PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Kovo 20 d. 11:53

Seime – dėmesys Lietuvos kariuomenėje tarnavusių karių integracijai į civilinį gyvenimą

Vilnius

Į atsargą išleidžiami tarnybą baigę kariai. Ievos Budzeikaitės nuotr.

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


168896

Karių įkurtoms nevyriausybinėms organizacijoms (NVO) turėtų būti skiriamas įvairiapusis dėmesys tiek iš politikų, tiek iš vyriausybinių institucijų, teigia Seimo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos (TS-LKD) narys Arvydas Pocius. Pasak jo, Lietuvos kariuomenėje tarnavusių karių įsteigtos (NVO) atlieka svarbų vaidmenį Lietuvos vidaus politikoje.

„Dar tarnaujant Lietuvos kariuomenėje, nebuvo sunku pastebėti kiek daug socialinių iššūkių kyla tarnybą baigusiems kariams. Todėl, remdamiesi demokratinių Vakarų valstybių patirtimi ir pavyzdžiais, privalome skirti dėmesį išėjusių į atsargą, dimisiją ir sužeistų karių patiriamiems iššūkiams integruojantis į civilinį gyvenimą, įsidarbinant ir gaunant medicinines paslaugas“, – teigia A. Pocius.

Penktadienį įvyko jungtinis Seimo Laikinosios Lietuvos kariuomenės veteranų rėmimo bei Laikinosios Lietuvos kariuomenės ir Lietuvos šaulių sąjungos paramos grupių susitikimas su šešiomis Lietuvos kariuomenėje tarnavusių karių įkurtomis NVO, Krašto apsaugos ministerijos (KAM) ir Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo atstovais.

Susitikimo metu išėjusių į atsargą, dimisiją ir sužeistų karių įkurtų organizacijų vadovai išsakė poreikį dėl palankesnių įsidarbinimo sąlygų po tarnybos kariuomenėje, galimybių gydytis reabilitacijos centruose sudarymo bei efektyvesnio Lietuvos kariuomenės kūrimui nusipelniusių karių įamžinimo. Taip pat, kaip teigia TS-LKD frakcijos pranešime, buvo pareikšti pageidavimai dėl didesnio politinio dėmesio ir paramos, organizacijų veiklos užtikrinimui.

Reaguodamas į buvusių karių keliamas problemas, Laikinosios grupės pirmininkas ir susitikimo iniciatorius A. Pocius pabrėžė socialinių garantijų būtinumą Lietuvos kariuomenėje tarnavusiems kariams. Pasak jo, politikų, kurie skiria kariams užduotis ir priima sprendimus juos siųsti dalyvauti pavojingose tarptautinėse operacijose, pareiga yra užtikrinti tinkamą jų integraciją į civilinį gyvenimą ir toliau rūpintis jų gerove.

KAM atstovai patikino aktyviai ieškantys geriausių sprendimų, kurie užtikrintų didesnį dėmesį ir finansavimą tarnavusių Lietuvos kariuomenėje karių organizacijoms, efektyvesnę jų integraciją į civilinį gyvenimą bei medicininių paslaugų prieinamumą.

Susitikimo metu buvo nuspręsta tęsti karių organizacijų, parlamentarų ir vyriausybinių institucijų bendradarbiavimą sprendžiant klausimus, susijusius su Lietuvos kariuomenėje tarnavusiais ir tarnaujančiais kariais. TS-LKD frakcijos pranešime nurodoma, kad artimiausiu metu A. Pociaus iniciatyva bus organizuojamas susitikimas, kuriame bus diskutuojama dėl Lietuvos kariuomenės kario veterano statuso įteisinimo galimybių.

Seimo Laikinoji Lietuvos kariuomenės veteranų rėmimo grupė įkurta turint tikslą paskatinti dialogą tarp Lietuvos kariuomenėje tarnavusių karių organizacijų ir politikų bei kartu ieškoti šių organizacijų nariams iškylančių problemų sprendimų.