PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2025 m. Sausio 27 d. 12:16

Savaitgalį Baltijos jūroje optinio kabelio pažeidimo metu paveiktas vienas BITĖS Grupės naudojamas sujungimas

Lietuva

„Bitė“ / Marius Morkevičius/ELTA

EtapliusŠaltinis: ELTA.LT


341139

Savaitgalį Baltijos jūroje pažeistu Latvijos valstybinio radijo ir televizijos centro (LVRTC) povandeniniu optiniu kabeliu naudojasi ir BITĖS Grupės įmonės.  „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius Gintas Butėnas socialiniame tinkle „LinkedIn“ praneša, kad pažeidimo metu paveiktas vienas 100Gbit/s BITĖS Grupės naudojamas sujungimas Ryga – Stokholmas, tačiau, pasak G. Butėno, telekomunikacijų bendrovės paslaugos ir Lietuvoje, ir Latvijoje veikia be sutrikimų.

„Savaitgalį apgadintas vienas povandeninių jūrinių į Švediją, kuriuo naudojasi ir BITĖS Grupės įmonės. Pažeidimo metu paveiktas vienas 100Gbit/s BITĖS Grupės naudojamas sujungimas Ryga - Stokholmas. Kabeliu naudojamės per savo partnerį Latvijoje. BITĖ Grupės įmonės, taip pat ir BITĖ Lietuva, naudojasi 2 alternatyviais ryšių sujungimo maršrutais su Švedija – Vilnius - Stokholmas, taip pat Ryga – Stokholmas. Mūsų klientai Lietuvoje ir Latvijoje savo kasdien naudojamose BITĖS paslaugose nepajus jokio poveikio – visos mūsų paslaugos veikia kaip visada. Laukiame informacijos apie pažeisto kabelio sutvarkymą“, – socialiniame tinkle teigia G. Butėnas.

Pasak „Bitė Lietuva“ generalinio direktoriaus, tikimasi, kad artimiausiu metu bus sustiprinta kritinės ryšio infrastruktūros apsauga Baltijos jūros baseine ir tai padės panašių incidentų ateityje išvengti.

„Ryšys yra kritinės infrastruktūros dalis, ryšiu mūsų klientai naudojasi 24/7, tad šios infrastruktūros apsauga turi būti esminiu institucijų prioritetu. Būtent iš institucijų tikimės daugiau proaktyvumo“, – rašoma G. Butėno įraše socialiniame tinkle „LinkedIn“.

ELTA primena, kad sekmadienio ryte Baltijos jūroje buvo pažeistas Latvijos valstybinio radijo ir televizijos centro (LVRTC) povandeninis optinis kabelis. Tą pačią dieną Švedija pranešė sulaikiusi laivą, kuris, įtariama, įtariama, ir pažeidė optinį kabelį, jungiantį šią šalį su Latvija. Panašus incidentas fiksuotas pernai per Kalėdas, kai nustojo veikti Baltijos jūroje esantys povandeniniai elektros ir telekomunikacijų kabeliai, jungiantys Suomiją ir Estiją.

Preliminariais Suomijos pareigūnų duomenimis, pagrindinė elektros jungties „EstLink 2“ gedimo versija – sabotažas, kadangi gruodžio 25 dieną be elektros jungties buvo nutraukti dar 3 kabeliai jūroje.

Lapkritį Baltijos jūroje taip pat fiksuotas panašus incidentas, kai buvo nutraukti du telekomunikacijų kabeliai tarp Švedijos ir Lietuvos bei tarp Suomijos ir Vokietijos. Manoma, kad juos specialiai nutraukė Kinijos laivas „Yi Peng 3“, kuris tuo metu plaukė Baltijos jūroje netoli incidento vietos.

#KABELIS#BALTIJOS#JŪRA#RYŠYS