PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Spalio 28 d. 09:41

Užsieniečiai lietuvių kalbos mokymuisi ir kitą integracijai reikalingą informaciją ras vienoje platformoje

Lietuva

Ekrano kopija

ELTAŠaltinis: ELTA


326225

Pradėjo veikti nauja internetinė svetainė https://micenter.lt/, kur į Lietuvą atvykstantys ir čia gyvenantys užsieniečiai galės rasti visą aktualią informaciją apie lietuvių kalbos kursus, mokesčius, būsto paiešką ir dokumentų tvarkymą, pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM).

Ministerijos teigimu, ši platforma palengvins užsieniečių integraciją Lietuvoje.

„Mums labai svarbu, kad žmonės jaustųsi visaverčiai visuomenės nariai ir galėtų prisidėti prie Lietuvos ekonominės, kultūrinės ir socialinės gerovės“, – pranešime cituojama viceministrė Justina Jakštienė.

MiCenter svetainė susideda iš dviejų pagrindinių skyrių. Pirmasis – informacinė bazė, kurioje pateikiama 12 temų, apimančių aktualius klausimus, tokius kaip darbo ir būsto paieška, mokesčiai bei legalaus buvimo Lietuvoje dokumentų tvarkymas. Informacija pateikiama aiškiai ir su nuorodomis į oficialias valstybės institucijas.

Antrasis skyrius skirtas paslaugoms migrantams – čia galima rasti nemokamų paslaugų, įskaitant konsultacijas teisiniais, integracijos, psichologiniais klausimais, mokymus ir bendruomeninius renginius.

Visa informacija svetainėje pateikiama lietuvių, anglų ir rusų kalbomis.

„Šioje platformoje siekiame suteikti visapusišką pagalbą migrantams. Mūsų komanda turi sukaupusi nemažai patirties, dirbdama su projektu „Renkuosi Lietuvą“, todėl tikime, kad galėsime toliau padėti užsieniečiams integruotis“, – teigia MiCenter projekto vadovė Edita Urbanovič.

Projektą įgyvendina Tarptautinės migracijos organizacijos biuras Lietuvoje (IOM Lietuva), platforma yra iš dalies finansuojama Europos Sąjungos (ES) fondų lėšomis.

„Tikimės, kad MiCenter taps viena pagrindinių platformų, padedančių Lietuvoje gyvenantiems užsieniečiams. Svetainė leidžia vos keliais paspaudimais gauti reikalingą informaciją, o jei prireiktų papildomos pagalbos – galima užsiregistruoti konsultacijai gyvai arba internetu bei naudotis pokalbių programa LiveChat“, – teigia IOM Lietuva vadovas Eitvydas Bingelis.

Nors svetainė jau veikia, ji toliau bus plečiama ir tobulinama. Artimiausiu metu planuojama pridėti specialią dalį, skirtą lietuvių kalbos mokymuisi – čia užsieniečiai galės rasti informaciją apie kalbos kursus, pratybas ir pasiruošimą lietuvių kalbos egzaminui.

SADM primena, kad nuo 2026 m. sausio įsigalios reikalavimas užsieniečiams, dirbantiems tiesiogiai su klientais, mokėti lietuvių kalbą bent baziniu lygiu, tad ši informacija taps itin svarbi.