PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Rugsėjo 30 d. 13:17

SAM prašo farmacinių kompanijų sumažinti vaistų kainas

Vilnius

Freepik.com nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


148004

Sveikatos apsaugos ministerija trečiadienį pranešė prašanti dešimties farmacinių kompanijų iki spalio 8 dienos sumažinti vaistų kainas, kad jos būtų panašios į siūlomas kainas kitose Europos šalyse.

Ministerijos teigimu, sudarant spalio 1 dieną įsigaliosiantį Kompensuojamųjų vaistų kainyną kompanijos „Teva“, „Mylan Healthcare“, „GlaxoSmithkline“, „Sanofi“, „Pfizer“, „Novartis“, „Astra Zeneca“, „Novonordisk“, „Sandoz“, „Berlin Chemie“ nesumažino tam tikrų vaistų kainų.

Ministerija pabrėžia, kad iš Kompensuojamųjų vaistų kainyno, kurį keturis kartus per metus atnaujina Valstybinė ligonių kasa veikliosios medžiagos nėra išbrauktos, todėl jos bet kada vėl gali būti pradėtos išrašyti naujiems pacientams.

„Jei šios kompanijos sumažintų kainas, gydytojai jų vaistus galėtų iškart išrašinėti naujiems pacientams. Reikiami pakeitimai būtų atlikti nedelsiant ir naujasis kainynas pakoreguotas“, – pranešime teigė ministras Aurelijus Veryga.

Anot ministerijos, dėl to, kad šios kompanijos nesumažino vaistų kainų, gydytojai nuo spalio mėnesio negalės skirti naujiems pacientams 47 vaistinių preparatų, o juos pratęsti galės tik tiems žmonėms, kuriems tęsiamas gydymas.

„Naujiems pacientams gydytojai galės siūlyti analogiškus vaistus, kurie tokie pat efektyvūs“, – rašoma pranešime.

Jame taip pat teigiama, kad kai kuriais atvejais kampanijų pateiktos vaistų kainos Lietuvai kelis kartus viršija vidutinę referencinių šalių kainą.

„Pavyzdžiui, kardiologinio vaisto kainos kitose šalyse vidurkis siekia apie 0,8 euro už pakuotę, o Lietuvai pateikta kaina yra daugiau kaip 3 kartus didesnė. Cukriniam diabetui skirtų vaistų referencinių šalių kainos vidurkis nesiekia nė pusės euro, arba siekia nepilnai vieną eurą, tačiau Lietuvai šių vaistų kaina yra dvigubai ir net šešis kartus didesnė“, – tvirtina ministerija.

Jos teigimu, vidutiniškai visų vaistų, dėl kurių priimtas sprendimas toliau nebeišrašinėti, nes yra alternatyvios veikliosios medžiagos, kurių gamintojai ar registruotojai atitiko kainai keliamus reikalavimus, teikiamos kainos yra dvigubai didesnės nei vidutinė referencinių šalių kaina.

Ministerija taip pat pavedė Valstybinei ligonių kasai iki spalio 15 dienos suorganizuoti derybas su minėtomis farmacinėmis kompanijomis.

BNS