PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Karas Ukrainoje2022 m. Birželio 30 d. 21:05

Rusijos URM iškvietė JK ambasadorę dėl B. Johnsono pastabų apie V. Putiną

Pasaulis

Flickr.com ir BNS nuotr.

Rūta AndrošiūnaitėŠaltinis: Etaplius.LT


239009

Rusijos užsienio reikalų ministerija ketvirtadienį iškvietė Jungtinės Karalystės ambasadorę Maskvoje, protestuodama prieš britų ministro pirmininko Boriso Johnsono (Boriso Džonsono) „grubias“ pastabas apie prezidentą Vladimirą Putiną, sakoma ministerijos pranešime.Rusijos užsienio reikalų ministerija ketvirtadienį iškvietė Jungtinės Karalystės ambasadorę Maskvoje, protestuodama prieš britų ministro pirmininko Boriso Johnsono (Boriso Džonsono) „grubias“ pastabas apie prezidentą Vladimirą Putiną, sakoma ministerijos pranešime.

Ambasadorei Deborah Bronnert (Deborai Bronert) pareikštas „griežtas“ protestas dėl „atvirai grubių Didžiosios Britanijos vadovybės komentarų apie Rusiją, jos lyderį, pareigūnus ir Rusijos žmones“, sakoma pareiškime.

„Ambasadorei buvo įteiktas pranešimas, kuriame teigiama, kad Didžiosios Britanijos valdžios atstovų įžeidžianti retorika yra nepriimtina. Padorioje visuomenėje įprasta atsiprašyti už tokius pareiškimus“, – pažymima URM pareiškime.

Rusijos pranešime nenurodoma, dėl kokių B. Johnsono komentarų į ministeriją iškviesta D. Bronnert, bet JK premjeras antradienį vakare Vokietijos transliuotojui ZDF pareiškė, kad V. Putinas nebūtų pradėjęs karo Ukrainoje, jei būtų moteris.

„Jei Putinas būtų moteris, o jis, aišku, toks nėra, bet jei būtų, tikrai nemanau, kad jis būtų pradėjęs beprotišką, mačistinį invazijos ir smurto karą taip, kaip pradėjo“, – sakė B. Johnsonas.

Pasak britų premjero, V. Putino invazija į Ukrainą yra „puikus toksiško mačizmo pavyzdys“.

Kremliaus šeimininkas tokius B. Johnsono komentarus atmetė kaip „neteisingus“.

JK gynybos sekretorius Benas Wallace'as (Benas Volesas) taip pat užsitraukė Maskvos pyktį, kai apkaltino Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovę spaudai, kad ji „kiekvieną savaitę daro pareiškimus, grasindama numesti ant ko nors branduolinę bombą ar kažką panašaus“.

Rusijos užsienio reikalų ministerija savo pareiškime pabrėžė, kad „nepriimtina“, jog Britanijos pareigūnai „dalijasi sąmoningai melaginga informacija, ypač apie tariamus rusų grasinimus „griebtis branduolinių ginklų“.