar ši išmoka siekia 539 eurus, arba 11 BSI (dabar – 49 eurai, o nuo sausio bus 55 eurai).

I. Kačinskaitė-Urbonienė tvirtina, kad neišnešiotų vaikų tėvai patiria daugiau išlaidų: „Nuo įvairių buteliukų, vamzdelių iki specialaus dydžio sauskelnių“.

Tuo metu socialdemokratas Algirdas Sysas tvirtina, kad didesnių išlaidų argumentai yra išpūsti.

„Negalima teigti, kad tokius naujagimius prižiūri patys tėvai, nes daugeliu atveju yra medikų priežiūroje. Todėl kalbėti, kad išlaidos padidėja, yra šiek tiek perdėta“, – komitete kalbėjo jis.

Parlamentaras, be kita ko, pastebėjo, kad dabar nėra aiški sąvoka „neišnešiotas kūdikis“.

„Laisvietės“ Monikos Ošmianskienės teigimu, šeimos didesnių išlaidų patiria ne tik gimus neišnešiotam kūdikiui: „Gimsta ir neįgalūs vaikai“.

I. Kačinskaitė-Urbonienė siūlė greta neišnešiotukų įrašyti ir kūdikius su negalia.

Skaičiuojama, kad didesnę išmoką, jei ji būtų patvirtinta, kasmet gautų maždaug 1,3 tūkst. neišnešiotų vaikų susilaukusių tėvų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, 2022 metais Lietuvoje gimė 1261 neišnešiotas naujagimis.