PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Gruodžio 31 d. 10:20

Rūpinkimės gyvūnais!

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


66187

Trakų viešojoje bibliotekoje lankėsi VšĮ „Lesė“ atstovė Diana Makarovaitė ir surengė paskaitą apie gyvūnų (kačių ir šunų) priežiūrą ir jų gerovės kūrimą.

Pranešėja akcentavo, jog gyvūnai jaučia skausmą, gali kentėti, turi individualių poreikių. Pasakojo, kad nors yra daug gyvūnų globos organizacijų, tačiau esamų neužtenka, vis kuriasi naujos, apgailestavo, jog Lietuvoje vis dar auga beglobių gyvūnų skaičius. „Kiekvieną rytą su baime einu į darbą, galvoju, ar rasiu dėžę su paliktu augintiniu, ar ne“, – atviravo pranešėja.

Lietuvoje didelė problema yra šunų, kačių nečipavimas bei gatvės gyvūnų nesterilizavimas. „Net 70 proc. šunų, kurie patenka į prieglaudą, yra nečipuoti. Jei šeimininkai čipuotų savo augintinius, jiems pasiklydus ar papuolus į prieglaudas, greitai juos atgautų, o dabar tokie gyvūnai tampa beglobiais ir papildo prieglaudose esančius narvus. Vieną augintinį šeimininkai netyčia atrado prieglaudoje praėjus 4-eriems metams“, – pasakojo D. Makarovaitė.

Kačių populiacijos reguliavimo programa PSP (Pagauk – Sterilizuok – Paleisk) būna vykdoma pavasarį. Iš anksto į sutartus kiemus atvyksta prieglaudos darbuotojai ir kartu su gyventojais gaudo laukines kates, jas sterilizuoja ir vėl paleidžia.

Visur yra geradarių, kurie rūpinasi gatvės gyvūnais: juos maitina, sukuria jiems guolius. Tačiau yra ir tokių, kurie juos vaiko, neretas ir koja paspiria. Šiandien, pasak pranešėjos, oficialiai galima įteisinti gatvės gyvūnų šėrimo vietas, kuriose šie likimo nuskriausti gyvūnėliai galėtų turėti savo namus. Tam reikia kreiptis į seniūną ir gauti oficialų leidimą. Gavę leidimus, tuos nelaimėlius prižiūrintys gyventojai gali tapti oficialiais šėrėjais. Gyvūnų globos organizacijos visuomet gali pasidalinti maistu su gyventojais, geranoriškai prižiūrinčiais gatvės augintinius.

Deja, gyvūnų gerovės įstatymai ne visada veikia. Nemokamas gyvūnų čipavimas ir sterilizavimas, kuris išspręstų iš esmės beglobių gyvūnų situaciją, vis dar yra siekiamybė, gyvūnų gerovės organizacijoms trūksta lėšų. Užsisuka užburtas ratas.

Gyvūnų globos organizacijų tikslas – tušti narvai prieglaudose. Tikėkimės, vieną dieną taip ir bus. Kiekvienas galime prisidėti prie šio tikslo jau šiandien – paaukodami lėšų gyvūnų globos organizacijoms, o galbūt suteikdami beglobiui gyvūnėliui naujus namus. Juk kiekviena būtybė žemėje trokšta meilės ir šilumos.

Ačiū VšĮ „Lesė“ gyvūnų globos organizacijos atstovei D. Makarovaitei už paskaitą ir už organizacijos atliekamą sunkų darbą, kuriant gyvūnų gerovę.