PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Alfa2024 m. Rugsėjo 19 d. 12:54

Seimas pritarė viešojo sektoriaus subjektų sandorių reglamentavimo sugriežtinimui

Lietuva

Seimas / Tomas Vinickas/ELTA

BNS.LTŠaltinis: BNS.LT


319441

Seimas po svarstymo pritarė Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatymo pataisoms, kuriomis siekiama sudaryti sąlygas drausti viešojo sektoriaus subjektų sudaromuose sandoriuose dalyvauti verslo subjektams, kurie vykdo veiklą Rusijoje, Baltarusijoje, Kryme, Padniestrės, Abchazijos ir Pietų Osetijos teritorijose, tokiu būdu tiesiogiai ar netiesiogiai finansuodami agresiją prieš Ukrainą.

Svarstomais pakeitimais siūloma įstatyme įtvirtinti papildomą kriterijų, kurį vertintų Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisija (toliau – Komisija), priimdama sprendimą dėl sandorio ar sandorio šalies (subtiekėjo) atitikimo nacionalinio saugumo interesams.

„Komisija tikrintų, ar sandorio šalis – subtiekėjai vykdo veiklą Rusijoje, Baltarusijoje ir kitose nustatytose teritorijose, ar jie yra įmonių grupių, kurių bent kuris narys vykdo veiklą tokioje valstybėje, nariai ir jų vadovai, kiti asmenys, turintys teisę atstovauti tiekėjų subtiekėjų kontroliuoti, ir nustatytų, ar tai kelia riziką nacionalinio saugumo interesams, ar atitinka nacionalinio saugumo interesus. Nustatomas naujas pagrindas komisijai prašyti institucijų pateikti informaciją, reikalingą sandorių vertinimui“, – sakė Seimo narys Vilius Semeška.

Pasak V. Semeškos, Komisijai nustačius, kad sandorio šalis, pasitelkiami subtiekėjai kelia riziką arba neatitinka nacionalinio saugumo interesų, sandoris būtų laikomas rizikingu arba netinkančiu nacionalinio saugumo interesų: „Šis įstatymo projektas praplečia Komisijos kompetencijas ir užtikrina, kad bendrovės arba susiję asmenys, taip pat ir subtiekėjai, negalėtų dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, atliekamuose gynybos ir saugumo srityje.“

Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatymo pataisų projektui Nr. XIVP-3647(2) po svarstymo pritarė 117, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė du Seimo nariai.

Tai yra pranešimas spaudai, už kurio turinį BNS neatsako.