PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Birželio 15 d. 07:56

Seime – svarstymai drausti elektroninių cigarečių ir jų pildyklių skysčius su kvapais

Vilnius

DoD file photo nuotr. / E-cigaretės

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


178615

Lietuvoje populiarėjant elektroninėms cigaretėms, Seimas svarstys aromatizuotų elektroninių cigarečių ir jų pildyklių prekybos griežtinimus.    

Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisomis norima  uždrausti į Lietuvą tiekti elektronines cigaretes ir pildykles su skysčiu, jeigu jame yra kvapiųjų medžiagų. Išimtis būtų taikoma tik tabako kvapui ar skoniui. 

Seimas spręs, nuo kada tokios pataisos įsigaliotų – nuo šių metų lapkričio ar nuo 2022-ųjų liepos, kad verslas per šį laiką galėtų prisitaikyti prie permainų, taip pat išparduoti atsargas.

Konservatoriai Mykolas Majauskas ir Vytautas Kernagis pataisas dėl elektroninių cigarečių ir jų pildyklių skysčius su kvapais uždraudimo pateikė 2019-jų rugsėjį. Paskui jų pataisas savo parašais parėmė „valstiečių“ lyderiai Ramūnas Karbauskis ir Agnė Širinskienė, bet pataisų buvusios kadencijos Seimas taip ir nepriėmė. 

Per pataisų pateikimą Seimui M. Majauskas aiškino, kad uždrausti elektronines cigaretes, jeigu nikotino turinčiame skystyje yra kvapiųjų medžiagų, reikia taip darant jas mažiau patrauklias nepilnamečiams. Tuo tarpu liberalas Simonas Gentvilas piktinosi, kad Seimui uždraudus aromatizuotas elektronines cigaretes, jų nebegalės įsigyti ir suaugusieji.  

Dabar į rinką neleidžiama tiekti elektroninių cigarečių ir jų pildyklių su skysčiu, jeigu jame yra  vitaminų arba kitų priedų, kurie sudaro įspūdį, kad elektroninės cigaretės ir jų pildyklės yra naudingos ar mažiau kenksmingos sveikatai. 

Taip pat negalima įvežti ir kofeino arba taurino, o taip pat kitų priedų ir stimuliuojamųjų junginių, kurie siejami su energija ir gyvybingumu, turinčių cigarečių ir jų pildyklių skysčių. 

Draudžiami ir skysčiuose esantys priedai, nudažantys išsiskiriančias medžiagas, arba kurie nesudeginti turi kancerogeninių, mutageninių ir toksiškai veikiančių reprodukciją, vadinamųjų KMR savybių.  

BNS