PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2025 m. Balandžio 2 d. 09:59

S. Skvernelis atmeta verslo būgštavimus dėl mokesčių pertvarkos: nėra nė vieno projekto, kuris galėtų pakenkti ekonomikai

Lietuva

Saulius Skvernelis / Andrius Ufartas/ELTA

Vygantas TuzasŠaltinis: ELTA


353658

Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad Lietuvos verslas nepagrįstai būgštauja dėl valdančiųjų inicijuojamos mokesčių pertvarkos. Pasak jo, žalos investiciniam klimatui neturėtų padaryti ir verslo atstovų labiausiai kritikuojamas užmojis kilstelti pelno mokestį.

„Projekte nėra nė vieno tokio mokesčio parengto, kuris galėtų pakenkti mūsų investicinei aplinkai. Atvirkščiai, Ekonomikos ir inovacijų ministras yra pristatęs gana ambicingą planą, kuris glaudžiai susijęs su ekonomikos augimu ir investicijų skatinimų, kad turėtume tvarias pajamas į biudžetą. Ne tik susijusias su skolinimusi, bet ir su tvariu ekonomikos augimu“, – „Žinių radijui“ trečiadienį teigė parlamento pirmininkas, pažymėdamas, kad sprendimai turės būti priimti iki Seimo pavasario sesijos pabaigos.

„Suprantu verslininkų požiūrį – jie visada nori, kad mokesčius pagrindiniai mokėtų kažkas kitas, kad ta našta būtų perkelta ant gyventojų pečių. Tai idealiausias (jiems – ELTA) variantas“, – pridūrė ekspremjeras.

Be to, politiko teigimu, Lietuvos verslas turėtų įvertinti, kad centro kairės valdžia ieško sprendimų, kaip gerinti investicinę aplinką šalyje.

„Reikia matyti ir kitą pusę – koks yra parengtas paketas tam, kad būtų sukurta palanki investicinė aplinka ir verslas tikrai galėtų augti ir vystytis, turėti galimybes gamybinėms investicijoms – tiek Lietuvoje, tiek produktų eksportui“, – sakė Demokratų „Vardan Lietuvos“ pirmininkas.

ELTA primena, kad koalicinė taryba finalizavo mokestinės pertvarkos siūlymus.

Sutarta dėl pelno mokesčio kėlimo 1 proc. – stambioms įmonėms jis augtų iki 17 proc., lengvatinis – iki 7 proc.

Be to, siūloma gyventojų pajamas apmokestinti pagal dydį, o ne jų rūšį ir pagal tris gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifus – iki 36 metinių vidutinių darbo užmokesčių (VDU) uždirbančių gyventojų pajamoms būtų taikomas 20 proc. tarifas, pajamoms nuo 36 iki 60 VDU – 25 proc., o virš 60 VDU – 32 proc. tarifas.

Siūloma ir įvesti cukraus mokestį saldiesiems gėrimams, 10 proc. apmokestinti draudimo sutartis, taikant 5 proc. lengvatą kai kurioms civilinės atsakomybės įmokoms.

Premjeras Gintautas Paluckas teigė, kad priėmus visus numatomus mokestinius pakeitimus būtų planuojama surinkti apie 500 mln. eurų per metus.

#SAULIUS SKVERNELIS#MOKESČIAI#REFORMA#VYRIAUSYBĖ