PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Liepos 10 d. 19:28

Rusija uždraudė leidinį „The Moscow Times“: paskelbė nepageidaujama organizacija

Pasaulis

Rusija. Pixabay.com nuotr.

ELTA.LTŠaltinis: ELTA.LT


308814

Trečiadienį Rusija paskelbė leidinį „The Moscow Times“ „nepageidaujama organizacija“, visa jo veikla Rusijoje uždrausta, o tie, kurie bendradarbiauja, galės būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

Maskva stiprina kampaniją prieš nepriklausomą žiniasklaidą nuo 2022 m. vasarį pradėtos plataus masto invazijos į Ukrainą. „Priimtas sprendimas užsienio nevyriausybinės organizacijos „The Moscow Times“ veiklą paskelbti nepageidaujama Rusijos Federacijos teritorijoje“, – sakoma Rusijos generalinės prokuratūros pranešime ir priduriama, kad leidinys „siekia diskredituoti Rusijos Federacijos vadovybės sprendimus tiek užsienio, tiek vidaus politikoje“.

„The Moscow Times“, leidžiamas anglų ir rusų kalbomis nuo praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio pradžios, Rusijai užpuolus Ukrainą persikėlė į Amsterdamą. „Nepageidaujamos“ organizacijos statusas verčia jas užsidaryti Rusijoje, o joms dirbantys, jas finansuojantys arba su jomis bendradarbiaujantys rusai gali būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn, už kai kurias veiklas baudžiama iki penkerių metų kalėjimo.

„Žinoma, tęsime savo darbą kaip įprasta – nepriklausomą žurnalistiką. Putino Rusijoje tai – nusikaltimas“, – sakė „The Moscow Times“ įkūrėjas Derkas Saueris įraše socialiniame tinkle X.

Rusai baudžiami ir už tai, kad paskelbia nuorodas į „nepageidaujamos organizacijos“ publikacijas ir straipsnius, pranešė nepriklausoma svetainė „Mediazona“.

Internetinis leidinys, daugelį metų Maskvoje leidęs laikraštį anglų kalba, yra populiarus tarp užsienyje gyvenančių rusų. Jis taip pat išugdė kelis žurnalistus, vėliau tapusius aukšto lygio užsienio korespondentais. JAV žurnalistas Evanas Gershkovichius, pernai suimtas dėl kaltinimų šnipinėjimu, kuriuos jis ir jo darbdavys kategoriškai neigia, karjeros pradžioje dirbo Maskvoje šiam leidiniui.

Rusija naudoja „nepageidaujamos organizacijos“ etiketę triuškinti žiniasklaidos priemones ir nevyriausybines organizacijas, kurios, jos teigimu, finansuoja opoziciją ir priešinasi Kremliui. Įstatymas kritikuojamas kaip represinė priemonė nutildyti kitaminčius.