PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Sausio 25 d. 16:30

S. Skvernelis įsitikinęs – K. Bartoševičiaus sprendimas ir Generalinės prokuratūros pranešimas nėra sutapimas

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Rugilė AugustaitytėŠaltinis: ELTA


257449

Nors vizito Čilėje metu Seimo nario mandato nusprendęs atsisakyti Kristijonas Bartoševičius tikina, esą sprendimą priėmė dėl asmeninių priežasčių, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis įstikinęs – K. Bartoševičiaus sprendimas ir Generalinės prokuratūros pranešimas dėl pradėto ikiteisminio tyrimo negali būti sutapimas. Opozicijai priklausantis parlamentaras svarsto, veikiausiai teisėsaugos institucijų atstovai netiesiogiai informavo K. Bartoševičiaus buvusius bendražygius, o pastarieji perdavė signalą ir mandato atsisakyti nusprendusiam parlamentarui. S. Skvernelis atkreipia dėmesį, kad toks atvejis, kai iš Seimo nuteka ikiteisminio tyrimo medžiaga, Lietuvoje nutinka jau ne pirmą kartą, todėl politikas ragina teisėsaugos atstovus atskleisti tiesą.

„Tai, kad Seimo narys atsisako mandato, visą laiką būna netikėta ir tam būna pakankamai svarios priežastys – apsvarstytos, apgalvotos. Ir prieš tai dažniausiai būna Seime tam tikros kalbos, kad žmogus galbūt gavo kitokį pasiūlymą, geresnį darbą ar tiesiog nepatiko Seimo nario veikla. O tokių kalbų, signalų tikrai nesigirdėjo“, – Eltai teigė S. Skverelis.

„Tai aplinkybės, kurios dėliojasi, rodo, kad istorija yra daugiau negu keista... Būdamas už kelių tūkstančių kilometrų nuo Lietuvos, komandiruotėje, Čilėje, staiga sugalvojo, kad reikia nedelsiant tokį prašymą rašyti. Akivaizdu, kad tai kvepia netiesa, akivaizdu, kad jis buvo informuotas užsienyje. Ir kyla labai rimtas klausimas, kas Seime eilinį kartą atskleidė ikiteisminio tyrimo detales?“, – kelia klausimą parlamentaras.

Politikas įtaria, kad veikiausiai informaciją K. Bartoševičiui galėjo perduoti konservatorių partijos vadovybė ar ministrė pirmininkė.

„Ir klausimas teisėsaugai. Dabar turi išeiti ikiteisminio tyrimo institucijos vadovas arba prokuroras ir pasakyti, kaip čia buvo. Nes ikiteisminio tyrimo institucija kreipėsi į prokuratūrą, kad, žiūrėkite, mums būtina atlikti procesinius veiksmus, bet dėl neliečiamybės statuso negalėsime padaryti, bet Generalinė prokuratūra kreipiasi į Seimo pirmininkę. Tai tikrai nenoriu tikėti, kad Seimo pirmininkė čia puolė gelbėti konservatorių partijos garbės likučius, tai greičiausiai buvo padaryta, kad kažkas iš teisėsaugos institucijų tiesiogiai ar netiesiogiai informavo konservatorių partijos vadovybę, vadovą ar ministrę pirmininkę, kad toks kreipimasis iš policijos yra ir jau, matyt, signalas nukeliavo iki pats Bartoševičiaus“, – situaciją detalizavo politikas.

K. Bartoševičius pabrėžia, kad į klausimus būtina atsakyti ir tylos nebuvimas negali būti argumentuotas tuo, jog tai pakenks ikiteisminiam tyrimui.

„Čia galbūt kito ikiteisminio tyrimo dalis, kai eilinį kartą nieko nebaudžiami, nekontroliuojami ikiteisminio tyrimo institucijų atstovai atsileidinėja ikiteisminio tyrimo duomenis. Čia esminis dalykas, nes ne pirmas, ne penktas ir ne dešimtas toks atvejis mūsų šalyje“, – pabrėžė Seimo narys.

S. Skvernelis taip pat kritikos negaili ir į situaciją sureagavusiems K. Bartoševičiaus bendražygiams. Anot jo, tiek partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis, tiek ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė vėlavo pasisakyti, o tai, anot jo, rodo nenuoširdumą.

„Tai yra nenuoširdu. Tiek partijos pirmininkas, tiek ministrė pirmininkė, matyt, labai stipriai konsultavosi ir su ne viena viešųjų ryšių agentūra, kokią poziciją ir kada ją išreikšti. Ir pasakymas, kad nieko nežinojome, tai atsakymas, kuris galimai yra netiesa“, – pabrėžė parlamentaras.

ELTA primena, kad K. Bartoševičius apie mandato atsisakymą pranešė pirmadienį, tačiau VRK politiko pareiškimą elektroniniu paštu gavo dar praėjusį penktadienį, apie 20 val. vakaro. Tuo metu politikas darbo vizitu lankėsi Čilėje.

Netrukus po to, kai parlamentaras paskelbė pasitraukiąs iš aktyvios politikos, generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į parlamento pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen dėl K. Bartoševičiaus neliečiamybės panaikinimo. Prokurorė Seimo vadovę informavo apie pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl galimo seksualinio prievartavimo ir nepilnamečio asmens tvirkinimo, kuriame figūruoja ir Seimo nario mandato atsisakantis K. Bartoševičius.

Pats valdančiųjų konservatorių frakcijoje dirbęs parlamentaras neigia galimus įtarimus ir Eltai tikino priėmęs sprendimą dėl asmeninių priežasčių.