PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Lapkričio 11 d. 10:57

Savivaldybės infrastruktūros pokyčiai: kokybiškesnė aplinka ir gyvenimas

Trakai

Romualdo Zviagino nuotr.

Jolanta AbucevičienėŠaltinis: Etaplius.LT


251021

Besibaigiantis ruduo artina ir metų pabaigą, tad tai metas, kai su dideliu pagreičiu baigiami įgyvendinti ir visų metų savivaldybės suplanuoti projektai ir darbai. Kartu tai laikas įvertinti, kaip pasistūmėta į priekį gerinant savivaldybės infrastruktūrą, aplinką ir gyvenimo kokybę. Drauge tai laikas pažvelgti ir į ateitį, kas projektuojama nuveikti kitąmet.

Statoma, rekonstruojama, remontuojama

Vieni iš svarbiausių, aprėpiantys daug įvairių objektų – statinių statybos, rekonstravimo ir remonto darbai, atliekami iš infrastruktūros programos lėšų. Bendra jų vertė yra 7,4 mln. eurų. Šiais metais pagal sutartis įgyvendinti darbams yra numatyta daugiau nei už 2,6 mln. eurų. Atlikta už daugiau nei 1,9 mln. eurų.

Didžioji dalis numatytų lėšų yra skirta gerinti rajono švietimo, kultūros bei kitų įstaigų būklę bei aplinką. Dauguma numatytų darbų jau atlikti arba dar vykdomi ir netrukus pasieks finišo tiesiąją.

Įvairių infrastruktūros gerinimo darbų atlikta Lentvario, Trakų, Aukštadvario, Onuškio, Rūdiškių, Bijūnų kultūros bei švietimo įstaigose, sporto paskirties objektuose. Vienas iš labai lauktų ir sėkmingai vykdomų projektų – tai Paluknio gaisrinės pastato remontas, kuriam numatyta beveik 19 tūkst. eurų.

Trakų gimnazijos projektas tęsiasi

Toliau nuosekliai juda į priekį bene svarbiausias pastarojo meto ugdymo įstaigų projektas – Trakų gimnazijos pastato rekonstravimas ir modernizavimas. Dalis numatytų darbų jau atlikta ir rekonstrukcija persirito į antrąjį darbų etapą, kuriam skirta 1 mln. eurų. Bendra projekto vertė – 4, 4 mln. eurų. Rekonstrukcija pradėta 2020 m., ją baigti planuojama 2023 m. pabaigoje.

Įgyvendinus šį ambicingą projektą Trakai turės ne tik atnaujintą gimnaziją, bet ir modernią daugiafunkcę sporto salę, kuri talpins 350 žiūrovų.

Šviesiau rajono miestų, kaimų gatvėse

Kasmet rengiant rajono savivaldybės vadovų bei specialistų susitikimus su rajono seniūnijų gyventojais, ypač dažnai nusiskundžiama, kad trūksta gatvių apšvietimo. Šiais metais šioje srityje pasiekta tegu ne idealių rezultatų, bet tikrai akivaizdžių pokyčių.

Apšvietimui suprojektuoti ir įrengti buvo numatyta beveik 265 tūkst. eurų ir beveik visa suma jau panaudota. Lentvaryje apšvietimo bei elektros energijos įrengimo ir remonto darbai atlikti Kupolės ir Dzūkų gatvėse, tam panaudojus beveik 44 tūkst. eurų. Nepamirštos ir kaimo vietovės. Štai Onuškio seniūnijoje, Pasamovio kaime, Samės gatvėje įrengtas apšvietimas, skyrus tam solidžią daugiau nei 65 tūkst. eurų sumą. Aukštadvario Alytaus ir Vievio gatvėms apšviesti buvo panaudota per 26 tūkst. eurų.

Gatvių apšvietimas taip pat bus įrengtas Trakų seniūnijos Žydiškių kaimo Skaisčio, Lentvario seniūnijos Matiškių kaimo Matiškių, Senųjų Trakų kaimo Trakų, Senųjų Trakų seniūnijos Varnikėlių II kaimo Draugų, Rūdiškių Ežero gatvėse. Tam numatyti per 130 tūkst. eurų.

