Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Ukrainos valstybinės nepaprastųjų situacijų tarnybos nuotr.
Reporteris EditaŠaltinis: Etaplius.lt
Naujienų agentūra AFP pateikia naujausius įvykius Rusijos kare prieš Ukrainą.
Kijevas rengiasi puolimui
Iš palydovų darytose nuotraukose matyti didžiulė Rusijos kariuomenės kolona į šiaurę nuo sostinės Kijevo, kurio gyventojai ruošiasi rusų pajėgų puolimui.
Rusijos kariuomenė sako gyventojams, kad jie gali „netrukdomai išvykti“ vienu į pietus vedančiu greitkeliu, leisdama suprasti, kad bus atakuojami civiliniai rajonai.
Charkivo puolimas
Rusų pajėgos artilerijos pabūklais apšaudė antrą pagal dydį Charkivo miestą. Jo meras Ihoris Terechovas pirmadienį pranešė, kad per gyvenamųjų rajonų apšaudymą žuvo mažiausiai 11 civilių.
Charkive esantis naujienų agentūros AFP žurnalistas pranešė matęs sugriautą mokyklą, sugedusių rusų šarvuotųjų kovos mašinų ir rusų karių, nukautų per ankstesnius susirėmimus, lavonų.
Charkivo srities administracijos vadovas Olehas Sinjehubovas nurodė, kad antradienį apšaudytas Charkivo centre esantis administracijos pastatas, taip pat gyvenamieji namai.
Rusai pasiekė Chersoną
Rusijos pajėgos pasiekė pietinį Chersono miestą, esantį netoli Maskvos kontroliuojamo Krymo, ir jo prieigose įrenginėja kontrolės punktus, pranešė meras Ihoris Kolychajevas.
Maskva prieš dvi dienas skelbė, kad jos kariai apsiautė Chersoną.
352 žuvę civiliai
Kijevas praneša, kad nuo praėjusio ketvirtadienio, kai Rusija užpuolė Ukrainą, žuvo 352 civiliai, tarp jų 14 vaikų.
Pusė milijono pabėgėlių
Per penkias pastarąsias dienas iš Ukrainos pasitraukė beveik 520 tūkst. žmonių, dar dešimtys tūkstančių gyventojų paliko savo namus, tačiau yra šalies viduje, nurodo JT vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biuras (UNHCR).
Karo nusikaltimai
Tarptautinio Baudžiamojo Teismo prokuroras Karimas Khanas (Karimas Chanas) pranešė pradedantis tyrimą dėl „padėties Ukrainoje“. Anot jo, esama „pagrįstų priežasčių“ manyti, jog Ukrainoje nuo 2014 metų buvo įvykdyta karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui.
Turkija blokavo karo laivus
Turkija blokavo karo laivų judėjimą strategiškai svarbiais Bosforo ir Dardanelų sąsiauriais, remdamasi 1936 metų Montrė konvencija, suteikiančia jai teisę kontroliuoti šį vandens kelią, jungiantį Juodąją, Marmuro ir Viduržemio jūras.
Derybos tęsis
Ukrainos ir Rusijos delegacijos baigė pirmąjį derybų nepasiekusios proveržio. Abi šalys sutarė „greitu metu“ surengti antrąjį derybų ratą.
Putino reikalavimai
Per pokalbį telefonu su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu (Emaniueliu Makronu) Rusijos lyderis Vladimiras Putinas išdėstė reikalavimus dėl Ukrainos valstybės „demilitarizavimo ir denacifikavimo“, taip pat pareikalavo, kad Vakarai pripažintų Maskvos įvykdytą Krymo aneksiją.
Nerimas dėl atominės elektrinės
Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) vadovas Rafaelis Grossi (Rafaelis Grosis) išsakė „rimtą susirūpinimą“, kad invazinės rusų pajėgos yra šalia Zaporižios – didžiausios atominės elektrinės Ukrainoje.
Socialinių tinklų suvaržymai
„Twitter“ ir „Facebook“ ėmėsi žingsnių apriboti Rusijos valstybinių žiniasklaidos priemonių turinį.
Rusija išmesta iš pasaulio futbolo čempionato
Tarptautinė futbolo federacija (FIFA) ir Europos futbolo federacijų asociacija (UEFA) pranešė, kad Rusija pašalinta iš 2022 metų pasaulio futbolo čempionato, o rusų komandoms „iki atskiro pranešimo“ uždrausta dalyvauti visose tarptautinėse varžybose.
TOK ragina neleisti Rusijai dalyvauti tarptautinėse varžybose
Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) paragino sporto federacijas uždrausti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams dalyvauti tarptautiniuose sporto renginiuose.
Išsiųsti rusų diplomatai
Jungtinės Valstijos nurodė išvykti iš šalies dvylikai Rusijos diplomatinės misijos prie Jungtinių Tautų narių, pareiškusios, kad šie diplomatai yra „žvalgybos agentai“.
Daugiau sankcijų
JAV ir Kanada ėmėsi beprecedentės sankcijos ir uždraudė visus sandorius su Rusijos centriniu banku.
Europos Sąjunga į sąrašą asmenų, kuriems taikomos sankcijos, įtraukė daugiau V. Putino aplinkos žmonių, įskaitant Kremliaus atstovą spaudai Dmitrijų Peskovą ir oligarchus Igorį Sečiną, Ališerą Usmanovą, Michailą Fridmaną ir Piotrą Aveną.
Rublio krytis
V. Putinas įvedė kapitalo kontrolės priemones ir įpareigojo eksportuotojus šalies valiutų rinkoje parduoti 80 proc. pajamų užsienio valiuta, rubliui nuvertėjus beveik 30 procentų.
Suomija stos į NATO?
Karinio neprisijungimo politikos tradiciškai besilaikančios Suomijos parlamentas antradienį svarstys peticiją, raginančią surengti referendumą dėl šalies narystės NATO. Kiek anksčiau šalis priėmė „istorinį“ sprendimą aprūpinti ginkluote Ukrainą.
Jokių Holivudo filmų
„Disney“ ir „Sony Pictures“ atšaukė savo filmų premjeras Rusijos kino teatruose.
BNS