Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Pixabay.com nuotr.
Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt
Seimas nepritarė siūlymui didinti baudas vairuotojams už greičio viršijimą gyvenamosiose teritorijose ir gyvenvietėse.
Už tokias Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kurias antradienį Seimui pateikė parlamentaras „valstietis“ Mindaugas Puidokas, po pateikimo balsavo 35 Seimo nariai, prieš buvo 10, susilaikė 31 parlamentaras. Projektas grąžintas iniciatoriams tobulinti, už tai pasisakė 54 Seimo nariai.
„Gyvenvietėse bei gyvenamosiose zonose, kur daugiau pėsčiųjų, didėja rizika, kad įvykio metu bus padaryta didesnė žala. Tuo tarpu užmiestyje toks pėsčiųjų judėjimas, kaip gyvenvietėse, nevyksta, todėl, viršijus greitį tiek pat kilometrų, kiek ir gyvenvietėje, yra tikimybė, kad patirta žala bus mažesnė. Todėl šiuo įstatymo projektu yra siūloma diferencijuoti baudas už greičio viršijimą, atsižvelgiant į vietą, kurioje viršijamas greitis“, - savo pasiūlymą komentuoja M. Puidokas.
Pagal siūlomą projektą, už nustatyto greičio gyvenvietėse viršijimą iki dešimt kilometrų per valandą skiriama bauda vairuotojams nuo 5 (penkių) iki 15 (penkiolikos) eurų, o gyvenamojoje zonoje - nuo 15 (penkiolikos) iki 45 (keturiasdešimt penkių) eurų.
Parlamentaras siūlė įteisinti, kad už greičio gyvenvietėse viršijimą daugiau kaip dešimt, bet ne daugiau kaip dvidešimt kilometrų per valandą būtų skirta bauda vairuotojams nuo 12 (dvylikos) iki 30 (trisdešimt) eurų, o už tokį pažeidimą gyvenamojoje zonoje būtų skirta bauda vairuotojams nuo 45 (keturiasdešimt penkių) eurų iki 120 (šimto dvidešimt) eurų.
Už nustatyto greičio ne gyvenvietėse viršijimą daugiau kaip dvidešimt, bet ne daugiau kaip trisdešimt kilometrų per valandą būtų skirta bauda vairuotojams nuo 12 (dvylikos) iki 30 (trisdešimt) eurų. Už tokį pažeidimą gyvenvietėse siūloma bausti vairuotojus bauda nuo 30 (trisdešimt) iki 90 (devyniasdešimt) eurų. Už nustatyto greičio gyvenamojoje zonoje viršijimą daugiau kaip dvidešimt, bet ne daugiau kaip trisdešimt kilometrų per valandą būtų skirta bauda vairuotojams nuo 120 (šimto dvidešimt) iki 170 (vieno šimto septyniasdešimt) eurų.
Už ne gyvenvietėse greičio viršijimą daugiau kaip trisdešimt, bet ne daugiau kaip keturiasdešimt kilometrų per valandą siūloma bausti vairuotojus baudomis nuo 30 (trisdešimt) iki 90 (devyniasdešimt) eurų, gyvenvietėse - nuo 120 (vieno šimto dvidešimt) iki 170 (vieno šimto septyniasdešimt) eurų, gyvenamojoje zonoje - nuo 170 (vieno šimto septyniasdešimt) iki 230 (dviejų šimtų trisdešimt) eurų.
Jeigu Seimas būtų pritaręs, už nustatyto greičio ne gyvenvietėse viršijimą daugiau kaip keturiasdešimt, bet ne daugiau kaip penkiasdešimt kilometrų per valandą būtų skirta bauda vairuotojams nuo 120 (vieno šimto dvidešimt) iki 170 (vieno šimto septyniasdešimt) eurų, gyvenvietėse - nuo 170 (vieno šimto septyniasdešimt) iki 230 (dviejų šimtų trisdešimt) eurų, gyvenamojoje zonoje - nuo 450 (keturių šimtų penkiasdešimt) iki 550 (penkių šimtų penkiasdešimt) eurų ir neturintiems teisės vairuoti transporto priemones asmenims - nuo 450 (keturių šimtų penkiasdešimt) iki 700 (septynių šimtų) eurų.
Už greičio ne gyvenvietėse viršijimą daugiau kaip penkiasdešimt kilometrų per valandą būtų skirta bauda vairuotojams nuo 170 (vieno šimto septyniasdešimt) iki 230 (dviejų šimtų trisdešimt) eurų, gyvenvietėse - nuo 450 (keturių šimtų penkiasdešimt) iki 550 (penkių šimtų penkiasdešimt) eurų ir neturintiems teisės vairuoti transporto priemones asmenims - nuo 450 (keturių šimtų penkiasdešimt) iki 700 (septynių šimtų) eurų.
Už nustatyto greičio ne gyvenvietėse viršijimą daugiau kaip šešiasdešimt kilometrų per valandą būtų baudžiama bauda nuo 450 (keturių šimtų penkiasdešimt) iki 550 (penkių šimtų penkiasdešimt) eurų ir neturintiems teisės vairuoti transporto priemones asmenims - nuo 450 (keturių šimtų penkiasdešimt) iki 700 (septynių šimtų) eurų.
Už greičio viršijimą vairuotojams taip pat galėtų grėsti teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo vieno iki šešių mėnesių, o pradedantiesiems vairuotojams, transporto priemonių, kurių didžiausioji leidžiamoji masė didesnė negu 3,5 t arba kuriose yra daugiau kaip 9 sėdimos vietos, motociklų vairuotojams - teisės vairuoti atėmimas netgi iki vienų metų ir šešių mėnesių.
Šiuo metu Administracinių nusižengimų kodekse yra nustatytos baudos už greičio viršijimą, kurios priklauso nuo viršytų kilometrų skaičiaus. Baudos dydis yra vienodas, nepaisant, ar greitis buvo viršytas gyvenamojoje zonoje, gyvenvietėje ar už gyvenvietės ribų.
ELTA