Beveik milijonas rajono keliams

Dažnai rajono gyventojų keliama problema – tai kelių remontas ir priežiūra. Šiuos darbus finansuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija pagal Kelių priežiūros ir plėtros programą. Savivaldybė, atsižvelgusi į gyventojų pageidavimus, teikia pasiūlymus, tačiau neretai jie koreguojami bei turi palaukti savo eilės.

Šiais metais pagal šią programą mūsų rajone buvo atlikta darbų už beveik 1 mln. eurų. Daugiausia buvo skirta lėšų kapitaliniams kelių remontams. Tokiu būdu keliai kapitaliai remontuoti visose aštuoniose rajono senūnijose. Daugiausia lėšų – po 220 tūkst. eurų – buvo skirta didžiausioms Lentvario bei Trakų seniūnijoms. Rūdiškių seniūnijai – 123 tūkst., Aukštadvario – beveik 80 tūkst., Onuškio – 70 tūkst., Grendavės – 35 tūkst., Senųjų Trakų – 70,5 tūkst., Paluknio – beveik 62 tūkst. eurų.

Nusimetė seną nudėvėtą rūbą

Viena iš savivaldybės infrastruktūros gerinimo krypčių, kuri jau sulaukė ir pritariamo gyventojų įvertinimo – tai miestų ir gyvenviečių gatvių, daugiabučių namų erdvių, pėsčiųjų takų, aikštelių tvarkymo darbai. Jų vien savivaldybės lėšomis atlikta už daugiau nei 454 tūkst. eurų.

Buvo sutvarkytos Lentvario Gaidiškių, Garvežių, Bažnyčios mažoji gatvės, Pakalnės g. daugiabučių namų, pažymėtų 21, 23 numeriais, kiemai, Trakų Vytauto, Mindaugo gatvių daugiabučių kiemai, Lentvario seniūnijos Vosyliukų kaimo Lazdynų gatvė. Darbai dar vyksta Vosyliukų kaimo Nendrių, Valų kaimo Neries gatvėse.

Pagražinti miestai ir kaimo vietovės pašviesėjo, tapo jaukesni ir malonesni gyventi. Šia kryptimi bus stengiamasi nuveikti dar daugiau, tai atsispindi ir planuojamuose ateities darbuose.

Trakuose drieksis naujas pėsčiųjų takas

Vienas iš naujų, jau suprojektuotų Trakų viešosios infrastruktūros gerinimo darbų, apie kuriuos buvo dažnai kalbama – jau netolimos ateities realybė. Tai planuojamas įrengti naujas pėsčiųjų-dviračių takas valstybinės reikšmės magistralinio kelio A16 Vilnius–Prienai–Marijampolė ruožo dalyje.

Šis takas drieksis nuo Trakų „IKI“ parduotuvės Aukštadvario gatvėje iki Žaizdrių. Takas turės ir nedidelę atšaką, kurios įrengimą savo lėšomis finansuoja savivaldybė. Bendra projekto vertė – apie pusė milijono eurų. Tad įsijungęs į žaliąjį kursą miestas gyvens dar tvariau, aktyviau, tausodamas gamtą ir gyvenamąją aplinką.

Apie milijonas eurų projektams

Naujojo Trakų pėsčiųjų tako bei kitiems projektams įgyvendinti yra suplanuota skirti per 160 tūkst. eurų. Daug projektavimo darbų dar nebaigti, kai kurie gali būti koreguojami.

Pažymėtinas vienas iš išskirtinių projektų – tai naujo vietinės reikšmės kelio į Užutrakio dvaro sodybą projektavimas. Tikimasi, kad parengus projektą ir jį pavertus „kūnu ir krauju“ eismas į Užutrakį bus saugesnis, bus išvengta didelių spūsčių, ypač vasarą. Įrengus naują kelią nuo Rykantų krypties lig šiol naudojamas kelias į Užutakį bus ribojamo eismo.

Dar trys reikšmingi esamos infrastruktūros gerinimo projektai – tai rajono savivaldybės, Lentvario seniūnijos, Trakų pirminės sveikatos priežiūros centro pastatų modernizavimo projektai.

Gerų žinių seriją papildo ir Šilumos ūkio specialiųjų planų atnaujinimas, Rūdiškių miesto centralizuoto šildymo modernizavimo galimybių studija, kuriems planuojama apie 54 tūkst. eurų.