PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Mokslas2022 m. Rugpjūčio 22 d. 18:29

Savaitę Vyriausybės veikloje dalyvaus moksleiviai iš visos Lietuvos

Lietuva

Laimos Penek nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: ELTA


243679

30 baigiamųjų klasių moksleivių turės unikalią galimybę iš arti susipažinti su Vyriausybės veikla ir darbo viešajame sektoriuje principais – pirmadienį prasidėjo aktyvaus ir pilietiško jaunimo projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“.

„Linkiu projekto dalyviams moksleiviams įspūdžių kupinos savaitės, smalsumo ir kūrybiškumo. Jų idėjos ir nuomonė labai svarbios kuriant ateities Lietuvą, todėl tikiu, kad šis projektas paskatins moksleivius tapti dar aktyvesniais piliečiais, o įgytos žinios ir patirtis bus skirti mūsų šaliai stiprinti“, – sako ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Šiais metais, kaip pranešime nurodo Vyriausybės komunikacijos departamentas, projekte dalyvaus 30 dalyvių iš skirtingų Lietuvos ir užsienio mokyklų. Paskirstyti po du, savaitės praktiką jie atliks vienoje iš keturiolikos ministerijų arba Vyriausybės kanceliarijoje. Visos savaitės metu moksleiviai turės galimybę iš arčiau susipažinti su Vyriausybės, valstybės institucijų bei politikų veikla: bendraus su ministre pirmininke, Vyriausybės kanclere, ministrais, susitiks su Lietuvos valstybės pažangos tarybos nariais, diskutuos karo ir saugumo temomis su Lietuvos ambasadoriais ir Užsienio reikalų ministerijos atstovais, susitiks su „Lietuva 2050“ bendrakūrėjais, lankysis Seime, susitiks pokalbio su Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen. Šalia šių susitikimų su politikais ir valstybės vadovais, moksleivių lauks ir pažintys su visuomenininkais, akademikais, menininkais, mokslininkais, atlikėjais ir kitais jiems įdomiais ir Lietuvai svarbiais žmonėmis.

Šių metų projekto tema „Moksleiviai Lietuvos ateičiai“ skirta „Lietuva 2050“ strategijos kūrimui. Moksleiviai visą savaitę svarstys, aptarinės ir diskutuos apie Lietuvos ateitį įvairiose srityse. Moksleivių lauks bendra užduotis – apgalvoti, kaip Lietuva atrodys 2050-aisiais, kaip pokyčius sveikatos, kultūros, ekonomikos, klimato kaitos ir kitais klausimais pajaus ateities Lietuvos gyventojai.

Iki šiol projekte dalyvavo, su valstybės institucijų veikimu susipažino ir tapti aktyviais piliečiais paskatinti buvo beveik 400 moksleivių.

Projektą nuo 2009 m. kasmet organizuoja Vyriausybės kanceliarija kartu su partnerėmis – Lietuvos moksleivių sąjunga ir Nacionaline moksleivių akademija. Šiemet partnerių gretas taip pat papildė STRATA, „Gjensidige“, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, „Corner Hotel“, Menų fabrikas „Loftas“, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos krepšinio federacija ir „Lietuvos geležinkeliai“.