PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Spalio 1 d. 09:54

S. Skvernelis: karantino režimo reikėtų, bet ribojimai turi būti logiški, pritaikyti esamai situacijai

Vilnius

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


189728

Ekspremjeras Saulius Skvernelis mano, kad vertinant augantį užsikrėtimų COVID-19 liga skaičių reikėtų įvesti karantino režimą. Vis dėlto, Seimo nario teigimu, įvesti ribojimai turi būti logiški ir proporcingi esamai situacijai.

„Pagal dabartinius skaičius tokio režimo reikėtų, tik klausimas, kokio karantino. Tikrai ne tokio, koks buvo šiai Vyriausybei pradėjus darbą, kada atsirado nelogiškų suvaržymų, ribojimų, kaip pavyzdys, judėjimo tarp savivaldybių, negalėjimo žmonėms išvažiuoti į gamtą, į mišką, verslo smulkaus uždarymas ir panašiai“, – „Žinių radijui“ teigė S. Skvernelis.

„Tiesiog įvesdamas karantiną nebūtinai tu įvedi visą tą paletę ribojimų ir griežtinimų, tu gali vertindamas pasirinkti pagal esamą situaciją. Tai čia Vyriausybės sprendimas yra. Jeigu jie galvoja, kad gali suvaldyti sėkmingiau situaciją neturint tokio teisinio režimo (...), tai jų apsisprendimo reikalas“, – sakė jis.

Politiko teigimu, svarbiausia, kad Vyriausybė priimtų sprendimus, kurie efektyviai valdytų pandemiją, nes valdantieji jau praleido geriausią progą vykdyti tikslingą vakcinacijos kampaniją.

„Buvo praleista proga, kada iš tiesų bet koks virusas šiltuoju metų laikotarpiu atsitraukia, tai buvo ir per pirmą pandemijos valdymą, ir dabar vasarą, pavasarį. Ir tą laikotarpį reikėjo išnaudoti vykdant efektyvią, tikslingą vakcinavimo kampaniją. Tai nepavyko, bet dabar vis tiek reikia nenuleisti rankų, reikia ieškoti ne prievartos, bet priėjimo prie žmogaus“, – pabrėžė jis.

S. Skvernelis įsitikinęs, kad geriausiai gyventojus įtikinti vakcinuotis gali šeimos gydytojai.

„Su tais žmonėmis, kurie abejoja, dabar reikės kalbėti individualiai, surasti autoritetą, kuris kalbėtų. Ir, aišku, aš suprantu medikų didžiulį apkrovimą, bet turbūt geriausias argumentuotojas, geriausiai atsakyti į klausimus, paneigti mitus gali gydytojas, šeimos gydytojas“, – sakė politikas.

Ekspremjeras taip pat mano, kad norint efektyviai suvaldyti pandemiją reikia atsisakyti nebūtinų masinių renginių.

„Reikalingas tų masinių renginių, kurie nėra būtini, atsisakymas, ribojimas arba ypatingų saugumo sąlygų kėlimas“, – pabrėžė jis.

Įvedus galimybių pasą, pasak politiko, taip pat nereikėjo atšaukti prekybos centruose jau galiojančių saugumo priemonių.

„Kaukių dėvėjimo nereikėjo atsisakyti, nereikėjo atstumų atsisakyti ir panašiai. Tas pats su masiniais renginiais, reikėjo pagalvoti, ar verta daryti Vilniaus muges, tautų muges ir panašiai“, – pabrėžė jis.

S. Skvernelis akcentuoja, kad būtų prasminga įvesti privalomą nuotolinį darbą valstybiniame sektoriuje.

„Dėl nuotolinio darbo yra rekomendacija. Manau, kad biudžetinį sektorių valstybės, tiek savivaldybių buvo galima ir galbūt tikslinga, esant tokiems skaičiams, įvesti tą privalomą režimą nuotolinio darbo, išskyrus tuos sektorius, kuriuose neįmanoma“, – teigė politikas.

„O visiškai atsisakyti galimybių paso, manau, kad tikrai nėra būtinybės, nes tai vis tiek yra ir patiems žmonėms saugiau“, – pridūrė jis.

Parlamentaras taip pat pabrėžia, kad reikia daryti viską, jog mokiniai ir toliau mokytųsi kontaktiniu būdu.

„Kalbant apie švietimą, ugdymą, turbūt būtų didžiausia nesėkmė, didžiausia klaida, jeigu vėl švietimas būtų grąžintas į nuotolinį mokymą. (...) Reikia daryti viską, kad kontaktinis mokymas išliktų“, – teigė S. Skvernelis.

ELTA primena, kad buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ketvirtadienį sakė, kad šalyje reikia įvesti karantiną. Seimo nario teigimu, šis teisinis režimas yra reikalingas, kad medikams būtų atlyginta už papildomą darbą pandemijos metu.

Visgi premjerė Ingrida Šimonytė nepritaria A. Verygos raginimams įvesti karantino režimą. Vyriausybės vadovė primena, kad pernai, esant panašiam užsikrėtimų COVID-19 liga skaičiui, tuometis ministras A. Veryga neskubėjo griežtinti karantino ribojimų. Ministrė pirmininkė pabrėžia, kad dabartinė situacija yra visiškai kitokia, nes didelė gyventojų dalis jau yra vakcinuoti.

ELTA