PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2024 m. Birželio 6 d. 12:13

„Šaltinėlio“ filiale vyko kūrybinis susitikimas su rašytoju Mariumi Marcinkevičiumi

Šiauliai

Miesto bibliotekaŠaltinis: Etaplius.LT


303673

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale (Trakų g. 20A) birželio 4 d. vyko nuotolinis susitikimas su rašytoju Mariumi Marcinkevičiumi.

Gydytojas, keliautojas, 23 knygų vaikams ir suaugusiesiems autorius Marius Marcinkevičius yra vienas tituluočiausių Lietuvos rašytojų, kurio kūryba įvertinta daugybe literatūrinių premijų, apdovanota knygos meno konkursuose. Knygų istorijos išverstos į daugiau nei dvidešimt pasaulio kalbų ir gyvena ne tik knygose, bet ir dainose, filmuose, spektakliuose.

Rašytojas projekto „Lietuvybės jungtys“ dalyviams - Šiaulių Juventos progimnazijos, Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazijos, Rygos lietuvių vidurinės, nuotoliu besimokantiems ir svetur gyvenantiems Šiaulių Sandoros progimnazijos pradinukams – pristatė net dvi savo knygas „Superbobutės“ ir „Mergaitė su šautuvu. Istorija apie mergaitę partizanę“.

„Vaikų žemės“ literatūros konkursas apie amžizmą paskatino M.Marcinkevičių sugriauti mitus apie vyresnio amžiaus žmones ir parašyti knygą „Superbobutės“. Pristatydamas kupiną smagių juokelių, netikėtumų, veiksmo, gausiai iliustruotą istoriją, rašytojas supažindino su pagrindiniais knygos personažais – bobučių ir anūko superkomanda. Knygos trumpos ištraukos skaitymas vaikams sukėlė juoką o neatskleistos super bobučių paslaptys paskatino vaikus skaityti ir knygą, ir jos tęsinį.

„Mergaitė su šautuvu. Istorija apie mergaitę partizanę“ – geriausia Metų knyga vaikams 2023, pelniusi 2023 Prano Mašioto premiją, Lietuvos leidėjų asociacijos Knygos apdovanojimai K.A.2.0.2.4.: „Metų iliustracijos“ premiją bei specialų paminėjimo apdovanojimą pasaulinės svarbos konkurse Bologna Ragazzi Awards 2024 „Comics – Middle Grade“ kategorijoje. Kurdami grafinį romaną, jos autoriai Marius Marcinkevičius ir Lina Itagaki siekė vaikams suprantama forma papasakoti apie Lietuvoje po Antrojo pasaulinio karo vykusias išsilaisvinimo kovas. Interaktyviai pristatant knygos turinį, autorius aiškino vaikams, kas tokie buvo partizanai, kuo partizanai skiriasi nuo kareivių, kaip atrodė bunkeriai...Pasakojo, kad knyga „parašyta remiantis tų laikų liudininkų ir laisvės kovotojų prisiminimais, istorine medžiaga bei buvusios partizanų ryšininkės papasakota istorija apie mergaitę, kurį laiką su partizanais gyvenusią bunkeryje.“

Vaikai diskutavo, uždavinėjo klausimus, o rašytojas savo mažiesiems skaitytojams linkėjo „geros vasaros, pailsėti nuo mokslų, atsipūsti, nuvažiuoti pas savo seneles, pavalgyti blynų, paklausti, ar jos nėra slaptos agentės. Ir pailsėjus, perskaičius daug knygų per vasarą, grįžti į mokyklas rudenį.“