PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2017 m. Birželio 24 d. 11:54

Savaitgalis Palangoje: ar leisti atostogas pajūryje vis dar apsimoka?

Klaipėda

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


7642

Ne paslaptis, kad, nusprendus keliauti į Lietuvos pajūrį, gali tekti nemenkai patuštinti piniginę. Vis dėlto atidžiai renkantis ir nebijant rizikuoti savaitgalį galima praleisti ir neiššvaistant daug pinigų, ypač jei kelionę pradėsite planuoti iš anksčiau.

Vis dėlto kelionių po Lietuvą ir užsienį organizatorius Rimvydas Širvinskas-Makalius patvirtina, kad pastaruoju metu atostogas leisti Lietuvos kurortuose tikra prabanga, tačiau reikėtų suprasti ir verslininkus.

Kiek pasiimti pinigų, norint atvykti į Lietuvos kurortą? Palangoje dirbantys Alfa.lt žurnalistai suskaičiavo ir pateikia, kiek kainuoja pagrindiniai dalykai: kelionė, nakvynė, maistas ir pramogos.

Kuo keliauti?

Bene vienas populiariausių būdų keliauti neturint automobilio – autobusas. Naujojoje Palangos autobusų stotyje bilietą iš Vilniaus į Palangą be nuolaidos galima įsigyti už 18 ar 23 eurus.

Iš Kauno į Palangą penktadienį po darbo autobusu galima nuvažiuoti už maždaug 15 eurų. Iš Panevėžio galima atvažiuoti už 14–27 eurus, tuo metu iš Šiaulių – už 10 eurų.

Norintiems į atvykti į Palangą traukiniu ši kelionė pirma klase atsieis 23,37 euro, antra klase – 19,95 euro. Tiesa, norintys išbandyti naujovę gali vykti „pajūrio ekspresu“. Naujas traukinys iš Vilniaus išvyksta penktadieniais ir šeštadieniais. Beje, jis iki Kretingos ir Klaipėdos stočių važiuos be sustojimų.

Iš Kretingos geležinkelio stoties į Palangą ar iš Klaipėdos į Nidą keleivius veža specialūs autobusai. Keleiviams nereikės pirkti atskiro autobuso bilieto.

Bilietas Vilnius–Palanga antrąja klase kainuos 21 eurą, pirmąja klase – iki 24,60 euro. Į šias kainas įskaičiuotas autobuso bilietas, taip pat kelto bilietas ir ekologinis mokestis (keliaujant į Nidą). Trijų asmenų šeimai kelionė į abi puses maršrutu Vilnius–Palanga–Vilnius – apie 90 eurų.

Jeigu važiuotume automobiliu, kurio kuro sąnaudos yra apie 7l – 100 km, o už kurą mokėtumėte vidutiniškai apie 1 eurą, apytiksliai skaičiuojant, visa kelionė iš Vilniaus į Palangą atsieitų apie 21 eurą.

Šiuo metu šalies vidutinės kuro kainos: dyzelinas – 0,960 Eur, benzinas 95 – 1,081 Eur, benzinas 98 – 1,050 Eur, dujos – 0,488 Eur.

Naktis – nuo 10 eurų

Besiruošiantiems Joninių savaitgalį praleisti Palangoje – geros žinios. Verslininkai teigia, kad nemaža dalis apartamentų vis dar neturi savo šeimininkų, esą tai lemia ir prastoki sezono pradžios orai. Tiesa, nuo liepos mėnesio pradžios rasti būstą turėtų būti sunkiau, jau nė nekalbant apie žemas kainas.

Palangoje yra daugiau nei 600 įvairių viešbučių, nakvynės namų ir privačių apartamentų, o trumpalaikio apgyvendinimo paslaugas teikia šimtai patalpas nuomojančių privačių asmenų.

Viešbučių kainos taip pat itin skirtingos. Du asmenys už vieną čia praleistą savaitgalio naktį gali pakloti ir 50 eurų, o trokštantys prabangos – ir daugiau nei 250 eurų. Norintys privatumo gali rasti ir išsinuomoti buto kambarį.

