PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Balandžio 30 d. 18:14

Savivaldybėje vyks Užvingio salos tilto projekto pristatymas

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


82025

Gegužės 13 d. (pirmadienį) 17.30 val. kviečiame į Užvingio salos tilto konkursinio projekto sprendinių viešą pristatymą.

Tilto pristatymo metu aptarsime bendruomenės poreikius ir pasiūlymus šio tilto aplinkai – Užvingio salos parko idėjoms.

Susitikimas vyks Vilniaus miesto savivaldybėje (Konstitucijos pr. 3), Tarybos posėdžių salėje.

Renginys Facebook: https://www.facebook.com/events/579438412555218/

KILD architektų kūrybinė grupė 2017 m. laimėjo tarptautinį Eko tilto konkursą Seule, Pietų Korėjoje, o 2018 m. Nemuno salos pėsčiųjų tiltų su viešosiomis erdvėmis konkursą Kaune.

TEC Infrastructure suprojektavo daugiau kaip 500 susisiekimo infrastruktūros objektų, tokių kaip Alytaus pėsčiųjų tiltas, arka ties Žemaitkiemiu A2 magistraliniame kelyje, Rusnės estakadą, pėsčiųjų tiltus per Nemuną Kaune, transportinius mazgus Marijampolėje.

Pernai metų gruodį buvo paskelbtas pėsčiųjų tilto per Neries upę Vilniuje nuo Vingio parko iki Litexpo teritorijos architektūrinis projekto konkursas, kurį organizavo Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos architektų sąjunga. Konkurso tikslas – atrinkti tinkamiausius pėsčiųjų tilto per Neries upę nuo Vingio parko iki Litexpo teritorijos, Vilniuje projektinius sprendinius, labiausiai suderintus urbanistinių, kraštovaizdžio ir funkcinių aspektais. Konkursas sulaukė 16 projektų.

Šių metų kovo mėnesį viešai atplėšus konkurso vokus ir susumavus Komisijos balsus paaiškėjo, jog pirmąją vietą laimėjo „Užvingio salos tiltas“, kurio idėją pasiūlė architektų komanda KILD – Ivane Ksnelašvili, Petras Išora, Ona Lozuraitytė, Dominykas Daunys, kartu su inžinierių įmone „TEC Infrastructure“. Projekto vadovas/konstruktorius Vilius Karieta.

Projektu pasiūlytas minimalių gabaritų tiltas su terasomis pėstiesiems ir dviratininkams – patogiai ir netrikdant eismo sustoti panoraminei apžvalgai. Tiltas charakteringai išsišakoja tilto galuose taip optiškai suskaidant jo mastelį jautrioje gamtinėje aplinkoje, bei pabrėžiant dviračių ir pėsčiųjų takų ant tilto zonavimą.

Kairiajame krante, Vingio parke, tiltą pabrėžia trikampės formos skveras ties Čiurlionio gatvės vingiu, iš visų krypčių surenkantis pėsčiųjų ir dviratininkų srautus link tilto. Nauja tilto ašis Vingio parko pusėje gerokai patraukta nuo greta esančios vandenvietės ir natūralios raguvos, matomos teritorijos brėžiniuose nuo XVIII a. ir orientuota į istoriškai egzistavusią, naujai pažymimą Užvingio salą.

Dešiniajame krante tilto prieigos integruojamos į formuojamą reljefą pažymintį istorinę Užvingio salą bei orientuotas į buvusios salos epicentrą , taip išsaugant jos kontūrus bei neišlikusios vagos erdvę, bei sukuriant naują charakteringą parką su tiltu – akcentu. Iš tiltą papildančios naujos viešos erdvės-parko srautai pasiskirstys link „Litexpo“, Lazdynų, Karoliniškių draustinio ir kt. Tiek tiltas, tiek prieigos veikia kaip viešųjų erdvių ansamblis, leidžiantis sukurti pėsčiųjų sankryžą natūralaus charakterio pakrantėje, bei išvengiantis didesnių estakadinių nusileidimų infrastruktūros. Erdvinio scenarijaus kulminacija – sėdimoji tilto terasa, iš barjero tarp dviratininkų ir pėsčiųjų takų tilto pradžiose tolygiai virstanti žmogiško mastelio ergonomišku tūriu prisėsti ar prigulti panoraminei Neries slėnio patirčiai tilto centre.

***

Aiškinamasis_raštas_UŽVINGIO_SALOS_TILTAS