PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Spalio 20 d. 13:43

Seimas ėmėsi projekto dėl didesnės vaiko išmokos

Vilnius

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


150870

Seimas antradienį ėmėsi projektų, kuriais siūloma 10 eurų didinti vaiko pinigus, į nemokamo maitinimo sistemą įtraukti antrokus. Išmokų vaikams įstatymas numato, kad nuo kitų metų sausio vaiko pinigai augtų nuo 60 iki 70 eurų, neįgaliems, gausių ir nepasiturinčių šeimų vaikams – nuo 100 iki 111 eurų. 

„Siūlome nuo 2021 metų sausio 1 dienos užtikrinti 70 eurų dydžio universalios išmokos, skiriamos kiekvienam vaikui, mokėjimą“, – sakė projektą Seime pristatęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Siūlymui po patiekimo buvo pritarta bendru sutarimu, toliau projektą nagrinės Seimo komitetai.

Kaip BNS informavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, išmokoms vaikams kitiems metams papildomai reikės 63 mln. eurų.

Ministras teigė, kad universali vaiko išmoka „nuveikė didžiulį darbą, mažinant vaikų skurdą šalyje“.

„Mes buvom viena iš labiausiai atsiliekančių valstybių Europoje ir dėl vaiko pinigų, tikėtina, mūsų prognozės rodo, kad atsirasime pirmoje pusėje dėl vaikų skurdo. Kaip žinia, vaikų skurdas turi didžiulę įtaką visos visuomenės vystymui“, – kalbėjo ministras.

„Vaiko pinigų dizainas yra pakankamai išmintingas, kad yra universali išmoka, o papildoma dalis teikiama tam tikroms grupėms, ir ta dalis leidžia išlaikyti lygesnes pajamas tarp vaikų ir šeimų“, – sakė L. Kukuraitis.

Socialdemokratas Algirdas Sysas klausė, ar didėjantiems vaiko pinigams yra numatytos lėšos biudžete.

„Kadangi biudžetas striukas, ir buvo metų, kai mes numatydavom didinimą, bet biudžete tam pinigų nebūdavo, ar kitų metų biudžete realiai yra šitie pinigai įdėti, ar jie bus užmaskuot, kad jei reikės, pasiskolinsime?“ – sakė A. Sysas.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras L. Kukuraitis tvirtino, kad „visiems beveik 512 tūkst. vaikų, kiek planuojama, kad gaus universalią išmoką, lėšų biudžete numatyta“.

Taip pat po patiekimo Seimas ėmėsi nagrinėti projektą, kad nepriklausomai nuo šeimos pajamų nemokamą maitinimą gautų ir antrokai.

Jeigu jam būtų pritarta, papildomai nemokamą maitinimą gautų 26 tūkst. antrokų, per metus papildomai reikėtų apie 9,9 mln. eurų.

Šiuo metu nemokamas maitinimas ugdymo įstaigose tiekiamas priešmokyklinukams ir pirmokams.

BNS