Palangos kempinge vienam suaugusiam žmogui para atsieis 4 eurus. Tiesa, rašoma, kad keturių asmenų šeimai (2 suaugusieji, 2 vaikai) su palapine apgyvendinimas nuo sekmadienio iki penktadienio kainuos 60 Eur.

Užtat mieste galima pamatyti nemažai tiesiog ant namų langų iškabintų plakatų, kurie skelbia apie nuomojamas patalpas. Telefonu pasiteiravus apie kambarių kainą paaiškėja, kad ji siekia 9–10 eurų mažuose dviviečiuose ar triviečiuose kambariuose.

Kiekvienam pagal kišenę

Tiek maisto parduotuvėse, tiek kurorto turguje kainos panašios kaip ir didmiesčiuose. Taigi, norint sutaupyti, galima pirkti maistą ir gamintis patiems.

Norintys prabangos ir nenorintys rūpintis savo valgiaraščiu žmonės gali rinktis viešbučius su „viskas įskaičiuota“. Visgi pasirinkę įprastą „paketą“ galite pietauti ir kurorto kavinėse ir restoranuose.

Palangos kavinėse dažnai išvysite dienos pietų pasiūlymų, kuriuos sudaro sriuba ir karštasis patiekalas. Pagrindinėje kurorto Basanavičiaus gatvėje galima pavalgyti už kiek mažiau nei 4 eurus, tačiau kitur gali tekti susimokėti ir vienu kitu euru daugiau.

Įvairių sriubų kainos svyruoja nuo 2,5 euro iki 3, o populiariausias vasaros pasirinkimas – šaltibarščiai. Tiesa, kainos jų nešokiravo – iki 8 Eur jos niekur nešoktelėjo.

Pagrindinių patiekalų kainos pajūrio kurorte skiriasi net kelis kartus. Neįmantrius lietuviškus receptus realizuojančios maitinimo įstaigos siūlo cepelinų porciją už 3,5 ar mėsos kepsnį už 4 eurus, kai kur šios kainos už įdomesnę kombinaciją lėkštėje šokteli iki 6–7 eurų. Bet yra ir į plačiau pinigines norinčių atverti poilsiautojus nusitaikiusių restoranų, kurie savo meniu pažibą – žuvies kepsnį – vertina 14 eurų.

Gėrimų kainos čia taip pat nesikandžioja. Kai kuriose savitarnos būdu veikiančiuose restoranuose kavos išgerti galima ir už 1 eurą. Tuo metu už kavos puodelį reikia pakloti ir įprastą nuo 1,5 euro prasidedančią paprasto ekspreso kainą iki 4 eurų už įmantresnę kavą su sirupais ir grietinėle ar ledais.

Svaigiųjų gėrimų kainos gana demokratiškos, nors ir skirtingos. Kai kur alaus bokalo kaina tesiekia 1,5 euro, tačiau kitose vietose gurmanai gali pasimėgauti užsienio daryklų alumi, kurio kaina siekia beveik 3 eurus. Vyno taurė Palangoje įkainota kiek mažiau nei 2 eurais.

Tiesa, Palangos paplūdimyje įsikūrusiame bare „Mojo lounge“ prabangus šampanas gali atsieiti ir 250 Eur. Vis dėlto Alfa.lt kalbinti pardavėjai sakė, kad lietuvių perkamiausias gėrimas – kokteiliai. Šiuos jie gurkšnoja ant pripučiamų krėslų. Taigi būtų galima skaičiuoti, kad netaupydamas poilsiautojas maistui per dieną išleistų apie 15–20 Eur.

Kur eiti?

Bene populiariausia tautiečių ir turistų vieta Palangoje – buvusiame grafo Felikso Tiškevičiaus dvare Lietuvos dailės muziejui priklausantis Gintaro muziejus. Įėjimas į pačiame Birutės parko centre esantį muziejų kainuoja 2,40 Eur.

