Aktualu![]() | Gyvenimas![]() | Pramogos![]() | + Projektai![]() | Specialiosios rubrikos![]() |
|
|
Vilnius![]() | Kaunas![]() | Klaipėda![]() | Šiauliai![]() | Panevėžys![]() | Marijampolė![]() | Telšiai![]() | Alytus![]() | Tauragė![]() | Utena![]() |
Šalčininkų rajono savivaldybės nuotr.
EtapliusŠaltinis: Šalčininkų rajono savivaldybė
„Auksinės vestuvės kiekvienos poros gyvenime – tai ypatinga akimirka. Jau galima džiaugtis vieninga šeima ir tuo, kas kartu užgyventa, realizavus save profesijoje, tačiau reikia džiaugtis kiekviena diena. Mes esame dėkingi Jums už gražų šeimos pavyzdį. Tegul Jums netrūksta ateities planų, kuriuos įgyvendinsite, tegul kartu praleistas laikas būna kupinas džiaugsmo. Būkite sveiki, džiaukitės gyvenimu, dalinkite meilę savo vaikams ir anūkams“, – kalbėjo vicemeras Valdemar Sliževski, sveikindamas sukaktuvininkus.
Kartu su juo pasveikinti poros ausinių vestuvių proga atėjo Socialinės paramos ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėjos pavaduotoja Galina Rogoža ir Šalčininkų seniūnijos seniūnas Miroslav Neverkevič.
Šalčininkų rajono savivaldybės nuotr.
Kas šios poros gyvenime svarbiausia? Iš Sinkevičių pasakojimo apie bendrą gyvenimą supratome, jog jų šeimos pamatas yra meilė trims vaikams – Romualdui, Valerijui ir Irenai. Užaugę jie padovanojo seneliams tris anūkes. Tačiau istorija prasidėjo daugiau negu prieš 50 metų, kai būdamas visai jaunas Tadeuš Sinkevič pasiūlė savo išrinktajai susituokti. Ponia Ana juokauja, kad nebuvo Paryžiaus arba klaupimosi ant kelių, tačiau buvo tvirtas apsisprendimas kurti šeimą.
Šalčininkų rajono savivaldybės nuotr.
Nauja vestuvinė suknelė ir nuometas, žiedai, galantiškas kostiumas, šešių porų pulkas, piršliai – vestuvių diena buvo įsimintina. Tądien nebuvo tuo metu madingų volgų, vestuvininkai patogiai įsitaisė autobuse, kurį nuomojosi Šalčininkų autobusų parke. Jaunieji sumainė žiedus Šalčininkų civilinės metrikacijos skyriuje, o santuokos įžadus Dievo akivaizdoje davė Dieveniškių bažnyčioje, iš kur autobusas patraukė į ponios Anos tėviškę, į Padvarių kaimą (Poškonių sen.).
Vestuvių šventė tęsėsi tris dienas, netrūko linksmybių ir nuotykių. Duktė Irena prisiminė, kad vaikystėje vis girdėjusi tėvus pasakojant, kad per vestuves šulinyje skandino tortą. Iš tikrųjų nebuvo jokio skandinimo, tiesiog taip jis buvo laikomas šaltai. Ji taip pat prisimena, kad būdama maža radusi mamos vestuvinę suknelę ir nostalgiškai prasitaria, jog reikėjo ją išsaugoti.
Šalčininkų rajono savivaldybės nuotr.
Po vestuvių jaunieji apsigyveno Padvarių kaime, čia jiems gimė trys vaikai, o 1981 m. jie persikėlė į butą Šalčininkuose. Ponia Ana dirbo stiklo-plastiko gamykloje, o jos vyras UAB „Vilniaus vandenys“. Kol tėvai dirbo, vaikai draugiškai leido laiką namuose. Stiprus jų ryšys atsiskleidė po daugelio metų, kai jie tėvams atskleisdavo paslaptis. Pavyzdžiui, žaisdami pagalvėmis jie sudaužė šviestuvą, tačiau suklijavo jį taip, kad niekas to neįtarė, kol patys neprisipažino.
Vaikai augo, o tėvai norėjo jiems parodyti pasaulį. Ponia Ana prisimena vieną šeimos kelionę į Nidą. Tada jauniausioji duktė Irena, eidama marių pakrante, norėjo pamaitinti gulbes ir per arti priėjusi prie vandens paslydo. Pirmasis ją puolė traukti arčiausiai buvęs vyriausias brolis. Toje kelionėje trijų vaikų mamai įsiminė, kaip vaikai susėdę kambaryje žiūrėjo į švyturį ir jį piešė. Matyt, tada jiems gimė meilė kelionėms. Po daugelio metų nuvykusi į Nidą Irena rado tuos pačius svečių namus, kuriuose tada buvo apsistojusi jų šeima, pastatas jau nebe toks, tačiau prisiminimai tokie patys.
Šalčininkų rajono savivaldybės nuotr.
„Mūsų ratas didėja. Šeima plečiasi. Vaikai, jų antrosios pusės, anūkės. Duok Dieve, susilauksime ir proanūkų. Ar 50 metų prabėgo greitai? Aš labai dažnai sakau, kad pragyveni metus, o toliau bus kažkas geriau. Tačiau gyvenimas buvo įvairus. Iš pradžių maži vaikai, močiutė padėjo juos auginti, nes dirbau, vėliau – trys studentai. Todėl kaime laikėme ūkį, padėjome vaikams. Tačiau buvo ir labai gražių akimirkų“, – pasakoja ponia Ana.
Padvarių kaime ir dabar verda gyvenimas. Sinkevičiai neapleidžia tėvų namų, dabar jie ten augina daržoves. Kai jie išvažiuoja į sodybą, jų sūnus Valerijus rūpinasi akvariumu, kuriame gyvena auksinės žuvelės. Padvarių kaime užauginti pomidorai keliauja net į Panevėžį, kur gyvena vyriausias sūnus Romualdas su šeima.