PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Vasario 6 d. 10:37

Rusijos–Baltarusijos mokymuose bus „testuojama“ sąjunginės valstybės pietinių sienų gynyba

Pasaulis

Unsplash.com nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


203656

Baltarusija ir Rusija per jungtinius karinius mokymus „Sąjungininkų ryžtas – 2022“ „testuos“ sąjunginės valstybės pietinių sienų apsaugą ir sprendimai bus priimami atsižvelgiant į dabartinę karinę ir politinę padėtį, pareiškė Baltarusijos saugumo tarybos vadovas Aliaksandras Volfovičius.

„Pietų kryptį grėsme šalies saugumui anksčiau nelaikėme, tačiau šiandien mes, atsižvelgdami į karinės ir politinės, strateginės aplinkos vertinimą, esame priversti svarstyti ir pietinę kryptį. Visų pirma dėl sąjunginės valstybės pietinių sienų apsaugos“, – šeštadienį pareiškė jis televizijos kanalo ONT eteryje.

Sąjunginės valstybės reagavimo pajėgų patikrinimą, kuris šiemet vyksta Baltarusijos teritorijoje, A. Volfovičius pavadino mokymais rengiant labai didelius manevrus. Viena iš svarbių tokių mokymų sudedamųjų dalių, anot jo, yra „agresijos atrėmimo užduočių vykdymas“.

„Vyksta labai dideli manevrai, įskaitant strateginio pergrupavimo ...ir agresijos atrėmimo užduočių vykdymą“, – pareiškė jis.

Rusijos gynybos ministro pavaduotojas Aleksandras Fominas praeitą mėnesį pranešė, kad Rusija ir Baltarusija pradėjo dviejų etapų „Sąjunginės valstybės reagavimo pajėgų patikrinimą“, truksiantį iki vasario 20 dienos. Pasak jo, į Baltarusiją siunčiama 12 Rusijos naikintuvų Su-35, oro erdvės gynybos sistemų S-400 ir „Pancir S“.

Pasak A. Fomino, šių pratybų parametrai neviršija 2011 metų Vienos dokumentu nustatytų kriterijų, kai apie tokius manevrus turi būti iš anksto informuojamos kitos šalys.

Maskva neatskleidė, kiek karių dalyvauja pratybose, apie kurias anksčiau šią savaitę paskelbė Baltarusijos autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka. Minsko teigimu, manevrai rengiami dėl augančios karinės grėsmės iš kaimyninių Ukrainos ir Lenkijos.

Rusija anksčiau prie savo sienos su Ukraina sutelkė dešimtis tūkstančių karių ir pareikalavo garantijų, kad ši jos kaimynė ir kitos buvusios sovietinės respublikos niekada nebus priimtos į NATO.

JAV, kitos NATO šalys ir Ukraina laiko šį Rusijos pajėgų telkimą ruošimusi įsiveržti.

BNS