PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2023 m. Rugsėjo 18 d. 09:49

Savaitgalį Vilniuje jau penkioliktąjį kartą miesto gatves nuspalvino Tautų mugė

Vilnius

BNS Fotobanko nuotr.

Karolina BandzaitėŠaltinis: Etaplius.lt


278259

Rudens tradicija tapusi Tautų mugė penktadienį pripildė sostines gatves skambiausiomis liaudies melodijomis. Visą savaitgalį vykusi šventė prasidėjo Tautų mugės sveikinimo koncertu Vinco Kudirkos aikštėje. Vilniečius ir miesto svečius pasitiko Lietuvoje gyvenantys skirtingų tautų piliečiai, tautinių bendruomenių nariai ir gausi tautodailės, amatų ir kultūrinio paveldo renginių programa.

Pirmąją mugės dieną šventinę nuotaiką skleidė kasmetinis šeimų krepšinio turnyras, kuris vyko prie Baltojo tilto. Įvairūs mugės renginiai Gedimino prospekte, Totorių gatvėje, Katedros ir Lukiškių aikštėse linksmino dalyvius interaktyviais užsiėmimais, koncertais ir parodomis. Scenoje liaudies dainomis ir melodijomis žmones džiugino ir svečiai iš Ukrainos, Lenkijos ir Estijos. Šventę užbaigė įspūdingas šokis „Polonezas“, kuris dar kartą pabrėžė ilgamečių tradicijų svarbą.

Tautų mugė švenčia 15-ąjį jubiliejų

Sostinėje Tautų mugė rengiama nuo 2008 metų, kasmet ji sulaukia apie 250 tūkstančių svečių. Visos renginio veiklos – nemokamos. Vilnietė Liucė mugėje dalyvauja beveik kiekvienais metais. „Man patinka meno darbai, todėl nuolat grįžtu čia ir visada randu ko nusipirkti. Pati mėgstu megzti, todėl tai puiki proga ne tik įsigyti įvairių rankdarbių, bet ir prisirinkti idėjų sau“, – pasakojo Liucė. Mugėje buvo galima įsigyti įvairių skanumynų, tekstilės dirbinių, rankdarbių, tapybos kūrinių.

Šventės įspūdžiais dalinosi ir muilo dirbinių pardavėja Inga Čečkova, kuri mugėje dalyvauja jau trečią kartą. „Dalyvauju čia ne tik iš finansinės, verslo pusės, bet ir dėl bendravimo su renginio dalyviais. Žmonės labiau pradėjo vertinti rankdarbius, anksčiau prašydavo didelių nuolaidų, dabar giria darbus, o jeigu prašo nuolaidų, tai bent proto ribose“, – juokėsi I. Čečkova.

Organizatoriai kvietė apsilankyti Sveikatos alėjoje

Pirmą kartą Tautų mugė ragino dalyvius pasiruošti artėjančiam peršalimo ligų sezonui. Totorių gatvėje veikė dešimtys stendų, kuriuose buvo galima rasti visko: nuo įvairių maisto papildų, sveiko maisto iki reikmenų meditacijai. „Visuomenė tampa sąmoningesnė ir ima vis labiau domėtis sveikata – norime šias tendencijas palaikyti. Be to, Sveikatos alėjos idėja puikiai integruojasi į mūsų renginį – Tautų mugėje savo gaminius pristato Lietuvoje gyvenantys skirtingų tautų atstovai, tautinių bendrijų nariai“, – teigė Tautų mugės iniciatorius Vytenis Urba.

Sveikatos alėjoje vyko įvairios akcijos, kurios skatino žmones rūpintis savo sveikata bei suteikė galimybę įsigyti naudingų produktų už prieinamas kainas. „Atlikę apklausą sužinojome, kad būtent didelis prekių ir paslaugų asortimentas vienoje vietoje, žemesnės kainos ir galimybė pasikalbėti su specialistais yra tai, kas labiausiai vilioja žmones į mūsų renginius“, – atskleidė Sveikatos alėjos organizatorė ir renginių agentūros „Gera gyventi“ direktorė Ventė Viteikaitė.

Ne visi pardavėjai patenkinti

Pasak keramiko Rimanto Inokaičio, išsinuomoti prekybos vietą mugėje kainuoja 250 eurų. Ne visiems pardavėjams tai finansiškai atsiperka. „Iš tiesų, aš nusivylęs, vieta kainuoja tiek daug, o mes nieko neuždirbam. Perkamumas šiemet labai mažas. Užsienio valstybėse laisva valia pardavinėja, o pas mus viskas registruota, sunku tiek prisiskambinti, tiek išsiprašyti vietos“, – savo pastebėjimais dalinosi R. Inokaitis. Kitais metais Rimantas mugėje dalyvauti neplanuoja. „Apie orą ir apie žmones tik geriausi prisiminimai, tačiau yra keblumų nuomojantis vietą prekybai“, – sako pašnekovas.