Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Asociatyvi stocksnap.io nuotr.
Etaplius.ltŠaltinis: Užsienio spauda
Savo „Google“ paieškos laukelyje ieškote ženklų, kad jūsų santuoka žlugusi? Tuomet šie patarimai kaip tik jums. Jeigu norite sulaukti patarimų ir trokštate išgelbėti savo santykius su partneriu, atkreipkite dėmesį į santykių ekspertų nuomonę.
Atpažinkite, kas veikia
Tikėtina, kad jūsų santykiai nėra blogi visą laiką, kuomet esate su savo partneriu. Nors gali būti sunku pastebėti teigiamus dalykus, kai yra daug nesutarimų, tačiau nevertėtų pamiršti, kad santykiuose būna visko – tiek gero, tiek blogo.
„Reikia pakeisti vidinį savo dialogą, kai jaučiatės nepatenkinti savo antrąja puse. Pavyzdžiui, kai jaučiatės blogai dėl to, kad partneris negrįžta vakarieniauti drauge, pagalvokite apie tai, kad savaitgalius dažniausiai jis leidžia kartu su šeima arba prisiminkite tai, kas jus iš tiesų džiugina“, – sako santykių ekspertė Ellen Chute.
Mąstymo pertvarkymas į pozityvesnį suteikia daugiau priėmimo ir gali padėti atkurti draugystę bei pasitikėjimą, kuris šiuo momentu atrodo išnykęs.
Prisiminkite gera
Kai prasidėjo jūsų santykiai, kaip jūs jautėtės? Tyrinėjote pasaulį kartu? Jis privertė jus juoktis? Kai santuoka šlubuoja, metas prisiminti tai, kas buvo gera ir malonu.
„Kai santuoka žlunga, abiem partneriams svarbu prisiminti ir atpažinti dalykus, kurie kažkada jus traukė vienas prie kito“, – tikina psichologė Erica MacGregor, besispecializuojanti porų terapijoje.
Pasak psichologės, jeigu sutuoktiniai gali prisiminti, kodėl vienas kitą įsimylėjo, tuomet yra vilties išgelbėti santuoką. Naudokite šiuos jausmus ir prisiminimus kaip pamatą, kad atkurtumėte tai, kas byra.
Susitaikykite su praeitimi
Galbūt vienas iš jūsų turėjo romaną. O galbūt sužinojote apie savo partnerį kažką, kas jus sukrėtė iki širdies gelmių. Kad ir kas tai būtų, jeigu abu nusprendėte kartu judėti pirmyn, svarbu priimti tai, kas nutiko ir iš tiesų ryžtis naujai pradžiai, sako Erica MacGregor.
Ji aiškina: „Kai kuriais atvejais, tai reiškia sielvartą praradus tai, ką kažkada idealizavote savo santykiuose. Tačiau supraskite, kad tai pasikeitė į kažką kito. Nebandykite „lopyti“ santykių, kurkite juos iš naujo.“
Asociatyvi stocksnap.io nuotr.
Būkite atviri
Gali būti sunku suprasti savo parnerio požiūrį, ypač, kai nesutinkate su juo. Tačiau norėdami išgelbėti savo santuoką, turite išmokti klausytis to, kas, jūsų požiūriu, skamba juokingai. Pasistenkite suprasti savo partnerį ir garsiai tai išreikškite. Patvirtindami, jog suprantate jį, padėsite savo santuokai išlikti, o gal net klestėti.
Raskite laiko pasirūpinti savimi
Ar tikitės, kad santuoka susaistė jus amžiams ir jūsų partneris jums suteiks laimę? Jei taip, toks požiūris gali neigiamai paveikti jūsų santykius. „Negalime tikėtis, kad musų antoji pusė patenkins visus mūsų poreikius“, – sako psichoterapeutė ir knygų autorė Kelley Kitley.
Espertės nuomone, siekdami turėti sveiką santuoką, mes esame atsakingi už savo dinamišką gyvenimą, įskaitant bendravimą, draugystę ir veiklą, kuri užtikrintų gerą mūsų savijautą. „Kai esi patenkintas savimi, lengviau būti laimingam santykiuose“ – sako ekspertė.
Iškelkite santykius į pirmą vietą
Abu partneriai santuoką turi laikyti prioritetu, sako K. Kitley. Tačiau norint tai padaryti, abu partneriai turi tai suvokti. Psichoterapeutė rekomenduoja savęs paklausti: „Ar aš dedu pastangas į šiuos santykius?“
Ekspertė teigia, kad kai kuriems sutuoktiniams tereikia nepamiršti apie tai galvoti, taip pat nepamiršti pasimatymų vakarų ir savaitgalio išvykų kartu. Nėra sunku atgauti prarastą intymumą.
Nepasiduokite per anksti
Suprantama, kad nuleisti rankas lengviausia, tačiau reikia pasiryžti pabandyti išspręsti net ir sudėtingiausias problemas, sako Erica MacGregor. Tai gali užtrukti mėnesius ar net metus. Taip, visi turi blogų įpročių, erzinančių charakterio savybių, tačiau, jeigu kiekvienas partneris suvoktų, kad kiti jų santykiai gali atsiremti į tas pačias problemas, skyrybų tikimybė sumažėtų.
Nebijokite ieškoti pagalbos
Galite vadovautis visais santykių ekspertų patarimais ir perskaityti visas knygas apie santuoką, tačiau kartais veiksmingiausia išeitis yra kreiptis į specialistą, kuris galėtų padėti išspręsti konkrečias jūsų problemas.
„Santuokos terapeutas gali veikti kaip treneris, tarpininkas ir mokytojas“, – sako K. Kitley. Geras sanktykių ekspertas turėtų išlikti neutralus, mesti iššūkį abiem partneriams.