PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2025 m. Gegužės 6 d. 11:00

Seime liko paskutinis balsavimas dėl priešpėstines minas draudžiančios Otavos konvencijos denonsavimo

Lietuva

Sunaikinta mina / KAM/ELTA

Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA.LT


359967

Siūlymas denonsuoti priešpėstines minas draudžiančią Otavos konvenciją įveikė dar vieną balsavimą Seime – ketvirtadienį parlamentarai ketina priimti galutinį sprendimą.

Po svarstymo už pasitraukimą iš šios konvencijos balsavo 98 Seimo nariai, susilaikė 3 parlamentarai, o vienas pasisakė prieš.

Apie regioniniu mastu priimtą sprendimą denonsuoti priešpėstinių minų konvenciją Krašto apsaugos ministerija (KAM) pranešė kovo pradžioje. Iš pradžių apie tokį žingsnį informavo Baltijos šalys bei Lenkija, netrukus – ir Suomija. Balandžio pabaigoje šiam sprendimui pritarė ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK).

KAM jau anksčiau yra pažymėjusi, jog nuo tada, kai Lietuva prisijungė prie Otavos konvencijos valstybių, saugumo padėtis regione iš esmės pablogėjo, išaugo karinė grėsmė su Rusija besiribojančioms šalims. Todėl pasitraukimas iš konvencijos, KAM vertinimu, stiprintų Rusijos atgrasymą, leistų kariuomenei didinti kontrmobilumo efektą mūšio lauke.

Parlamentui apsisprendus, išstojimas iš konvencijos įsigaliotų po pusmečio nuo šio sprendimo priėmimo. Galutinis balsavimas planuojamas ketvirtadienį.

KAM duomenimis, 32 pasaulio valstybės nėra Otavos konvencijos narės – tarp šių šalių yra ir pati Rusija, Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV) ir Kinija.

Lietuva konvenciją, kuria siekiama eliminuoti priešpėstines minas, ratifikavo 2003 metais. Sutartimi įsipareigota nenaudoti, nekurti, negaminti, neįsigyti, nekaupti, nelaikyti ir neperduoti priešpėstinių minų.

#OTAVOS#KONVENCIJA#SEIMAS#DENONSAVIMAS