PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Birželio 26 d. 08:15

SEB banko grupei skirta bauda už pinigų plovimo prevencijos pažeidimus

Vilnius

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


136351

Švedijos ir Estijos finansų inspekcijos SEB banko grupei skyrė baudų už nustatytus pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevencijos reikalavimų vykdymo trūkumus.

Kaip skelbia agentūra „Reuters“, Švedijos finansų inspekcija dėl šių SEB veiklos Baltijos šalyse pažeidimų skyrė 1 mlrd. Švedijos kronų (95,36 mln. eurų) baudą, o Estijos finansų inspekcija pranešė SEB skyrusi 1 mln. eurų baudą.

„Pinigų plovimo rizikos SEB padaliniuose Baltijos šalyse buvo vertinamos nepakankamai. Nustatyta ir valdymo bei kontrolės trūkumų“, – teigiama Švedijos tarnybos pranešime.

Bauda SEB Švedijoje – antra pagal dydį iš kada nors šios šalies bankų prievaizdės skirtų baudų, pažymi „Reuters“.

Latvijos bankų priežiūros tarnyba – Finansų ir kapitalo rinkos komisija – pernai gruodį skyrė SEB 1,8 mln. eurų baudų: 672,7 tūkst. eurų už pinigų plovimo prevencijos pažeidimus ir 1,121 mln. eurų už tarptautinių sankcijų pažeidimus.

Praėjusią savaitę Lietuvos bankas pranešė įpareigojęs SEB banką inspektavimo metu nustatytus trūkumus pašalinti iki spalio pabaigos, kurie dėl pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo rizikų valdymo pripažinti nedideliais.

Švedijos ir Baltijos šalių bankų prievaizdai tirti SEB padalinių veiklą ėmėsi po pernai lapkritį Švedijos nacionalinio transliuotojo SVT paskelbto žurnalistinio tyrimo, sukėlusio įtarimų dėl SEB pinigų plovimo prevencijos normų laikymosi.

Tyrimą atliko SVT laida „Uppdrag gransking“ kartu su Latvijos tiriamosios žurnalistikos centru „Re:Baltica“, Estijos leidiniu „Postimees“ ir Lietuvos VšĮ „Tiriamosios žurnalistikos centras“.

SEB grupė dar prieš šio tyrimo rezultatų paskelbimą pripažino, jog per jos padalinį Estijoje 2005-2018 metais įvykdytų abejotiniems klientams priskiriamų operacijų vertė siekia 25,8 mlrd. eurų, o didžioji dalis šios sumos tenka laikotarpiui iki 2010 metų. Kita vertus, SEB tada teigė neaptikęs įrodymų, kad galėjo būti „naudojamas pinigų plovimui sisteminiu būdu“.

BNS