Tiesa, 50 proc. nuolaida taikoma moksleiviams, studentams, būtinosios tarnybos kariams, pensininkams, Lietuvos dailininkų sąjungos nariams, dailės akademijų studentams.

Palangos Taikos gatvėje galima rasti ir šunų muziejų. Po 18 metų privati Vidos ir Vytauto Kusų suvenyrinių šunų kolekcija tapo šunų muziejumi, kuriame netoli 2000 eksponatų iš 37 pasaulio šalių, pagamintų iš 22 skirtingų medžiagų. Bilieto kaina suaugusiesiems – 2 Eur, vaikams – 1 Eur.

Palangoje vasaros sezono metu veikia vaškinių figūrų paroda. Susirinkusiems lankytojams parodą pristato jos organizatorius ir autorius Armenas Arutjunjanas.

Ekspozicijoje – 37 aiškiai apšviestos vaškinės figūros. Joje galima išvysti ir žinomų mokslininkų figūrų: Albertą Enšteiną, prancūzų jūrininką, okeonografą Žaką Kusto, lenkų ir prancūzų mokslininkę Marią Kiuri. Norint čia patekti vaikams, studentams ir senjorams teks susimokėti 4 Eurus, suaugusiems – 5 Eur.

Vaikų ir suaugusiųjų džiaugsmui Palangos miesto širdyje – J. Basanavičiaus g., šalia Jūratės ir Kastyčio skvero – įsikūręs ir batutų parkas. 30 min. batutų aikštelėje kainuoja 5 eurus, 1 val. – 7 eurus, 30 min. vaikų žaidimų aikštelėje – 4 eurus, 1 val. – 6 eurus.

Taigi norintiems aplankyti muziejus teks pakloti gana simboliškas sumas. Tiesa, poilsiautojai, kurie nenori išleisti nė cento, visada gali mėgautis įstabaus grožio parkais ir, žinoma, jūros ir saulės teikiamais malonumais.

Pigesnis poilsis – užsienyje

Atostogų maratonas prasidėjo, žmonės planuojasi atostogas, o tradiciškai viešint Palangoje ne vienas poilsiautojas ir toliau skundžiasi didelėmis kainomis. Norom ar nenorom kyla klausimas: ar vis dar apsimoka leisti atostogas Lietuvos pajūryje?

Kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas–Makalius tikina, kad reikėtų suprasti ir Palangos verslininkus, kurie visus metus turi gyventi iš to, ką sukaupia per kelis vasaros mėnesius.

„Dėl to, kad ta lietuviška vasara trumpai trunka, yra šiokia tokia prabanga pastaruoju metu atostogauti Lietuvoje. Tikra tiesa, kad anksčiau planuojantis galima įsigyti pigesnį poilsį užsienyje, pavyzdžiui, Turkijos kurortuose vasaros metu, o garantuotą pigesnį poilsį galima įsigyti pavasarį arba rudenį“, – sako Makalius.

Tuo metu, kai Lietuvoje prasideda šaltasis sezonas, anot R. Širvinsko, užsienyje nuo balandžio iki spalio trunka šiltasis sezonas.

„Vasarą lietuvišką pajūrį bent jau aš asmeniškai stengiuosi aplenkti ir nevažiuoti, nes man iš tiesų kainos yra per aukštos. Be to, pajūryje aš labai mėgstu, bet ne sezono metu, kai būna ir kainos mažesnės, ir būna mažiau žmonių.

Man pajūris asocijuojasi su ramybe, poilsiu, bet ne su triukšmingomis linksmybėmis, kurias aš galiu ir sostinėje gauti“, – pasakoja R. Širvinskas.

R. Širvinskas tikina, kad mėgsta leisti laisvalaikius Lietuvoje, tačiau tai būna ne pajūrio kurortai. Kelionių organizatorius siūlo aplankyti ir nuvykti, pavyzdžiui, į Birštoną ar Druskininkus.

14348970-1250132908350986-623096437-n.jpg